Skocz do zawartości
Forum

Problemy z adaptacją w przedszkolu


cora

Rekomendowane odpowiedzi

Mój trzylatek w tym roku rozpoczął przedszkole. Pierwsze dwa dni było ok, potem zaczął się płacz. Raz zdarzyło się że musieliśmy to siła zza firanki wyciągać i na rękach zanieść do przedszkola. Potem 2 tyg nie chodził bo byliśmy na urlopie. Po tym czasie płacz był niesamowity jak miał iść, dosłownie jakby co ze skóry odzierano. Jak pytałam potem panie to ciągu dnia potem ok było, były dni w których raz w ciągu dnia mu się trochę miękko robiło ale nie płakał. Następnie tydzień był chory i po tym tygodniu wczoraj pierwszy raz poszedł. Dzień wcześniej już gadał że nie będzie płakał. A wczoraj rano popłakał trochę w domu ale do przedszkola już poszedł bez płaczu i nawet w drodze sobie podskakiwal. Dziś też w domu płacz a potem już droga do przedszkola ok.
I w tym widzę powoli poprawę ale bardziej mnie martwi to ze w przedszkolu trzyma się na uboczu. Po zdjęciach które przesyłają nam Panie przedszkolanki widzę że jak dzieciaki siedzą w grupie na dywanie to mój synek siedzi przy stoliku sam. Jego wychowawczyni też mi mówiła że jak mają czas wolny to się bawi na dywanie ale jak siadają w kolku bo np śpiewają czy coś to on nie siada z nimi. Jego też jak zapytam np czy śpiewali w przedszkolu to słyszę: "inne dzieci śpiewały, ja nie" albo: "inne dzieci ćwiczyly, ja nie".
Dziś mnie zaskoczył bo jak wyszedł z przedszkola to powiedzial ze bawił się z chlopczykiem. A do tej pory zawsze mówił że sam się bawił.
Niby jakiś krok do przodu ale strasznie martwi mnie to zachowanie.
Dodam że np na placu zabaw zaczepia inne dzieci. Jak wychodzi z przedszkola to wszystkim których napotka na drodze macha, nawet tym dużo starszym bo zeby wyjść z przedszkola musimy przejść przez szkołę. Więc nie wiem w czym problem.
Może któraś z Was miała podobnie? Myślicie zeby dał mu jeszcze czas czy udać się do psychologa? Nie chce by syn był odludkiem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5earvv9unf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...