Skocz do zawartości
Forum

Starania o ciążę przy słabych parametrach nasienia


Gość IzaO.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
w związku ze słabymi wynikami badań męża szukam jakiejś grupy wsparcia osób z podobnym problemem. Może macie jakieś doświadczenia, rady...u nas główny problem to mała ilość i słaba ruchliwość plemników:(
Mamy za sobą jedno poronienie więc gdzieś tam jeszcze tli się we mnie nadzieja na naturalną ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jak narazie to widzę, że mąż się troche poddał i nie widzi sensu dalszego działania...chce mu dać troche czasu żeby oswoił się z sytuacją i jeżeli przez jakiś czas nie zaskoczy naturalnie to zaczniemy temat inseminacji.
Czytałam ostatnio troche o suplementach...wiem, że to tylko witaminy więc raczej cudów nie zdziałają, ale może chociaż troche "podrasują" plemniki do ewentualnej inseminacji w przyszłości.
Macie jakieś sprawdzone preparaty?

Odnośnik do komentarza

Do inseminacji musi byc przynajmniej 8 mln zdrowych i zywotnych plemnikow ;) To nie jest takie hop siup i po sprawie. ;)
Jesli chodzi o suplementy to aby wspomogly nasienie trzeba je brac nieprzerwanie minimum pol roku.
Polecam wizyte dla meza u androloga.

Odnośnik do komentarza

Iza, moj maz ma kryptozoospermie, czyli baaardzo malo plemnikow i zle zbudowanych.
Rok temu bylo to ok 0,2ml a teraz mniej wiecej 6 mln. No ale maz bierze 3 zastrzyki w tygodniu z pregnylu. Jest poprawa ale lek na recepte.
Z suplementow lyka witamine e, trybulus 1000, cynk, selen i koenzym q10.

Odnośnik do komentarza

Eh:( to troche mnie zasmuciło te 8mln:/ u nas w wyniku ok 6.6mln/ml do tego w ruchu tylko 11%...
Wizyta u androloga też będzie tylko jak mąż troche oswoi się z probleme.

Asinka życze nadal takiej tendencji rosnącej!

Pena trzymam kciuki:) jakieś przeczucia, objawy?

Odnośnik do komentarza

Iza, generalnie temat problemow u partnera gdy bardzo chce sie miec dziecko jest ciężki. A dla faceta tym bardziej. Moj sam zaproponowal wizyte po trzech latach bez zabezpieczenia. No bo ja sie badalam standardowo co roku u gina i u mnie ok bylo. I jak byly juz wyniki to strasznie to znosil, teksty typu po co Ci taki mąż itp.. wazne jest aby wspierac partnera.
Wynik 6 mln to juz cos, u nas tez ruchliwych malo tzn troche wiecej bo ok 36% ale budowa nieprawidłowa :(

Ale nie warto sie zamartwiac. Damy rade dziewczyny. Predzej czy pozniej :)

Odnośnik do komentarza

U nas było tak, że po roku starań zaszłam w ciążę. Niestety radość nie trwała długo, bo w 10tc trafiłam do szpitala z plamieniem- okazało się, że serduszko w 7tc przestało bić:( nadal nie mogę się z tym pogodzić...
Postanowiliśmy powalczyć o kolejne szczęście. Kolejne miesiące mijały, robiłam kolejne badania i z mojej strony wyszedł zespół antyfosfolipidowy.
Kolejne miesiące nic więc lekarz zalecił żeby mąż też zrobił badania.
Szok!!! Myślałam, że może wyniki będa w granicach normy lub tylko troszke słabsze a tu niestety...klapa.
Teraz jestem na etapie czytania, szukania itd.
Z natury tak mam, że raczej szybko się nie poddaje więc muszę jeszcze troche tej siły zaszczepić w męża i będziemy dalej działać.

Tak jak mówisz Asinka- Damy rade!
Trzymam mocno za Was kciuki!

Odnośnik do komentarza

U nas tez przez pol roku badan nie mozna byko zrobic morfologii plemnikow bo bylo ich za malo... teraz juz mozna ale wyniki yhhh no slabe...
Mowie Ci, najlepiej zapiszcie sie do kliniki niepłodności bo takie wyniki spwrmy to nieplodnosc niestety. Wizyty nie sa tanie, my juz grube tysiace wydalismy ale dla dziecka warto.

A no i nam androlog powiedzial wlasnie, zeby przy slabych plemnikach nie starac sie o dzidzie bo sie tak wlasnie moze skonczyc. Poronieniem lub wadami.

Odnośnik do komentarza

IzaO. Przepraszam, że się wtrącam, ale myślę, że inseminacja ma większe szanse powodzenia niż jakieś suplementy (które często są zwykłym oszustwem - https://finanse.wp.pl/suplementy-diety-to-nie-leki-uwazaj-co-kupujesz-6192271904233089a). Ja osobiście mogę polecić ci invikte (sama się leczyłam u nich w warszawie). rusza tam również program dofinansowań, co może być dość pomocnym czynnikiem. zapewniają też opiekę psychologia co jest niezmiernie ważne! może również twój mąż na tym skorzysta
tak czy siak, kochana, tzrymam kciuki! powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

IzaO. Przepraszam, że się wtrącam, ale myślę, że inseminacja ma większe szanse powodzenia niż jakieś suplementy (które często są zwykłym oszustwem - https://finanse.wp.pl/suplementy-diety-to-nie-leki-uwazaj-co-kupujesz-6192271904233089a). Ja osobiście mogę polecić ci invikte (sama się leczyłam u nich w warszawie). rusza tam również program dofinansowań, co może być dość pomocnym czynnikiem. zapewniają też opiekę psychologia co jest niezmiernie ważne! może również twój mąż na tym skorzysta
tak czy siak, kochana, tzrymam kciuki! powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...