Skocz do zawartości
Forum

Oczyszczacz powietrza


Gość reniaK

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejszą funkcja jest usuwanie smogu. Najbardziej znane drobinki pyłu to te oznaczone PM 2.5 i PM 10. Oczyszczacze z filtrami HEPA są w stanie skutecznie się ich pozbyć. Stacje pomiarowe w miastach oraz te prywatne są w stanie je wykryć. Inne filtry, które powinny się znaleźć w dobrym oczyszczaczu to:
Filtry węglowe - usuwają nieprzyjemne zapachy. Pozbywają się tych z dymu papierosowego, pochodzącego od zwierząt czy też smażenia.
Filtry siatkowe - eliminują wstępne zabrudzenia takie jak kurz, śmieci albo włosy. I dzięki temu chronią pozostałe filtry....
Sugeruję z góry kupić sobie jakiś profesjonalny oczyszczacz [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość celinkaa11

Ja w zeszłym miesiącu zamawiałam oczyszczacz powietrza online [reklama usunięta]. Mają naprawdę bardzo dobrą jakość oczyszczaczy powietrza. Moja córka jest alergikiem od urodzenia i lekarza nam polecił zakup, oczyszczacza powietrza teraz widać i czuć różnicę. Córka mniej się męczy.

Odnośnik do komentarza

U mnie ze względu na alergię oczyszczacz jest niezbędny. Po za tym przy maluchu to na prawdę bardzo pożyteczna rzecz. Ja mam Airdog X5 i sprawdza się super, a za tą cenę to na prawde świetnej jakości sprzęt. Co jest fajnego nie musisz w nim wymieniać filtrów, wystarczy tylko umyć kasetkę filtrującą chociażby w zmywarce:) możesz sobie spradzić więcej na ich stronie http://airdog.pl/dlaczego-airdog.

Odnośnik do komentarza

mój oczyszczacz [reklama usunięta] chodzi przez całą dobę, w ogóle go nie wyłączam tak jak to jest zalecane bo to przecież mijałoby się z celem. właśnie chodzi o to, by oczyszczacz cały czas monitorował stan powietrza i ten mój to robi, włącza zasysanie powietrza jak tylko wskaźniki wykryją zanieczyszczenie, kilka-kilkanaście minut i z powrotem wchodzi w stan czuwania. generalnie w ogóle tego nie pilnuję, on sobie sam to wszystko ogarnia, pełna automatyka. jeśli chodzi ogłośnosć to ja go ledwie słyszę, jest bardzo cichutki

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Dziubala, wręcz przeciwnie właśnie dostosowany jest do tego by pracować 365dni w roku, to jest jego specyfika. Nie należy go wyłączać, powinien pracować w trybie czuwania. Po to ma czujniki, które badają powietrze i automatycznie dostosowują intensywność czyszczenia.  Wyłączanie jest bez sensu bo gdy się uruchomi to musi nadrobić całą pracę jaką zrobiły na spokojnie cały czas pracując

Odnośnik do komentarza

Nie no proszę was żaden odkurzacz nie oczyści pomieszczenia tak jak robi to oczyszczacz. I wszystkie odkurzacze dzięki filtrom zachowują to co wyciągną w sobie. Jeśli chodzi o oczyszczacz też zastanawiam się nad tym Electroluxem. Można go kupić normalnie w sklepie czy trzeba zamówić od producenta? 

Odnośnik do komentarza
Gość Nicollste

Niekoniecznie to co jest najdroższe jest najlepsze... 

Przede wszystkim patrz na żywotność filtrów i ich ceny bo to bardzo ważne przy zakupie oczyszczacza. Potem przecież te filtry trzeba wymieniać tak wiec jeśli są drogie to moze to znacznie podnieść koszt samego urządzenia....  Czasem lepiej zapłacić za sprzęt trochę więcej ale zaoszczędzić na eksploatacji i zużyciu prądu  No i dobrze jest dopasować moc urządzenia do pomieszczenia bo oczyszczacze mogą obsługiwać róznej wielkości pomieszczenia.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Kupiłam jakiś czas temu oczyszczacz powietrza, ale powiem szczerze, że i tak najlepiej sprawdza się ozonowanie. Ważne, żeby było przeprowadzone przez profesjonalną firmę, u nas zajmują się tym [reklama usunięta] z Warszawy. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

pożyczyłam raz od koleżanki ozonator, mówiła że dobrze sobie radzi z zapachami, a miałam starą szafę drewnianą która już tak nieprzyjemnie pachniała, a przez to cały przedpokój i faktycznie ozonowanie poradziło sobie z tym i nie było tego zapachu jakiś czas (miesiąc około), podobno też świetny jest dla alergików i astmatyków

Odnośnik do komentarza

My kupiliśmy ze względu na syna alergika z astmą w pakiecie  Oczyszczacz stoi u niego w pokoju i powiem tak: nie wiem czy syn jest od tego zdrowszy, ale na bank powietrze w jego pokoju jest czystsze. Widzę to gdy sprzątamy - u niego jest zawsze najmniej kurzu na półkach. Do tego jak wymieniamy filtr w oczyszczaczu i widzę ten syf, który się tam zebrał, to mam ochotę się przeżegnać.

Polecam raczej kupić porządniejszy i zwrócić uwagę na dostępność filtrów oraz ich cenę. Sama sądziłąm, ze będę wymieniała filtry rzadziej ale biorąc pod uwagę to jakie mamy straszne powietrze w mojej miejscowości, wolę wymieniać filtry częśćiej i przynajmniej cieszyć się świeżym powietrzem u siebie...

Oczyszczacze powietrza możesz sprawdzić sobie na przykład w Leroy Merlin, tam też kupisz filtry, ostatnio zresztą widziąłam u  nich kilka promocji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...