Skocz do zawartości
Forum

Laserowe usuwanie blizn


Gość 6Perła9

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgadzam się z terminem laserowe usuwanie blizn - usunąć można coś przez wycięcie lub zniszczenie. Bliznę można usunąć chirurgicznie, ale wtedy powstanie nowa, lepsza lub gorsza. Laserowo można poprawić wygląd blizny - wyrównać, zmienić kolor, ujednolicić strukturę. Efekty zależą od ilości zabiegów, reakcji tkanek i umiejętności lekarza. Prawie wszystkie blizny można poprawić łącząc metody laserowe, iniekcyjne i postępowanie zachowawcze

Odnośnik do komentarza

Ja również uważam, że blizn nie da się całkowicie usnąć w użyciu lasera. Nie mam pewności skąd wzięło się to przekonanie, ale wydaje mi się, że trochę z powodu działań marketingowych gabinetów medycyny estetycznej i z niedouczenia autorów tych wszystkich artykułów "specjalistycznych" dostępnych w sieci. Zabiegi laserowe mogą zmniejszyć blizny, ale nigdy ich całkowicie nie usuną. Poza tym warto pamiętać o tym, że nie wszystkie blizny można w dużym stopniu zmniejszyć i osoby posiadające stare, bardzo duże blizny nie powinny oczekiwać cudów od lasera i osoby wykonującej ten zabieg.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilla36

Zawsze bałam się tego typu zabiegów, więc pomocy szukałam w różnego rodzaju maściach i kremach. Przed znalezieniem skutecznego przetestowałam naprawdę wiele innych specyfików, a pomógł mi dopiero Octenicare. Ma bardzo łagodne działanie, więc mogą go stosować nawet dzieci i osoby z wrażliwą skórą, a przy tym jest skuteczny - polecam.

Odnośnik do komentarza

Laserowe usuwanie blizn jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania blizn. Skóra po zabiegu jest jednak podrażniona i obolała. Warto stosować na nią Octenicare – maść, która jest poniekąd polecana do stosowania po tego typu zabiegach (ma działania regenerujące).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...