Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Szyszunia super wieści znaczy że rozgoscisz się tu na dobre:)a posty ucina przez emotikony.
Ja dzis dostałam skierowanie na badania. Jutro pójdę bo dzis zjadłam przed wyjściem bo bylo mi niedobrze. A balam się zaslabnac sama z dzieckiem a jutro męża zabiorę. Ja chodze do lekarza na NFZ mam blisko szybko się można umówić. A jakby coś się działo to dopiero pójdę prywtnie. Zawsze dobrze chociaż skierowanie na te pierwsze badania wziąć na NFZ bo ich dużo. A potem iść z badaniami do dobrego lekarza.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Szyszunia najważniejsze że rośnie u mnie w pierwszej ciąży tez rosło ale nie tak szybko nie pozwalało sie czyli nie tez nie pod te normy ale lekarz mówił że najważniejsze że rośnie beta a ciąż a musi być bardzo wczesna i faktycznie tak było bo test robiłam wtedy 3 i dopiero na 3cim teście 5dni po terminie miesiączki byla blada kreska szybko się wtedy pospieszylam z lekarzem i niepotrzebnie się nerwow najadłam teraz czekam zeby bym skończony 6 tydzień. Dlatego ide dopiero 25.01 Bedzie dobrze i u Ciebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dołączam do wrześniowych mam :) jestem teraz w 7 tygodniu. Test robiłam w pierwszy dzień spodziewanej miesiączki, była blada druga kreska. Zrobiłam drugi kilka dni później i była już bardziej wyraźna. Pod koniec 5 tygodnia byłam u lekarza, akurat miałam iść i tak na cytologię. Pani ginekolog mówiła, że jeszcze nic nie będzie widać. A tu niespodzianka, pęcherzyk już był. Staraliśmy się 5 miesięcy i udało się, choć już się zastanawialiśmy czy wszystko z nami w porządku...
Gratuluję wszystkim, którym też się udało.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Mamusiaszczesciara dobreeee :D
Ja za to mam ochotę na Pepsi . W weekend nie wytrzymałam i wypilam szklankę :P

Bacchi, witaj:) doktorka mówiła, że nic nie będzie widać, bo chodzi o to czy jest zarodek i serduszko. Dlatego też jak pokaże się na usg sam pęcherzyk to zazwyczaj mówią magiczne zdanie "ale proszę się nie martwić, jeszcze za wcześnie ". Oczywiście w pierwszej ciąży się zamartwiałam... Głupia ja ;)

Zawiszka, dobry pomysł z tymi badaniami na NFZ. Szkoda, że nie znam tu lekarzy , bo na prawdę świetnie to wymuśliłaś. Wydatków jest dość a badania mało nie kosztują:(

Dziewczyny, TSH wyszło mi za wysokie i nie wiem czy czekać do czwartku ma wizytę u ginekolog czy już szukać jakiegoś endokrynologa i się umawiać?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ale tu szybko przybywa stron! Ja byłam u lekarza 5 dni po spodziewanym terminie miesiączki. Dał mi skierowanie na usg (na ktore kazal isc po 2 tygodniach) i wypisal skierowanie na milion badań ;) w sumie zdziwiłam się, że tak bez badania bety itd...
A w temacie rozstępów, pod koniec ciąży oczywiście moja skóra nie dała rady i zrobiło mi się mnóstwo na brzuchu....i to uwaga uwaga...na lewej połowie, bo ciągle prawie lezalam na lewym boku (bo mdlalam w poprzedniej ciąży). Teraz nawet nie chce myśleć, co będzie dalej ż brzuchem (biorąc pod uwagę fakt, że po półtora roku został i nie wrócił do swojego pierwotnego ksztaltu)...ale mam tylko nadzieję, że te ciążę będę przechodzić lepiej niż poprzednia ;)

Odnośnik do komentarza

Zależy kiedy ostatnio robiłaś cytologie. Ja w drugiej ciąży robiłam w trakcie ale dopiero jakoś w drugim trymestrze bo tak kazała mi gin mówiła że na początku się nie robi.

Co do tarczycy to radzę iść od razu do endo bo gin leków nie przepisze a pewnie będą potrzebne. Ja mam Hashimoto i biorę leki od początku pierwszej ciąży. Zanim zazywalam witaminy z jodem to miałam też przepisany jod oprócz hormonów także to na pewno ważna wizyta. Okaże się na pewno co to za przypadłość ale doradze zrobić do Endo badania tsh ft3 i ft4. Ode mnie zawsze takich wymagaja

Odnośnik do komentarza

Dobrze że to nie tylko ja pochłaniam kombinacje kulinarne które ze sobą nie pasują;)
Witam kolejne mamuśki i gratuluję:)))
Silvara ja bym poszła jak najszybciej, bezapelacyjnie!
Ja chodzę prywatnie ale lekarz wystawia mi skierowanie na badania i za to nie płacę:)))

Odnośnik do komentarza

Mika, inne badania zrobię dopiero jak mi pani doktor zleci. TSH zrobiłam, bo w poprzedniej ciąży caly czas mialam brać leki. Także przy okazji bety poprosiłam i o to.

U mnie cytologię obiera pami doktor na pierwszej wizycie "ciążowej" :)

Isabelita, i u mnie brzuch nie wrócił już do stanu pierwotnego. Bikini już w życiu nie założę .

Beti, mi po prostu w ciąży nie spada TSH. Jest zawsze na poziomie ponad 3 a w stanie błogosławionym są inne normy. Coś tam szwankuje.

Ok, jutro dzwonię i próbuję się zapisać :D
Przerażona jestem ilością wydatków. Jak mnie endo przyjmie w środę to pewnie 100zlotych, w czwartek gin i cytologia to z 200-, a w piątek ortodonta ( noszę aparat) , więc 150-,
Chyba zacznę grać w totka albo kupię zestaw zdrapek :P

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie tu trochę a tu tyle stron do nadrobienia :p
Byłam wczoraj u lekarza. Komputer łapie już tętno, ale doktor nie mógł dokładnie zmierzyć. Na plemienia dostałam progesteron w tabletkach i za dwa tygodnie, 29.01 idę znowu do lekarza. Muszę zrobić oczywiście badania prywatnie. Przerażają mnie wydatki. Lekarz 150, teraz badania i 29go znowu 150 zł ... do tego w lutym wesele znajomych, bal magisterski i szykujemy się do swojego wesela w maju. Ehh..
Jeżeli chodzi o badania..ile kosztuje grupa krwi i taxoplazmoza?

Witam wszystkie nowe przyszłe mamy! :) :)

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny.Od wczoraj siedzę i czytam posty także w miarę jestem na czasie.Zaczarowana nie wiem czy dobrze pamietam.Jesteś teraz w 7 tc?Pytam bo dzisiaj jadę do lekarza i mam jakiegoś stresa. Zaczęłam dzisiaj 7 tc.i się zostawiam czy będzie juz widać zarodek i serduszko?Jak nie będzie to chyba się zalamie,bo to czekanie jest najgorsze.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.Dam znać co u mnie jak wrócę od lekarza.

Odnośnik do komentarza

Hej ho:)))
Zaczarowana super że już było serduszko gratulacje:)
Agata będzie dobrze zobaczysz:)
Ja w sumie już się pogubiłam z tymi tygodniami bo wg kalkulatorów to teraz jest niby 8 tydzień A z tego co lekarz powiedział to był w czwartek 6 tc niby przy cyklach 29-33 to owulację miałam później i dlatego wiek ciąży jest krótszy niż z OM. No mam nadzieję że to faktycznie tak jest i że za 10 dni usłyszę serduszko:)
Dziewczynki trzymam kciuki za kolejne wizyty:)))

Odnośnik do komentarza

Zaczarowana, gratuluję!!!♡
Co so ceny badań najlepiej zadzwoń lub wejdź na stronę swojego laboratorium. Ja nie pamiętam już ile za co płaciłam .

Agata, trzymamy kciuki i czekamy na wieści:)

Eleonora, bo te wszystkie kalkulatory "myślą " , że kazdy cykl jest idealny i zawsze owulacja jest 14 dnia... terefere :P
Dzwoniłam do endokrynologa, jestem na liście rezerwowej na jutro:( pewnie nic z tego. Z tego, co widzę, to jest jeszcze jedwn endokrynolog, ale do niej chodziłam w tamtej coszy i jest fatalna. Po porodzie już poszłam na kontrolę do tej , do której teraz chcę się dostać i powiedziałam, że sama odstawiłam leki, że czułam się fatalnie i rozumiem, że dostanę reprymendę ;) a ona patrząc na moje wyniki powiedziała, że całe szczęście, że przestałam brać te lakarstwa i "czy ona chciała panią zabić?" Czyli do niej za cholerę nie pójdę :|

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

zaczarowana142 oj widzę że nie tylko ja się szykuje na wesele. liczę na to że się zmieszcze w sukienkę. kupilam gorsetowa planujemy już ślub od roku . w grudniu jeszcze była dobra i zapinalam się tak na max ściągnięcia. w lutym trzeba będzie chyba trochę na brzuchu poluzowac. Ty to chyba w maju to już taka typowo ciążowe będziesz potrzebowac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...