Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kelis,
Ja właśnie jestem w trakcie odstawienia od piersi. Idzie łagodnie, za 10 dni wracam do pracy, więc już nadszedł czas. Ale czasem jeszcze zdarza mi się dać cycka na dopitke.
Od 2 dni Oskar nie je w nocy. Przebudza się, ale daje uspokoić dość szybko bez wyjmowania z łóżeczka. Choć jak wam wcześniej mówiłam, on od dłuższego czasu śpi i zasypia sam.
Oby wkrótce przestał się budzić całkiem.
Oskar zaczął chodzić na święta Wielkanocne. Od 2 dni chodzi już sam po całym domu. Mamy już pierwsze buciki. Jego siostra zaczęła chodzić w tym samym wieku.
Życzę udanych wakacji!

Odnośnik do komentarza
Gość Angezlika124aa dwa r

Luska chodzi z wózeczkiem drewnianym. Podejrzewam że za tydz-dwa pójdzie sama,chodzi też przy meblach i wszystkim co można złapać
U nas majówka leniwie.... Piotrek całą spędził w pracy. A Lusi wyszedł liszajec,leczymy skórę i zastanawiamy się gdzie to goowno złapała :) lekarz mówi że w piaskownicy prawdopodobnie,dodam że była dwa razy tylko

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

E tam,nie taka biedna bo jej to w ogóle nie dokucza :) Dostaliśmy maść i po 4dniach już zostal tylko ślad na skórze. Ale ja jeszcze wprowadziłam kąpiele dwa razy dziennie w manganianie potasu i myślę że to też pomogło :)
My mamy dr Brown pierwsza słomka no i jest ok,ma ta obciążona kulkę ale słomki trudno dostępne dodatkowe i 12zl jedna słomka... Niby nie jakoś dużo ale kubek też tani nie jest :P Ale za to mamy jeszcze canpola za 10zl i słomki 2szt za 3zl więc nawet raz na dwa tyg można wymienić. No i dostepne w aptekach te słomki. Nie leje się ani z canpola jak i dr Brown
https://m.ceneo.pl/60591779;pla?se=LebXDeJFW3yNUue_LZ_wifUL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAjw8LTmBRBCEiwAbhh-6B6fJfOuLnV45DFKaIvqKQtk91DRsu3rXGcS2iHICw_ia5xHNbIwNRoCcYsQAvD_BwE#tab=click
https://m.ceneo.pl/76203118

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pisałam długiego posta, który się nie dodał więc dziś pokrótce.

Kelis, boję się że córka nie wysiedzi tylu godzin w foteliku. Nie chcę się co chwilę zatrzymywać, bo to tylko wydłuży czas podróży. Nie ma co ukrywać, że w domu to jest luksus, można powiedzieć. Wanienka, swojego łóżko, zabawki, różne akcesoria. Wiadomo że wszystkiego się nie zabierze ze sobą. Boję się, że przez to wszystko będę miała dwa razy więcej roboty i wrócę bardziej zmęczona niż przed wyjazdem.

Mała przeziębiona. Dzisiaj szukałam lekarza prywatnie. Na szczęście w porę zareagowalam i być może nie skończy się na antybiotyku.

Mimo choroby rozwija się cały czas. Wczoraj ciągle stawała sama bez trzymanki. Czekam na pierwszy krok. Próby chodzenia nie podejmuje ale pochwalę się, że świadomie zaczyna mówić. Oprócz mama tata baba, nauczyłam ją mówić "oko" i pokazywać oko na zabawach :D poza tym "kogo" i "da", co w jej rozumieniu oznacza daj dać dam. Umie też naśladować psikanie.

Noce dalej kiepskie, teraz dodatkowo budzi ją kaszel i zatkany nos.

Z kubeczkow to tommee tippee i zwykle słomki w kubku też zdają egzamin

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Dziewczyny muszę się coś Wam przyznać. Piotrek dopiero będzie moim mężem :P Ale jesteśmy ze sobą już tak długo że wszędzie mówię o nim mąż :p Mam nadzieję że nie jesteście złe... Bierzemy ślub w sierpniu

Odnośnik do komentarza

Angelika ogromnie gratuluję. Bardzo się cieszę i kibicuję. Jestem za skromnymi uroczystosciami. W sierpniu bedziemy miec 5 rocznicę ślubu a razem juz ponad 11 lat.. czas leci.
Domka jak tam zdrowie u Twojej coreczki?
Kelis u nas kubki różne z aventa, Tommee tippee czy jak to się pisze, canpol i powiem szczerze ze najlepiej sie sprawdzil taki z aventa co jest zestaw pojemnikow na pokarm i jedna zakretka jest z dziubkiem jak w kubku. Mała za tym szaleje a w nosie ma kubki po 50zl/szt.

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Sukienkę będę miała San Patrick calais. Jeszcze się zastanawiam czy z kołem czy bez. A jakie macie obrączki? Ja myślę o żółtym złocie,prostych z jednym brylancikiem na mojej.
My mamy babysafe westie po Hani,duży kombajn z bazą ISOFIX do 18 kg tyłem do kierunku jazdy. Jest super,polecam z czystym sercem

Odnośnik do komentarza

Angelika my mamy te obrączki
Tekst linka
Proba 585 i brylant. Jestem bardzo zadowolona z obsługi i użytkowania.
Chcialam biale zloto ale jak ubralam w zoltym zlocie to od razu wiedzialam ze nie moze byc inaczej i tak na prawej rece mam zolte zloto a na lewej biale zloto.
Angelika piekna ta sukienka i mozna przerobic potem na krótką jakby co i tez gdzies wykorzystac. Nie mialam koła wiec nie wypowiem się. Mialam halke z falbanami czy jakos tak.
Marja wczoraj odebralam wyniki ale nie mialam odwagi ich zobaczyc. Poczekam do wizyt a to juz 14 21 23 maja jakos tak.

Odnośnik do komentarza

Kelis, dałaś mi do myślenia. Chce małej na roczek zrobić badania, więc dojdzie jeszcze glukoza.

U nas ruchowo rozwój szybki, codziennie coś nowego. Mamy w domu małą mądralę, złośnicę i zjadacza śmieci w jednym:)

My też się odstawiamy. W ciągu dnia je maksymalnie raz- w okolicy drzemki jak jesteśmy w domu. Ale noce dalej z wymuszaniem cyca, czasem da się ululać, a czasem robi dym, aż nie dostanie cyca.

Odnośnik do komentarza

MartusiaM, też pomyślałam o tym cukrze ale może Anitka tak po prostu lubi:) mój mały pije bardzo mało wody. Nadal kp więc może dlatego nie ma takiej potrzeby. Póki co nie proponuję cycka tylko czekam aż sam się o niego upomina. Są dni że karmię wiele razy a w te bardziej intensywne tylko do spania wieczorem i po drzemce. Czas pokaże co dalej:)
Angelika my mamy zwykle złote obrączki przerobione z obrączek dziadków. Suknia śliczna :)

Odnośnik do komentarza

Andżelika gratulacje. Sukienka super i jak sobie wyobrażam to ty jesteś wysoka i bez koła u ciebie będzie jak najbardziej ok, tak zwiewnie.
Dziewczyny ja też myślę aby przy następnej wizycie poprosić o skierowanie na badania, w tym tsh bo ja mam hasimoto i chce sprawdzić mała, zresztą na roczek to powinni sami proponować.

Odnośnik do komentarza

Xyza, nie jest najgorzej, bo leczymy się najzwyklejszymi środkami z apteki ale kaszel był do tej pory straszny bałam się że wylądujemy w szpitalu z zapaleniem płuc. Teraz trochę słabnie. Syrop herbapect wymiotowala czasami rozcienczałam z herbatka ale nie wiem czy wtedy działał jak należy. Katar też brzydki żółta gęsta wydzielina. Jedno i drugie sprawia, że pobudki w nocy są bardzo częste.
Może to zabrzmi okropne ale wykorzystuje chorobę do odstawienia od piersi. Od kilku dni cyc tylko w nocy. Usypianie jest na kolanach.

Marja, my mamy combo caretero. Kupiłam w internecie na stronie empika. Montuje już dla pierwszej grupy wiekowej przodem do kierunku jazdy.

Xyza, my mieliśmy się pobierać jak byłam w ciąży ale plany się zmieniły. Zdążyliśmy jednak kupić obrączki właśnie takie jak pokazałas.

Przepraszam za ewentualne błędy ale całkowicie zbiłam telefon i niewiele już widze

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza

Marja ja kupiłam fotelik Easygo rotario, używamy ok 2 miesiące i mi oraz uzytkowniczce odpowiada. Super, że jest obrotowy, dla mnie na plus, mała jeździ obecnie tyłem do kierunku jazdy.
Dziewczyny tak patrzę ostatnio na swój brzuch i dostrzegam jeszcze brązowa krechę, co prawda nie jest tak ciemna jak w ciąży, ale została, czy u was jeszcze jest, o ile była w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Sylis ja mam jeszcze trochę krese i jak pytalam ostatnio gina to mówił że moze zostac a jak przestane karmic to moze jeszcze zblednac jak juz hormony całkowicie wroca do stanu sprzed ciąży. W ciazy mialam bardzo wyraznie i nawet salowa myslala ze tak mialam wczesniej cc robione i to blizna jest ;)
Domka to dobrze ze w domku sie leczycie. Powodzenia.
Angelika mialam rezonans magnetyczny glowy z kontrastem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...