Skocz do zawartości
Forum

Znieczulenie u dentysty w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Jest bezpieczne. Kazdy lek przenika do krwi ale nie ma się co bac. Wszystkie środki farmakologiczne mają okres półtrwania i im on krótszy tym lek szybciej się rozłoży. jak powiesz że jesteś w ciąży dostaniesz znieczulenie odpowiednie tzn artykaine albo lignokaine. Ilość adrenaliny związana z wizyta i często stresem jest większa niż ta w znieczuleniu więc nie ma się co bać że spowoduje obkurczenie naczyń i zawierzyć lekarzowi :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

W moich ciążach miałam rwanego zęba i przechodziłam leczenie kanałowe. Dentysta wiedząc o ciąży stosował bezpieczne środki znieczulające.
Po za tym zawsze mi powtarzał, że stres związany z bólem jest gorszy dla dziecka iż znieczulenie.

Odnośnik do komentarza

Dentysta poinformowany o ciąży dobierze znieczulenie bez adrenaliny, czyli delikatniejsze i działające krócej, ale bezpieczniejsze dla dziecka. Ja miałam już 2 zęby leczone (+ raz poprawiany jeden z nich) i próbowałyśmy bez znieczulenia. Gdyby poziom bólu był zbyt duży, to byśmy znieczulenie zastosowały - taka była umowa. Na szczęście ubytki były powierzchowne.

Nie stresuj się wizytami u dentysty w ciąży - są one konieczne, bo zęby w tym czasie psują się szybciej.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że najlepiej zapytać ginekologa bądź stomatologa. Oni na pewno odpowiedzą Ci najlepiej na takie pytanie i będziesz spokojniejsza mając fachową odpowiedź od specjalisty :)

Jeżeli natomiast szukasz dentysty z dobrym podejściem to mogę Ci polecić gabinet we Wrocławiu - Miserante Dental. Świetni specjaliści=świetne podejście :)
Jest to dentysta w centrum wrocławia

Odnośnik do komentarza
Gość psawanna

Nie znam się na tym, zapytajcie lekarzy stomatologów [reklama usunięta], albo swoich lekarzy ginekologów. Są od tego właśnie, żeby Wam w razie czego pomóc. Myślę, że większego problemu nie będzie, ale lepiej sprawdzić, żeby potem nie było. Nie powinnyście w ciąży niczego ryzykowac. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że bezpieczne. Byłam kilka razy podczas ciąży i nic się nie działo. Warto dbać o uzębienie nawet w czasie ciąży, a niestety niektóre kobiety uważają, że dentysta [reklama usunięta] w ciąży to rzecz niemożliwa i potem są problemy z zębami. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...