Skocz do zawartości
Forum

Joga


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trenujecie jogę? Od dawna? :) Ja właśnie chciałabym zacząć i aktualnie zastanawiam się nad zakupem maty do jogi [link usunięty]. Moglibyście mi doradzić czym powinnam się kierować przy zakupie? Jestem kompletnym laikiem pod tym względem, a chciałabym żeby to był długoterminowy zakup, z którego będę naprawdę zadowolona. Będę więc bardzo wdzięczna za Wasze podpowiedzi - na pewno pomogą mi w wyborze idealnej maty!

Odnośnik do komentarza

Spodziewam się, że nie chcesz zacząć trenować w domu, tylko pod okiem specjalisty. Zapytaj więc o rodzaj maty w klubie, gdzie się zapisałaś na zajęcia. Nie polecam trenowania jogi w domu, jeśli nie masz doświadczenia :P

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam niedawno, przy pomocy YouTube. ;) Bez żadnych mat i tego typu rzeczy. Zwykły kocyk i heja!
Powiem, że na spalanie tłuszczyku po ciąży w życiu joga by się nie nadawała, za to na rozciąganie zastałych mięśni jest idealna. Jako, że dużo przed laptopem siedzę tak nadgarstki były martwe. Kilka dni z treningiem joga i jakimkolwiek ruchem już widzę efekty. Same ćwiczenia mocno męczące nie są, ale gdybym miała okazje to ćwiczyła bym w gronie specjalistów tylko i wyłącznie. Jednak to ma bardzo duży wpływ na nasze mięśnie a bolące mięśnie nie zawsze pracują tak samo kiedy ćwiczymy źle lub dobrze. ;)
Psychicznie też podczas jogi byłam wyciszona więc polecam dwukrotnie już. :D

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Joga nie dla mnie, jest za spokojna, taka za "małoruchliwa" przez co ciągle ziewam i chce mi się spać ;). Przez ostatnich parę lat byłam kilka razy w różnych miejscach (za namową jakiejś koleżanki) i za każdym razem przekonuję się, że to nie to (podobnie miałam z pilatesem). Wystarczy mi zumba, aerobik i zdrowy kręgosłup :). Czyli... każdemu wedle potrzeb :)

Odnośnik do komentarza

Joga jest bardzo popularna i trudno się temu dziwić, bo przecież stanowi nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale jest też sposobem samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju. Czym jeszcze jest joga i jakie są jej odmiany? Odwiedź stronę poradnika, w którym zagadnieniu jogi poświęcony został cały artykuł.
 

Edytowane przez Wywijaska
Zamieszczony link do strony ze szkołami jogi
Odnośnik do komentarza

Mnie joga bardzo pomogła w porodzie a później po by wrócić do formy, dlatego teraz nawet przy maluszku ją trenuje. Miałam porównanie bo moja sis nie trenuje jogi i poród zniosła strasznie, miała naderwane krocze i nietrzymanie moczu, wspomagała się pessarem kostkowym, no i zaczęła również ze mną trenować

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam praktykować jeszcze przed ciążą, przyjaciółka powiedziała mi że jej pomogło w donoszeniu bliźniaków i samy porodzie. Ja również spróbowałam i nie żałuje, teraz ćwiczeniami- szczególnie tymi asanami na dno miednicy wspomagam się w dolegliwości nietrzymania moczu, poza tym mam pessar kostkowy- przyrząd polecił mi fizjoterapeuta no i dochodzę do siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...