Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Nie bylo mnie ostatnio,ale to z lenistwa.Nic mi się nie chce.Po 11 godz spania wstaje zmęczona.Mam do was pytanie bo ja już wariuje.Tydzień temu we wtorek byłam na usg.Stwierdzone 5tc pecherzyk ciazowy 12,4mm. Plyn peherzykowy w normie.Zarodka nie było widać. Zastanawia mnie czy ten mój pecherzyk to nie jest za duży?Czytałam gdzieś ze w tych tygodniach są po 6,7mm a norma chyba od 5-11mm.Teraz mam już 6 tc a za tydzień ide na usg,ale ja już chyba swiruje tyle naczytalam się o pustych pecherzykach ciążowych ze chyba sama się już doszukuje wszystkiego żeby było dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ale mały ruch ;)

Oliolenka, życzę więcej takich spokojnych dni jak dziś:))

Zawiszka, oj dużo zachcianek juz miałam. I to zazwyczaj na ryby! Wczoraj MUSIAŁAM zjeść śledzia :D a dzisiaj smażyłam paluszki rybne, mimo, że zjedliśmy z Młodym tyle co krupnik :D

Szyszunia, to super, nie denerwuj się, super , że masz taką doktorkę. A test jak zrobisz później to lepiej dla Ciebie. Wyrazniejszy będzie :)))

Agata, no właśnie dlatego odradzam szybkiego usg. We wcześniejszej ciąży też pokazało tylko pęcherzyk i to (wg internetowych mądrości) za duzy, zeby mógł się jeszcze pojawić zarodek... i tak z tego nic nie wyszło, że zarodek właśnie mi tu nie daje spokoju i wchodzi na głowę:P luuuuz. Nie zamartwiaj się i nie czytaj glupot. Jak lekarz nie powiedział, że jest coś źle to znaczy, że trzeba czekać za kolejną wizytę cierpliwie i spokojnie :D

Odnośnik do komentarza

Mika trzeba tylko uważać żeby nie brać za dużo Wit A. Ja w pierwszej ciąży brałam pregna plus cały czas a teraz jeszcze się w nic nie zaopatrzylam i biorę tylko kwas foliowy ale po dwie bo karmię wiec trzeba go więcej.
Mika mi się wydaje ze nie mam żadnych objawów ale po głębszym zastanowieniu jednak coś się znajdzie, dziś kapusniak;), i zakrecilo mi się w głowie, rano zanim wezmę się za jedzenie to mnie może nie mdli ale mi dziwnie wiec zjeść muszę. No i czasem brzuch poczuje i zaczyna mi troszkę wystawać. I mam lenia wiec pół dnia gra tv i mam wyrzuty sumienia ze za mało się z dzieckiem bawię.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :)))
Normalnie nie wyrabiam z wami tak gonicie;)
Silvara mój bąbel od kilku dni nic nie chce jeść tylko pije ewentualnie jak już coś to tylko jogurt nic poza tym, skarży się raz na ból zębów A raz na ból gardła byłam u lekarza ale nic nie stwierdzili dostałam skierowanie na pełną morfologię i na mocz byliśmy rano pobrać krew i generalnie o dziwo obyło się bez wrzasku;) zobaczymy czy coś wyjdzie lepiej żeby okazało się że młody tylko ma chwilową fanaberię.
Zachcianek jakiś specjalnych jeszcze nie mam wiem że to przyjdzie jeszcze natomiast podświadomie zmieniłam już chyba dietę i dziś nie wyobrażam sobie dnia bez nabiału no i strasznie mi się chce pić ale to tylko gazowane jakbym cały czas miała kaca;)
Z córką jak byłam w ciąży to jadłam właśnie nabiał i duuuużo kwaśnego A z młodym to pochłaniałam wszystko co zawiera cukier;)
A jeśli chodzi o syplementacje to narazie kwas foliowy tylko ale będę brała też femibion tak jak poprzednio.
Samopoczucie no cóż... rewelacja chyba w żadnej ciąży nie czułam się tak dobrze tzn nie to żebym narzekała ale teraz to naprawdę suuuper:)))
Nawet czasami zastanawiam czy może mi się to nie przyśniło że test wyszedł pozytywny:))))

Odnośnik do komentarza

Ja tak samo, siedzę i jem. Dodam, że ważyłam 52 kg tak jeszcze w okresie sylwestra, wystarczały mi 3 małe posiłki dziennie i nawet nie czułam głosu, a teraz jakby nie ja :D

Dziewczyny kiedy najlepiej poprosić Panią doktor o zwolnienie ? Mam umowę na czas nieokreślony, dlatego nie muszę się martwić o to, żeby oznajmić im o tym w 12 TC żeby przedłużyli mi umowę itp. Z drugiej strony chciałabym zeby już była pewność, że z ciążą na pewno będzie wszystko dobrze. Moja praca to mega stres prawie jak korpo, dlatego marzy mi się , żeby z tamtad spadać i spokojnie spac..

Odnośnik do komentarza

Eleonora, a piątki już wszystkie Wam wyszły? Może to go męczy:( oby nic się nie działo i wstał głodny hak wilk:))

Mika, nie znam się na zwolnieniach. Może zapytaj gina na wizycie?

Mi, samopoczucie w ciąży to sprawa intywidualna. Jedne kobiety wymiotują a inne ani raz (w pierwszej ciąży mi się nie zdarzyło i w tej też jeszcze nie, ale mnie mdli). I tak jest ze wszystkim- z bólem piersi, brzucha, zgagą. Nigdy nie wiadomo co będzie;)

Rowerzystka, witaj, a to Ci niespodzianka:D

Odnośnik do komentarza

Hej hej kobietki:)
Silvara ma wszystkie zęby właśnie, nie wiem może próchnica się oddzywa,dziś na przykład mówił że boli go gardło i sama już głupieje ehh poczekam na wyniki badań i pójdę znowu do lekarza niech dokładnie poogląda jemu gardło.
A swoją drogą to obudził się dziś o 4 rano na siku i zaraz zasnął A ja już nie mogłam chyba będę się przewracać że zmęczenia. A dziś o 14.30 wizyta:)))
Witajcie Mika, Mi oraz Rowerzystka:))) i gratulacje!!!
Miłego dnia kochane:)))

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

ja już po becie i wyniki też są. o dziwo bardzo szybko. niestety beta nie przyrasta prawidłowo, jest poniżej normy. 15,2. dzwoniłam już do lekarki. usg będę mieć jutro. podejrzewa ciąże pozamaciczna lub puste jajo plodowe. okaże się po usg. nie wiem co Bedzie jesli pozamaciczna bo nic nie mówiła a też nigdy Tak nie miałam ale jeśli puste jajo plodowe to Będę czekać na samoistne poronienie lub na to aż się pęcherzyk wchłonie. słyszałam przypadki że było takie podejrzenie a jednak zarodek się wykształcił. beta jest na granicy tak naprawdę wiec jest nadzieja
sprawdzałam w kalkulatorze na internecie ze jest to jeszcze norma.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny nie przypuszczałam ze juz tyle nas tu będzie wychodzi na to ze moge dołączyć do was wczoraj testowalam i 2 piękne kreski na Teście. Ostatnia om 3.12. Do lekarza sie wybiorę gdzieś za 2 tyg zeby juz wszystko było ladnie widać na usg. Jestem już wrześniowa mama 2015. I w odpowiedzi na pyt szyszuni1806 ja w pierwszej ciąży tak miałam ze w 6 tyg poszłam do lekarza i powiedziala ze nie widać zarodka, kolejne usg ze serduszka nie widzi i ze raczej będzie zabieg bo ciąża sie nie rozwija. Po zmianie lekarza okazało się że ciąża byla młodsza a teraz ma 2 latka i siedzi kolomnie tak ze trzeba do końca wierzyć że będzie ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Szyszunia a wcześniej beta ile wynosiła i kiedy robiłaś. Ja w lipcu też miałam podejrzenie pozamacicznej Bo miałam jakiś płyn koło otrzewnej a beta słabo rosła. Ale podwodne dniach na usg był pęcherzyk ale był pusty dalsze usg potwierdzilo że jest pusty. Czekałam na samoistne poronienie i obyło się bez lyzwczkowania. Słyszałam jednakże zdarzają się przypadki że ciąża jest młoda i potem ukazywał się zarodek także bądźmy dobrej myśli. U mnie a szczęście beta urosła w poniedziałek była 281.60 a dziś 1130 więc chyba będzie dobrze tym razem

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

dzięki za pocieszenie :) ja jeszcze nie miałam usg, robiłam bete 8 stycznia wyszło 7 i dziś 15,2 i tylko na tej podstawie przez telefon mi powiedziała że beta za mało przyrosła i że może to ciąza pozamaciczna albo puste jajo płodowe. ja mialam ostatnią miesiączkę 7 grudnia i miałam dostać 4 stycznia ale owulacja była póżniej, niestety nie mam pojecia o ile pózniej z moich obliczeń wynika że musiała być w okolicy sylwestra lub przed nim. beta była pozytywna 8 i była 7 czyli zaraz po implantacji mi się wydaje, jeśli się ona nie wydłużyła to owu musiała być 10 dni wcześniej czyli najwcześniej 29 lub 28 grudnia. raczej mi się wydaję że ona była w sylwestra ale nie jestem pewna tego. gdyby była w sylwestra to by znaczyło że w poniedziałem byłam w 8dniu od owu a teraz jestem w 11dniu od owu. taka niska beta byla by prawdopodobna wtedy bo mialam we wtorek plamienie

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

idę jutro na usg zobaczyć czy jest pozamaciczna czy nie, jak nie jest to będę czekać po prostu na to co się wydarzy i kolejne usg zrobię dopiero w 6-7 tyg, zakładam że teraz jestem w 3 tygodniu i 4 dni licząc od sylwestra, będzie wszystko wtedy jasne czy się rozwija czy nie, wcześniej nie ma sensu bo wiadomo że będzie tylko pęcherzyk widać i już tej bety robić nie będę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...