Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia nawykowe u dziecka 3-letniego


Alinda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyby ratujcie. Córka ma prawie 3 lata i walczymy z nią aby się wyprozniala. Wszystko się zaczęło kiedy przestalismy używac pampersow. Mała od tej pory nie załatwia się i wstrzymuje. Zaciska nogi chowa się. Co chwilę plama na majtkach ale kupy brak. Zmieniliśmy dietę mamy leki ale nic. Ja wiem ze to strach w niej siedzi. Może kiedy ja bolało i teraz się boi zrobić. Ale najgorsze jest to że może się nabawic jakiejś choroby przez to. Jakie macie pomysły żeby ją nauczyć normalnie się załatwiać. Najczęściej robi raz na tydzień i to już jak widzę że płaczę o leków wstrzymuje sadzam ja na siłę bo już nic nie pomaga... Byku nagrody już nawet przekupstwa Pomocy

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Odnośnik do komentarza

U nas nie było takich problemów, więc nawet nie wiem co ci doradzić. Na pewno córce potrzebny jest czas, żeby do tego dojrzeć, pozostaje rozmawiać i tłumaczyć. Może pokażcie na ulubionym misiu/lalce, że chodzi do toalety zrobić qpkę. Albo poszukajcie książeczki, w której bohater tez ma takie problemy. Na pewno takie są, bo dziewczyny tu na forum pisały o nich.
A mała ma zatwardzenia? Gdzie się załatwia, do muszli czy nocniczka?

Odnośnik do komentarza

Siku to zrobi i na nocnik i na toaletę. Ale kupy nigdzie. Czasem się zdarzają zatwierdzenia ale teraz zmieniliśmy dietę i raczej już nie ma. Spróbuję z tymi książeczkami. Na lalce misiu i tłumaczeniu już było. Nie pomaga... Mam nadzieję że mała niedługo się przelamie.

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Odnośnik do komentarza

U nas tez nie bylo takiego problenu ale miala raz taki czas przez dwa tygodnie ze nie chciala roboc na nocnik tylko na sedes a nastepne dwa tygodnie na nocnik tylko. Czasem nie chciala wogole zrobic ani tu ani tu. Wiec pytalam czy chce pampersa zeby sie zalatwic i to pomoglo bo czasem chciala a czasem nie.
Wiec moze jak bedziesz widziala po corce ze chce kupke to zapytaj czy chce zrobic w kupke. Moze chociaz tak rozluznisz jej brzuszek a ona zapomni o boli jaki sprawia jej zatrzymanie kupki.
Ja bym tak sprobowala ale najwazniejsze zeby nie zmuszac a pytac bo dzieci lubia decydowac.
Pozdrawiam i zdrowka.
Daj znac czy cos zadzialalo :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

O i jeszcze jedno. Kup jej moze taki zabawkowy nocnik i oze robic razem z lala lub misiem. I ja tez robilam z corka. Albo poprostu udawalam. Siadalam na sedes i rozmawialysmy sobie. Itp.

Napewno cos pomoze :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A moze masz w rodzinie jakies dziecko starsze z ktorym by troche pobyla. Albo w przedszkolu moze masz jakas panie ktora pozwolilaby na pare godzin aby sie przyzwyczaila i by moze nasladowala.
Nie mam juz pomyslow. Mam nadzieje ze niebawem sie z tym uporacie i bedzie to tylko zlym wspomnieniem.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Alinda, współczuję i Cię rozumiem, bo my od kilku tygodni też mamy taki problem. Nasz mały ma 2 l i 3 m-ce, jakiś miesiąc temu miał przez kilka dni biegunkę, taką wodnistą, pierwszy raz w życiu i mocno go to przestraszyło + wstawanie w nocy, mycie itp. I od tego czasu młody też nie chce robić kupy - trzyma po 2-3 dni, jak mu się chce, to się kładzie na łóżku, podłodze i trzyma. Staramy się nie panikować, ale też już mam dość. Ostatnio jak widzę, że już tak po 3 dniach musi zrobić i go to męczy bardziej, to biegamy z nim po mieszkaniu w kółko, skaczemy jak żabki, żeby przynajmniej przez ruch jakoś ta kupa sama chciała wyjść... Teraz jesteśmy na etapie, że próbujemy jeszcze nocnika, i nawet od dwóch dni siada i próbuje coś "wydusić", ale się nie udaje - ale to ogólnie u nas problem jeszcze z odpieluchowaniem. Dajemy mu sporo soków owocowych do picia, bo to podobno pomaga rozluźnić kupy, a u nas jeszcze jest ten problem, że młody ostatnio prawie nic nie je - zupy nie, warzywa nie, jedynie Danonki bo o innych jogurtach czy serkach nie ma mowy, jabłka, gruszki, ogórek zielony, chleb suchy,jakieś placuszki jogurtowe albo od święta owsiankę, ziemniaki suche na obiad i czasem trochę kotleta drobiowego... Wiem, że taka dieta też nie pomaga na łatwe trawienie, ale co zrobić. Zapisuję wszystko ostatnio - co, ile zjadł, kiedy i jaka kupa była i zamierzam iść do lekarki. Gdyby coś u Was podziałało, daj znać. Życzę powodzenia i wytrwałości! (i sobie też).

https://www.suwaczki.com/tickers/wff282c3fzap57l4.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kd3e5e3ce33his.png

Odnośnik do komentarza

Hej u nas mała zaczęła robić czasem się zdarzy ze2 dni porządku zrobi a czasem raz na 3 dni ale wiedzę że jest lepiej. Próbuję na nocnik ale większość laduje w majtkach. Na szczęście lepsze i to niż wcale nie robić. Pomogła zmiana diety i dawali sny jej duphalac przez 2 miesiące i dicopeg jubior przez miesiąc. Przepisał nam lekarka

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Odnośnik do komentarza

U nas było podobnie. Mała wypróżniała się nawet co 4 dni- ze strachu, że będzie bolało. Były syropki, środki przeczyszczające i czopki. Wszystko na nic. Dramat. Później kiedy widziałam, że zaczyna się robić nerwowa zakładałam jej pieluszkę i brałam na ręce. Trzymałam, aż zrobi. Nie było to przyjemne, ale wypróżniała się codziennie. Po roku zaczęła wołać sama. Cierpliwości życzę, będzie dobrze,:)

Odnośnik do komentarza

Nam bardzo pomogły czopki, które są przeznaczone dla dziecka, które ukończyło 2 lata  i są to musujące czopki Eva/qu Bambini. Czopki maja bardzo dobry skład i ich musujące działanie pomaga w odklejeniu mas kałowych i  następnie ich wydalenie.  Tak jak napisałam czopki mogą spokojnie stosować dzieci po 2 roku życia do 12 lat bo po 12 roku życia można już sięgnąć po czopki Eva/qu. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28/11/2020 o 8:06 PM, Gość Marysia napisał:

Nam bardzo pomogły czopki, które są przeznaczone dla dziecka, które ukończyło 2 lata  i są to musujące czopki Eva/qu Bambini. Czopki maja bardzo dobry skład i ich musujące działanie pomaga w odklejeniu mas kałowych i  następnie ich wydalenie.  Tak jak napisałam czopki mogą spokojnie stosować dzieci po 2 roku życia do 12 lat bo po 12 roku życia można już sięgnąć po czopki Eva/qu. 

znam je i również kiedyś bardzo pomogły mojemu dziecku. Problemy zaczęły się w momencie rozpoczęcia korzystania z nocnika, potem udało nam się je trochę opanować, ale wróciły kiedy mała poszła do przedszkola.

Znałam dorosłą wersję czopków. Wiedziałam, że są bezpieczne i mogę podać dziecku

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia

Czopki evaqu bambini są bezpieczne, naturalne i bardzo skuteczne. Przekonałam się o tym, gdy moja córeczka miała zaparcia i nic innego nie pomagało w 100%. 

dopiero czopki pomogły nam pozbyć się problemu raz na zawsze. Działają do kilkunastu minut po aplikacji - szybko, ale nie gwałtowie

Odnośnik do komentarza

Nie, te czopki nie rozleniwiają jelit. One działają tylko miejscowo - rozluźniają zalegające masy, czyli w naturalny sposób powodują potrzebę oddania stolca. I to nie tylko teoria. U synka stosowaliśmy te czopki (wersja dla dzieci eva qu bambini) na zaparcia nawykowe - ponad pół rok i razem z licznymi rozmowami (bo takie zaparcia to też problem w głowie) udało się z nich wyjść. I teraz wszystko jest ok. Nie zobserwowalismy żadnych negatywnych skutków ich stosowania. Wręcz przeciwnie, tylko dzięki nim udało nam się funkcjonować a w efekcie pokonać problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...