Skocz do zawartości
Forum

Kryzys laktacyjny


Gość bellamura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bellamura

Witajcie, mój synek kończy niedługo 4 miesiące, karmię go piersią i chciałabym to robić nadal, ale mam wrażenie, że mam coraz mniej pokarmu. Wiem, że mały rośnie i ma coraz większe potrzeby, ale chyba ilość mleka też powinna się zwiększać? A ja mam wrażenie, ze ta moja ilość mu nie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Gość gosiuszek

Nie poddawaj się :) Kryzysy się pojawiają co jakiś, ale wystarczy odpowiednie podejście i wszystko wraca do normy. Spróbuj częściej przystawiać dziecko, jeśli masz możliwość to pomiędzy karmieniami chociaż chwilę odciągać laktatorem. Koniecznie pij więcej wody, no i możesz sobie kupić jakieś środki wspomagające laktację, ja sobie bardzo chwalę prolaktan, jedna saszetka dziennie wystarcza i efekty są już po 2-3 dniach :)

Odnośnik do komentarza
Gość Agata_polozna

Drogie Panie.Jestem położną już od 33 lat i ze smutkiem muszę przyznać, iż moda na karmienie piersią przechodzi do lamusa. Co raz częściej młode Mamy dbając o swoją figurę, niezależność i wygodę wybierają butelkę. Dobro maluszka zsuwane jest na dalszy plan. Myślę, że powinniśmy znowu wrócić do naturalnych metod karmienia i umieścić swoje dziecko na najważniejszym miejscu w swoim życiu.

Odnośnik do komentarza
Gość Agata_polozna

drogie panie, mleko w proszku po pierwsze nie jest naturalnym specyfikiem dlatego zaleca się karmienie piersią przy równocześnie prowadzonej dobrej diecie. Aktualnie Polskie Towarzystwo Położnych prowadzi badanie dotyczące karmienia piersią. Namawiam do przekazania linku swoim położnym, by wziąć udział w akcji: https://edukacjapacjenta.pl/badanie/opis

Odnośnik do komentarza
Gość krysia60

Witam
Ja również jestem położną, pomagam przyjść na świat już II pokoleniu, Co zaobserwowałam przez te 36 lat pracy. W latach 80-tych mamy sporadyczne decydowały się na karmienie butelką chyba że po 26 tyg(tyle wynosił urlop macierzyński), ale też bardzo często pokarm był ściągany. Natomiast dzisiejsze młode mamy chcą żyć szybko, boją się zatrzymywać gdyż świat ciągle pędzi i przy dłuższej przerwie może im zabraknąć miejsca na podium.
Drogie panie, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy rodząc dziecko jesteście skłonne poświęcić mu swój czas, swoje ciało i swoją miłość bezgranicznie?

Odnośnik do komentarza

~Agata_polozna
drogie panie, mleko w proszku po pierwsze nie jest naturalnym specyfikiem dlatego zaleca się karmienie piersią przy równocześnie prowadzonej dobrej diecie. Aktualnie Polskie Towarzystwo Położnych prowadzi badanie dotyczące karmienia piersią. Namawiam do przekazania linku swoim położnym, by wziąć udział w akcji: https://edukacjapacjenta.pl/badanie/opis

ładnie to pani napisała że mleko w proszku nie jest naturalnym produktem to też post ten dedykuję mojej pani doktor pediatrii z Kalisza z prośbą o uczestniczenie w badaniu

Odnośnik do komentarza

do krysia60
Co to za pytanie czy jesteśmy gotowe poświęcić swoje życie dziecku.Oczywiście , ale bez przesady. Oprócz dziecka jest również moje życie przez które chciałabym przejść szczęśliwie, a czy będę karmić naturalnie czy butelką to już moja sprawa i mój wybór.

Odnośnik do komentarza
Gość Agata_polozna

Drogie Panie, kryzys laktacyjny przytrafia się wielu matkom. Proszę pamiętać, że jest to chwilowe i na pewno uda się mu zaradzić z odpowiednią pomocą.

Zachęcam do dzielenia się własnymi doświadczeniami, może uda nam się coś poradzić. Pozdrawiam, Agata Wielgórska

Odnośnik do komentarza

na guzki mleczne fajnie pomaga zmrożona biała kapusta (to przepis mojej babci), pojedyncze, lekko ubite liście kapusty zostawiałam w zamrażalce na noc i następnego dnia kładłam na piersi (można na pieluszkę), trochę zajeżdża bigosem ale ulga murowana

Odnośnik do komentarza
Gość krysia60

Ja swoim podopiecznym doradzam pozytywne nastawienie do życia i małych problemów które tylko czasami się pojawiają. Jeśli mama ma w sobie optymizm, ciepło, spokój i pogodne nastawienie to małe niepowodzenia szybko mijają. Jak będziecie wypoczęte i zrelaksowane to kryzys szybko minie.Nie zapominajcie również o odpowiedniej diecie (zdrowa) i dużo płynów (wzmagające laktacje)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...