Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Rodzinne przygotowania do Świąt"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Święta to magiczny okres, w którym mamy szansę zwolnić nieco tempo życia, odpocząć od zawodowych obowiązków, a przede wszystkim spędzić wspólne chwile z naszymi bliskimi. Świetną okazją do tego są świąteczne przygotowania. W wielu tych czynnościach mogą nam pomagać nasze dzieci. Dzięki temu mogą nauczyć się cennych umiejętności, mając przy tym mnóstwo frajdy!

Wraz z marką LEGO® DUPLO® organizujemy świąteczny konkurs, w którym nagrodą główną jest zestaw LEGO® DUPLO® Duże Wesołe Miasteczko oraz aż 10 zestawów LEGO® DUPLO® Przedszkole.

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2017/12/11/lego-duplo-swieta-konkurs-500x500-ed95095f846328a0000b03052be1f49a61b04da3.jpg

Co zrobić, aby wygrać?

1. Temat konkursu: "Rodzinne przygotowania do Świąt - wyślij zdjęcie pokazujące jak razem z dzieckiem przygotowujecie się na ten wyjątkowy czas”. (Pamiętajcie, by jednak nie dodawać zdjęć, które mogą być nieodpowiednio wykorzystane przez innych użytkowników internetu. Wszelkie zdjęcia niezgodne z zasadami będą usuwane i nie będą mogły brać udziału w zabawie)
2. Zdjęcia zamieszczajcie w wątku konkursowym sami (zdjęcie musi mieć wielkość do 1 MB, by dało się wrzucić), podając imię i wiek dziecka.
3. Wygrać mają szansę zdjęcia zgodne z tematem konkursu wstawione przez zarejestrowany na forum profil i nie zgłaszane do konkursów na innych portalach.

Konkurs trwa od 11.12.2017 do 24.12.2017. Zwycięzców wybierzemy w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia konkursu.

Serdecznie zachęcamy do przesyłania zgłoszeń!

Biorąc udział w konkursie akceptujesz regulamin.

Odnośnik do komentarza

Święta to dla nas wyjątkowy czas, czas spędzony z rodziną. U nas magię świąt daje się odczuć już na początku grudnia, wtedy synek zabiera się za pisanie listu do św. Mikołaja. Tworzy jego portret i maluje swoje życzenia prezentowe :-) Gdy już listy zostaną napisane, synek przebiera się za pomocnika Mikołaja i pomaga ubierać naszą piękną choineczkę! Radość synka jest ogromna gdy może uczestniczy w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia .

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63500.jpg

Odnośnik do komentarza

U nas dzieci towarzyszą w przygotowaniach do Świat od małego. Te chwile są magiczne i zbliżają nas do siebie. Przygotowania to wspolne pisanie listy zakupów, wymor potraw, zakup choinki ( obowiazkowo żywa i taka do sufitu), robienie ozdób z masy solnej, pieczenie a na końcu sprzatanie. Starszy syn już cwiczy czytanie ewangelii, która w tym roku przeczyta przy Wigilijnym stole. Najbardziej lubimy wspólne pieczenie piernikow i ich ozdabianie. Maluszek póki co wolu je jeść ale jego obecność sprawia nam dużo radosci.

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63505.jpg

Odnośnik do komentarza

Męża przed świętami z domu wyrzuciłam
Zaprzęgiem do sań syna dziś go uczyniłam.
W ten czas przygotowań nie zapomnę o radości.
Nawet gdy teściowa będzie u mnie gościć.
Nie muszę wcale pamiętać, by na siłę sprzątać mieszkanie;
gdy pajączek swą sieć uwije - to przecież nic się nie stanie!
Nie kupię skarpetek teściowi? Czy zginie ze skarpet braku?
Niech o tym pamięta "mamusia" i kupi je w tysiącpaku!
Wolę z synkiem pozjeżdżać z górki saneczkami,
Ulepić bałwana, rzucać się śnieżkami.
Brak tradycyjnych przygotowań można jakoś załatać.
Wystarczy w radości szczerej życzenia innym poskładać.

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63510.jpg

Odnośnik do komentarza

Nadszedł magiczny, świąteczny czas.
Przygotowania do nich pochłoneły nas.
Choinka jest już pięknie ubrana.
Córeczka jest nią wręcz oczarowana.
Na wizytę Mikołaja pozostaje czekać.
Maluch już prezentów się nie może doczekać.
Może wśród nich Lego Duplo się znajdzie.
Z ulubionymi klockami końca nie będzie frajdzie.

Zdjęcie zrobiono rok temu podczas ubierania choinki. Córeczka Alicja teraz ma już 16 msc.

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63556.jpg

Odnośnik do komentarza

Aby poczuć klimat zimy
narty szybko założymy
tak zabawę odkryjemy
a podłogę umyjemy...

umyć okna? nie ma sprawy
spray dziś pryska dla zabawy
śniegiem przykrył nasze szyby
odśnieżamy więc na niby...

teraz czas już na pierniczki
więc szykują się składniczki
wielki warsztat otwieramy
na plastykę zapraszamy

mnóstwo ozdób wykonamy
i choinkę ozdabiamy
list do Mikołaja ślemy
i sałatki szykujemy

te rodzinne święta nasze
przygotowań mają masę
ale uśmiech nam nie znika
- w końcu zjemy też karpika!

za ten cały pracy trud
czeka nas prezentów w bród...

renifery już czuwają
moc podarków w saniach mają
gość w czerwieni je rozdaje
grzecznym dzieciom uśmiech daje! :)

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63563.jpg

Odnośnik do komentarza

Przygotowuje się do.swiat już od poczatku grudnia. Myje okna, wszystkie meble, kiedy pachnie już tak czystością i świeżością, wyciągam wszystkie ozdoby i dekoruje dom. Ubieramy z synkiem choinkę, dekorujemy dom, stroimy okna, stoły, poręcze schodow. Stroimy też balkon w kolorowe światełka i figurki reniferów bo syn ma z tego ogromną radosc. By umilić sobie oczekiwanie na święta delektujemy się zapachami. Pięknymi świecami, które czasem robię sama, pieczemy ciasteczka, których zapach pięknie wypełnia cały dom, suszymy plasterki.pomaranczy które dodają niesamowitej energii. Uwielbiam czuć , że święta są blisko. Ta magia jest niesamowita :)

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63577.jpg

Odnośnik do komentarza

ŚWIĘTA to dla mnie zapach! Pachnie choinką nawet mydło którym myję ręce. Bukiety z gałązek choinkowych pachną w każdym zakątku małego m. Ja tak zawsze upycham je w święta. Cały rok mogę posiadać niedostatecznie sprzątnięte kąty. Okna nie muszą świecić czystością. Mogę nawet zapomnieć o ozdabianiu, wymyślaniu w słoneczny letni dzień. Mogę nie mieć bukietów na stołach i stolikach i nie upiec ciasta ani razu przez pół roku, ale w grudniu jest inaczej. W grudniu dbam o wszystko w nadmiarze. Ten zapach, ten stan umysłu, te plany na prezenty, emocje, sprawiają że życie nabiera niezwykłości. Święta od zawsze kojarzą mi się z największą radością. Bo w tym biegu obowiązków gdzieś obok jest choinka. W nienadążaniu jest radość spełniających się czyichś marzeń. W upieczonych ciasteczkach odbite nasze ręce. I to jest to, co dla mnie najważniejsze, najbardziej świąteczne!
Ze zdjęć przesyłam te, na którym są ONI... najjaśniejsze moje gwiazdy, tworzące wyjątkowe chwile ;), 'żółwiowo' ubierający choinkę... ale w końcu do celu dochodzą. ;)

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63617.jpg

Odnośnik do komentarza

Rodzinne przygotowanie do świąt jest u mnie proste bo do zwykłych codziennych domowych czynności angażuje dzieci wszyscy mamy wtedy radości co nie miara bo moje pomocniki w tym bardzo się starają ,gdy np.,kurze wycieramy ,okna myjemy czy pranie robimy Widzę, jak wiele radość sprawia im pomaganie mamie w sprzątaniu czy przypinaniu ubrań .Wspólnie odkurzamy i dekorujemy dom aby było świątecznie . .Syn chętnie pomagał mi przy ubieraniu choinki i ogromnym zaangażowaniem oraz starannością wykonywał powierzoną mu prace a jego młodsza siostra dzielnie mu w tym pomagała ( aby mu pracy nie zabrakło)ściągając powieszone już ozdoby .Takie zwykłe czynności jak sprzątanie a sprawiają tyle radości każdemu bez względu na wiek bo kto by pomyślał że szczęściem dla mnię będzie wykonywanie pracy domowej z 2 maluchów uwieszonych przy nogawce i wołających mama ja też chce ,Dziecku się nie odmawia więc proszę bardzo uczcie się ,bo nauka to potęgi klucz a że praca szybciej idzie to tylko na plus .Z takimi pomocnikami praca i przygotowywania do świąt idą pełną parą co widać na załączonym zdjęciu a o nudzie nie ma mowy

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63723.jpg

Odnośnik do komentarza

Jest taki wieczór w ciągu roku, gdy wszystkie dzieci z niecierpliwością wypatrują pierwszej gwiazdki.Kiedy się pojawi, to znaczy, że można usiąść do wigilijnego stołu,przy którym rozpoczynają się najpiękniejsze święta-Bożego Narodzenia.Natomiast najważniejszą ozdobą każdego domu podczas Świąt jest choinka.
Nasz synek Szymuś ma 23miesiące i będą to jego drugie Święta, ale pierwsze które tak naprawdę zapamięta.Jest jeszcze malutki więc staramy się pokazać mu w jak najprostszy sposób symbole Świąt.W tym roku zaczeliśmy od wspólnego ubierania choinki, choć tak naprawdę bardzo interesowały go ozdoby i świecidełka niż same drzewko.
Z biegiem lat napewno przekażemy mu tradycje i wartości jakie niosą Święta Bożego Narodzenia a narazie cieszymy się z małych kroczków i radości naszego maluszka.

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63739.jpg

Odnośnik do komentarza

Rodzinne przygotowanie do świąt jest u mnie proste bo do zwykłych codziennych domowych czynności angażuje dzieci wszyscy mamy wtedy radości co nie miara bo moje pomocniki w tym bardzo się starają ,gdy np.,kurze wycieramy ,okna myjemy czy pranie robimy Widzę, jak wiele radość sprawia im pomaganie mamie w sprzątaniu czy przypinaniu ubrań .Wspólnie odkurzamy i dekorujemy dom aby było świątecznie . .Syn chętnie pomagał mi przy ubieraniu choinki i ogromnym zaangażowaniem oraz starannością wykonywał powierzoną mu prace a jego młodsza siostra dzielnie mu w tym pomagała ( aby mu pracy nie zabrakło)ściągając powieszone już ozdoby .Takie zwykłe czynności jak sprzątanie a sprawiają tyle radości każdemu bez względu na wiek bo kto by pomyślał że szczęściem dla mnię będzie wykonywanie pracy domowej z 2 maluchów uwieszonych przy nogawce i wołających mama ja też chce ,Dziecku się nie odmawia więc proszę bardzo uczcie się ,bo nauka to potęgi klucz a że praca szybciej idzie to tylko na plus .Z takimi pomocnikami praca i przygotowywania do świąt idą pełną parą co widać na załączonym zdjęciu a o nudzie nie ma mowy,Na zdj .syn Wiktor prawie 8 lat i córka Gabriela 13 miesiecy

monthly_2017_12/konkurs-rodzinne-przygotowania-do-swiat_63742.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...