Skocz do zawartości
Forum

Oczyszczacz powietrza


Gość reniaK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy korzystałyście w ciąży i/lub po z oczyszczacza powietrza w domu? :) Zastanawiam się właśnie nad zakupem takowego, głównie ze względu na smog, choć przy dzieciach chyba i tak dobrze pomyśleć o takim rozwiązaniu. Na razie nie zapowiada się, żebyśmy mieli przenieść się na wieś. Trochę poszperałam i trafiłam na taki model: http://www.camryhome.eu/index.php?lng=pl&id_prod=cr_7960 Może któraś zna z doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Znam i polecam 🙂 Ma bardzo wygodny timer, co ułatwia użytkowanie i ogółem jest raczej poręczny. Od strony technicznej nie mamy problemów, filtry łatwo się wymienia.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość ciociadocia

hm, też się zastanawiam nad zakupem czegoś takiego. W dużych miastach powietrze jest jakie jest, a jednak w domu spędza sie sporo czasu. A powiedzcie mi, ten model z camry widzę, że ma tryb nocny, faktycznie to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza

Ja co prawda ten oczyszczacz mam stosunkowo niedługo, ale potwierdzam, że widać różnicę w jakości powietrza. I tryb nocny się sprawdza :) Mam raczej lekki sen, ale urządzenie mnie nie budzi nawet jak stoi w sypialni.

Odnośnik do komentarza
Gość zanka992

Właśnie nie wiem czy to jest takie zachwycające jak ludzie mówia, wydaje mi się, że przyszła na to moda i wszyscy chcą mieć czyste powietrze, ale nie zdają sobie sprawy z tego jak mocno to wpływa na wyjałowienie przestrzeni. Miałam taki przez pół roku i oddałam go siostrze, bo okazało się, że pozbyłam się wszytskich bakterii z domu i dziecko zaczęło mi chorować bo nie miało naturalnej flory bakteryjnej, a ja miałam tak suche oczy i wszystko mnie w nich piekło. całe szczęście, że krople mi pomogły i po hialeye było lepiej, ale nie polecam oczyszczaczy szczególnie przy małych dzieciach w domu.

Odnośnik do komentarza

Może wybrałeś oczyszczacz złej marki.
Ja od dłuższego czasu posiadam takie urządzenie i jestem bardzo zadowolona. Moje dzieci również nie odczuwają żadnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie. Dzięki działaniu urządzenia mają mniejsze dolegliwości związane z alergią (zmniejszył im się katar oraz mniej kaszlą).
Dodatkowo myślę, że przy zanieczyszczonym powietrzu oraz smogu warto mieć takie urządzenie.

Odnośnik do komentarza

A ja szczególnie przy małych dzieciach polecam, jak są obawy o poziom wilgotności to radzę zwrócić uwagę na oczyszczacze powietrza Sharp. Większość ich modeli posiada wbudowany nawilżacz z higrostatem - czyli urządzenie samo ocenia poziom nawilżenia w pomieszczeniu i wyrównuje do odpowiedniego poziomu. Oczyszczacz na pewno nie wyjaławia powietrza w mieszkaniu, działa bardzo pozytywnie, moje dzieci dużo mniej chorują.

Odnośnik do komentarza

Ja na szczęście nie mam takiej potrzeby, aby kupować taki sprzęt. Mieszkamy nad morzem i jest czysto w powietrzu. Ale gdybym mieszkała na takim Śląsku jak kiedyś - pochodzę z sosnowca - to olaboga. Zero spacerów z maluszkiem, jazdy na rowerze i w ogóle dramat :O

O najnowszych gadżetach dla mam i tatusiów, przeczytacie na moim blogu.

Odnośnik do komentarza

No nad morzem, w zasadzie nie wystujępuje problem smogu. Tam często wieje, więc powietrze jest stosunkowo szybko oczyszczane.
Gorzej mają Ci z południa PL. Kraków położony jest w zasadzie w takiej delikatnej niecce w której nie ma zbyt dobrej i efektywnej cyrkulacji powietrza. Też właśnie zastanawiam się nad zakupem jakiegoś oczyszczacza powietrza.

Odnośnik do komentarza

Jak ostatnio mijałam stanowisko z oczyszczaczami, to podpytałam sprzedawcę o kilka rzeczy. To co ważne, to oczyszczacz dobieramy do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie stał. Nie stawia się go w przedpokoju i nie wszystkie modele można dać do rogu pokoju czy tuż przy ścianie. Trzeba po prostu zwrócić uwagę, gdzie są wyloty "wchłaniaczy".
Najwięcej dodatków do oczyszczaczy typu jonizatory, nawilżacze są w firmie Sharp. Dobrze też popatrzeć ile będzie kosztowała w danym modelu wymiana filtrów (czasem jest to co pół roku, czasem co rok).

Jak ktoś wie na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza, to napiszcie :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jest tak jak mówisz. Trzeba dobrać oczyszczacz który wydajnościowo będzie w stanie obsłużyć określonej wielkości pomieszczenie. Czyli np do pomieszczeń 60 m kw, trzeba dobierać taki oczyszczacz który na luzie oczyści powietrze.
Kolejna sprawa, to filtry - jest kilka rodzajów, ale powinny wychwytywać oprócz tych dużych cząstek np włosów, kurzu również te najdrobniejsze w tym najbardziej szkodliwe pyły PM2,5 - które są najbardziej szkodliwe dla płuc. Przykład oczyszczacza od Alfda http://www.oczyszczacze-powietrza.pl/oczyszczacze-powietrza-z-filtrem-hepa/340-alfda-alr300-comfort-oczyszczacz-powietrza-filtr-cleanair-60m2.html który spełnia powyższe kryteria.

Odnośnik do komentarza

Z własnego doświadczenia polecam kupić taki oczyszczacz, który jest wyposażony w jonizator ponieważ powietrze jest zauważalnie czystsze i świeższe. Wszystkie te oczyszczacze powietrza Sharp mają tę opcję https://homespot.pl/kategoria/oczyszczacze-powietrza-sharp , znajdziesz takie za kilka stówek oraz droższe - w zależności od dodatkowych opcji i wydajności

Odnośnik do komentarza

Oczyszczacz powietrza + coś co będzie odkurzać, żeby ten kurz nie unosił się do góry. Fakt, wydatek może być spory. Ja znalazłam mniej znaną firmę mamibot.tech i u nich kupiłam robota na raty! Taki zestaw urządzeń w domu zadba o czyste podłogi i powietrze.
Gdyby któraś z Was potrzebowała to mam kod rabatowy za to, że zrobiłam u nich zakupy USR2278

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w dużym mieście, jak wszyscy wiemy powietrze tu nie jest zbyt korzystne i zastanawiam się czy ozonowanie mieszkania mogło by w czymś pomóc. Znalazłam ozonator w https://smartmoto.pl/pol_m_Wyposazenie-_Obsluga-klimatyzacji_Ozonatory-1555522.html Chciałabym się zapytać czy ktoś używa czegoś takiego i czy faktycznie to skutkuje? jakie macie opinie o tym urządzeniu ?

Odnośnik do komentarza

Ja w zeszłym roku właśnie na [reklama usunięta] kupiłam oczyszczacz z jonizacją i dodatkowo z lampą UV co zabija bakterie i nawilżaniem na [reklama usunięta] za niecałe 700 zł. U nas probleme był smog i głównie z tego powodu go kupiliśmy. Ale trzeba przyznać, że od momentu użytkowania jest dużo mniej latającego kurzu i w okresie grzewczym problem z suchym powietrzem zniknął,

Odnośnik do komentarza
Gość Murielsta

Sama aktualnie wynajmuję mieszkanie w dość zanieczyszczonej okolicy, tak wieć kupiam sobie oczyszczacz powietrza ( zdecydowałam się na firmę Clatronic). Jak na razie spełnia moje wymagania. Mieszkanie nie jest duże, tak wiec dobre sobie radzi z oczyszczeniem takiej powierzchni ( nie wiem jednak jak to byłoby w przypadku większych domów). Można nim latwo sterować. Ma również funkcję nawilżania jak i monitorowania czystości pomieszczenia.
Buduję teraz dom i chcę zamontować w nim system rekuperacji. Jest to jeszcze bardziej zaawansowany tryb, można tam montować filtry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...