Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Aktywni z dzieckiem"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Sama biegam i nie, nie tylko za dziećmi. Biegam hobbistycznie, dla zdrowia, kondycji, lepszego samopoczucia, utrzymania jako takiej sylwetki. Podejmowałam z moim 6-latkiem próby wspólnego biegania, jednak ani jemu to nie wychodziło na dobre ani mnie ;) Nie ten rytm, nie to tempo, poza tym ja podczas biegu nie lubię odpowiadać co 3 sekundy na jakieś pytanie ;) Jednak żeby nie było mu przykro, że mama tak sobie sama w te polne drogi się wypuszcza, zaczęliśmy razem jeździć na rowerze. Początkowo z tatą, który asekurował, potem odbywaliśmy już wycieczki we dwoje. Od razu powiem , że nie są to nie wiadomo jak długie trasy, ale to nieważne. Jest ruch, powietrze, mamy czas tylko dla siebie. Podziwiamy zachody słońca, wąchamy podczas postojów kwiaty na łące, zbieramy jesienią żołędzie spod pobliskiego dębu. W przyszłym roku będzie nas więcej - moja obecnie dwulatka już szykuje rowerek by nam potowarzyszyć:)

Odnośnik do komentarza

Sport to zdrowie, w naszym domu każdy to wie,
Począwszy od szkraba najmłodszego,
Aż do tatusia i mężusia wspaniałego.
Dzieciaki aktywność wiecznie mają,
Ich synapsy na bezruch nie odpowiadają.
Ciągle w biegu, pędzie, w drodze,
Na rolkach, rowerze i hulajnodze.
A po południu zajęcia sportowe sobie upatrzyli,
Karate już cały rok ćwiczyli.
Ja matka, co wiecznie na wysokich obrotach chodzi,
Wieczorem skaczę jak moi młodzi.
Czy to zumba, fitness czy bieganie,
Bez różnicy, takie jest moje aktywne wypoczywanie.
Mężu w bieganiu się polubował,
Albo na siłowni ostro trenował.
I tak każdy dzień nam mija,
Ze sportem oswojona moja familia.
Jesienna chandra się nas nie trzyma,
Żaden spadek formy na szczęście nie ima :)

Odnośnik do komentarza

Razem z mężem hobby mamy,
różne sporty uprawiamy,
i choć dzieci jeszcze małe,
nie przeszkadza nam to wcale.
Swoja pasją zarażamy,
i efekty super mamy.
Pierwszym sportem mojej córki,
była jazda na jabłuszku z górki.
Później narty, łyżwy,basen
coraz więcej chciała z czasem.
Wiec biegowym rowerkiem szalała
równowagi rytm załapała,
aby przesiąść się z czasem na duży
choć trzy kołowy ale jej służył .
Jazda na wrotkach nam jeszcze została,
lecz pogoda ostatnio nam nie sprzyjała,
kask założyła i po kryjomu
jeździła na po dywanie w swoim pokoju.
Dlatego u nas nie ma jednego
sportu, tego ulubionego,
każda aktywność jest na miarę złota
i na każda przychodzi nam ochota!

monthly_2017_11/konkurs-aktywni-z-dzieckiem_62642.jpg

monthly_2017_11/konkurs-aktywni-z-dzieckiem_62643.jpg

monthly_2017_11/konkurs-aktywni-z-dzieckiem_62644.jpg

monthly_2017_11/konkurs-aktywni-z-dzieckiem_62645.jpg

monthly_2017_11/konkurs-aktywni-z-dzieckiem_62646.jpg

monthly_2017_11/konkurs-aktywni-z-dzieckiem_62647.jpg

Odnośnik do komentarza

U nas zdecydowanie ulubionym sportem, który jednocześnie jest formą spędzania wspólnie czasu całej rodziny jest jazda na rowerze! W tym roku w lipcu nawet wraz z córką i mężem wyruszyliśmy na naszych jednośladach szklakiem Green Velo z Kielc. To była niesamowita przygoda, nie tylko zobaczyliśmy niezwykłe miejsca, które normalnie z auta są podróżnym niedostępne, to jeszcze byliśmy razem i pokonywaliśmy swoje słabości i ograniczenia. Bo jazda rowerem to nie tylko korzyść dla zdrowia fizycznego, lepszej kondycji, ale też mnóstwo radości, odprężenia dla naszego zdrowia psychicznego. I co najważniejsze można go uprawiać wszędzie, wystarczy tylko rower i chęci. Gdy tylko mamy możliwość od wczesnej wiosny, do późnej jesieni na tyle na ile pogoda pozwala po prostu jeździmy. Córeczka najpierw podróżowała w przypiętej do nas przyczepce, później w foteliku, a teraz śmiga z nami na swoim rowerze. To czas wspólnie spędzony i pasja która nas łączy, a dołączyć się może do nas każdy. Pamiętam wyprawę z sierpnia, gdy na rowery z córeczką i z nami wybrały się nawet babcie i dziadkowie-ten sport uprawiać może każdy, nie ma limitów wiekowych, nie ma lepszych i gorszych, jest idealny dla każdego....czysta przyjemność.

Odnośnik do komentarza

Kochani,
dziękujemy Wam za udział w konkursie! Wybór nie był łatwy, ale udało się wyłonić 6 zwycięskich odpowiedzi. Ich autorami są:

1. kamilkakicia
2. agniecha210
3. Magdalenas
4. Lineczka192
5. mysiowa
6. perpetua88

Serdecznie wszystkim gratulujemy! Prześlijcie nam teraz na maila konkursy_parenting@grupawp.pl swoje adresy wraz z numerami telefonów. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...