Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Angelika, super pasuje! W sumie też mogłabym poluzować kieszenie czymś takim:)
Kochane... teściowa chora, moja mama chora. Ja zapalenie oskrzeli... Anitka nie wiadomo co- obserwować, zbijać gorączkę, leki przeciwwirusowe, probiotyk dla jelitek i w razie czego skierowanie do szpitala, jalby jutro, albo w sobotę się coś podziało.

Misia na widok jakiejkolwiek fiolki "lekopodobnej" płacze, albo skleja buzię, wyrywa się. W sumie to się nie dziwię...

Odnośnik do komentarza

Angelika, badania zrobię w poniedziałek. Ostatni przeciwgorączkowy wczoraj o 18.30, noc spokojna, ładnie spała i cycała- zdarzało się nawet, że wypiła, oderwała się i spała:) szkoda, że tatuś intensywnie ubieram się do pracy o 5 i Anitka solidarnie razem z nim wstała. I od 5 się bawimy.
Za to u mnie notowania słabe. Straciłam głos, gardło i cały przełyk boli jak cholera.. temperatura powyżej 38. I to akurat wtedy się dzieje, jak po latach "dojrzałam" do wychodzenia w czapce.

Odnośnik do komentarza

Martusia,trzymajcie się !
Może u ciebie to przez tą czapkę,organizm przeżył szok jak zakładałaś...?;)

U nas odpukać chyba lepiej,młody drze się tylko jak chce żebym jednak go wzięła z krzesełka lub z podłogi (a chce być noszony i zabawiany ciągle...). I -odpukac- w nocy nie budził się tak jak poprzedniej,nie było krzyku czy płaczu,i oby tak zostało! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Martusia zdrowka dla Was. 3mam kciuki za odzyskanie glosu. Kiedys czesto tracilam glos i na dlugo wiec współczuję. Nie chodź juz w czapce i bedzie dobrze ;)
Angelika fajna ta torebka z biedry.
My caly weekend same wiec poszalejemy cos tak myślę ;) inne trasy spacerowe zaplanuje niz zazwyczaj.
Bylismy ostatnio na takich zajeciach muzycznych w filharmonii dla maluszkow nie wiem czy wspominalam. Muszę sie zaopatrzyc do domu w instrumenty muzyczne bo mala nie chciala oddawac tych co dostawalismy. Szalenstwo istne bylo. W szoku jestem na jej reakcje co do muzykow instrumentów i calych zajec.
Mam wrazenie ze dzis sobota biegam latam sprzątam piore i zatkalam zlewozmywak jakims cudem. Woda stoi az przy brzegu :(
Spokojnej nocy dla Was dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Znów mam zaległości...
Angelika
Świetny pomysł z tą torba do wózka, ja też noszę po kieszeniach ale może czas wymyślić coś w tym stylu.
Martusia
Bardzo współczuję chorób. U nas też szpital. Ale Oskar czuje się już lepiej.
Musisz się wykurowac, bo w takim stanie ciężko nadążyć za maluchem. Ja "na szczęście" rozchorowałam się na weekend... Więc mąż pomaga bardzo.
Ola
Z tym krzyczeniem to myślisz że to zęby czy skok? Ja zauważyłam że Oskar zaczyna mieć lęk separacyjny. Woli jak mama jest w pobliżu.
Xyza
Ciekawe takie zajęcia. Sama bym poszła. Widzisz jakie muzykalne twoje dziecko. Czas zacząć grać i śpiewać dla niego. Przyznam że mam nawet gitarę i czasem coś tam brzdąkamy że znajomymi, to dzieci słuchają zaciekawione.

Ponieważ u nas nocnych pobudek było tak dużo, że doprowadzło mnie to do płaczu, postanowiliśmy odkopać wszelkie materiały o śnie dziecka, nauce samodzielnego zasypiania i mąż od piątku wieczór zaczął rewolucję. Ja się już wtedy rozchorowałam i spałam że straszą córką. Dzisiaj kolajny dzień. Niedługo napisze jak idzie.

Odnośnik do komentarza

Alexo,nie wiem czy to lęk separacyjny, czy mnie dziecko wypróbowuje;) bo uspokaja się nie jak jestem blisko i często wzięcie na ręce nie pomaga; pomaga tylko jak go zabawiam albo zapewniam inne atrakcje (coś robię z nim na rękach,i to coś musi być ciekawe dla niego...;)
Zębów nie widać nowych nadal,skok wg internetów to nie jest ...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ola mam dzisiaj czesciowo tak samo. Mala "jeczy" a jak ja zabawiam to jest ok. U nas wg kalendarza wlasnie zaczął się skok.. zobaczymy. Poza tym padał taki snieg ze cala mokra ze spaceru wrocilam. Teraz delektuje sie ciszą :) i dźwiękiem pioracej pralki ;/
Alexo od strony meza wszyscy muzykalni graja śpiewają perkusje pianina gitary i inne pierdy oraz śpiew lacznie z chórem. Ja niestety nie bardzo. Za to plastycznie ogarniam i inne ręczne robótki.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny
Daaaawnoo do Was nie zaglądałam :)
Mam nadzieje ze u Was i waszych maluszkow wszystko dobrze :)

Ja z zapytaniem. Używała może któraś z Was leżaczka (bujaczka) Tiny Love 3w1 ? A może macie na sprzedaż?
W zasadzie to jestem tez zainteresowana odkupieniem ciuszkow :) po dziewczynach :)
I ostatnie pytanie :) uzywacie spacerówek z wozkow ktore kupiliscie jako 2w1 czy 3w1?

W ogole pamietacie mnie czy myslicie sobie co za laska tutaj od nas chce? ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/uannflw1a6ugzswl.png
Przerwane oczekiwanie....
08.2017 (*)
12.2017 (*)

Odnośnik do komentarza

Magdziaska,pewnie że pamiętamy o Tobie :)
Z Twoich pytań to tylko ostatnie mnie dotyczy,mam wózek 3 w 1 i używam póki co spacerówki z niego - nie jest jakaś ciężka,poza tym mogę ją obrócić (dziecko może jechać przodem albo tyłem,mi póki co przy takiej pogodzie fajniej jest jak jedzie tyłem),no i jest taka duża budka do niego oraz miejsce na nogi (tzn mogę podnieść je tak,by nóżki nie wisiały,tylko leżały jak mały też leży). Mam spacerówkę taką typową po starszym synku,ale to może na później...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Hej, wpadłam na chwilkę, bo ostatnio głównie czytam, a się mało odzywam.
Magdziaska
Pewnie, że pamiętamy :) Byliście już na połówkowych i płeć potwierdzona? Fajnie, że szykuje się córeczka.

MartusiaM
I jak u Was? Lepiej z chorowaniem?

Ola, xyza
U nas też dużo marudzenia. Ale noce są dla odmiany spokojne, trochę tylko mały się wybudzał ostatnio przez katar.

U nas choróbsko złapało starszaka. Od dwóch dni wysoka gorączka, lecimy dzisiaj z nim do lekarza. Do tego trochę mokrego kaszlu. Strasznie się boję, żeby nie zaraził młodszego brata. DZisiaj czeka nas też szczepienie, ale nie wiem czy się odbędzie. Mały zasmarkany nieco i też podkasłuje, więc trudno powiedzieć czy zrobią.
Rozglądam się za tą spacerówką, ale to strasznie ciężki wybór. Mam nosidło i chciałam go używać. Nie wiem czy jest sens brać "normalną" spacerowkę, czy może parasolkę na krótkie wyjścia. Trudno mi się zdecydować

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Magdziaska pewnie ze pamiętam. Gratuluje coreczki. 3mam caly czas kciuki za Was. Co do pytań to tego lezaczka nie uzywalam i w zasadzie bardzo malo używałam bujaka. Teraz tylko do jedzenia i jak nie śpi a idę sie myc to zabieram ja w tym do lazienki jak jestesmy same w domu. Jakos szkoda mi bylo małej aby dluzej byla.
Spacerówke z 2w1 używać będę na bank na trudne i ekstremalne lub dlugie trasy- mamy x move. Z opinii innych znanych mi mam 3w1 nie polecaja ze względu na slabe foteliki.
Jesli chciałabyś rzeczy mozemy na priv. Wszystkie kupowalam nowe 5 10 15 smyk c&a h&m w większości. Duzo nie noszone bo mala za duza byla albo za cieplo bylo. Mąż moj jeździ po świecie wiec jakby co moze tez podwiezc ;)
Mae zdrowia dla Was. 3majcie sie dzielnie.
Ps w razie czego zaopatrzylam sie w nebulizator microlife i aspirator na baterie. Zbroję się przed chorobami :)

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

xyza a jak ten aspirator na baterie się sprawuje?
A mnie w nocy zaczął boleć strasznie brzuch i jakoś nie przestaje... Nie wiem czy to pierwszy okres czy co...
My kupiliśmy spacerówke osobną bo nam się popsuł stelaż od 2w1,zresztą dostaliśmy go za darmo od znajomych i mąż ten stelaż już raz naprawiał,wytrzymał 7msc i znowu pękł więc już stwierdzilismy że nie ma sensu naprawiać tym bardziej że wózka potrzebujemy na jeszcze ok 2 lata
Mea zobacz sobie easygo optimo-nad nim też się zastanawialam ale jednak cybex wygral-podobal mi się jeszcze przed ciążą :)
My mieliśmy leżaczek chicco ale jakoś furory nie zrobił. Fajnie jak możesz od kogoś pożyczyć i sprawdzić czy dzieciątko będzie lubiło :) Bardziej sprawdziła się chusta-Luska ja uwielbia.

Odnośnik do komentarza

Magdziaska, opowiadaj nam tu zaraz co u Ciebie?:)

Co do spacerówki, my mamy z zestawy 3w1, jest duża, wygodna, na stelażu z dużymi kołami. Dla mnie to ważne, bo mamy trudną drogę do domu:)
My mamy leżaczek Fisher Price z lwem i plastikowymi płozami, u nas sprawdza się w 100%. Nie wyobrażam sobie życia bez niego:)

Malutka już ok, został tylko kaszel i katar, z którymi walczymy. U mnie raz lepiej, raz gorzej. Kaszle mnie mocno, ale nie mam wyjścia, muszę sobie radzić, bo na męża wiele liczyć nie mogę..

Odnośnik do komentarza

Cześć Magdziska, czekałam na wieści. Dobrze cię znów usłyszeć.
W kwestii bujaczka nie pomogę bo my używamy po starszej córce leżaczek babybjorn, kupiony z resztą też używany bo są po prostu drogie. Jestem z niego mega zadowolona. Jeden z najlepszych wyborów wyprawki. Jeśli chodzi o wózek to zgadzam się z Xyza, 2w1 ok, ja mam bugaboo cameleon. Ale 3w1 nie bardzo bo z fotelikami różnie bywa.

U nas nauka samodzielnego zasypiania trwa. O ile na drzenkach jest ciężko 15-25minut z naszą obecnością przy łóżeczku, tyle nocki od razu się poprawiły. Wczoraj poszedł spać 19.40, jadł 0.01 i 4.44. Wstał tuż po 6.00 razem z mężem. Dla mnie 2 karmienia to luksus, ostatnie 2 miesiące przybywało do 6-7 od zaśnięcia... Trzymajcie kciuki aby się udało...

Odnośnik do komentarza

Ja mam wózek 3 w 1, jestem na etapie spacerówki i zaczynam oglądać się za czymś lżejszym na lato. Może parasolka? Zobaczymy

Leżaczek bujaczek mieliśmy z innej firmy ale kompletnie się nie sprawdził. Mała nie chciała w tym siedzieć. Tak jak już któraś dziewczyna pisała, powinna sprawdzić się chusta. Ja miałam nosidełko ale imitowal chuste i czasami jeszcze używam. Obciążenie do 15 kg.

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)
Rozgladan sie za xlanderem x cite albo jakims zblizonym. Chodzi mi zeby byl lekki w miarę i po złożeniu zajmowal malo miejsca.
A co u mnie? Od prawie 2tyg meczy mnir suchy kaszel. Syropy malo pomagaja, skusilam sie na syrop z cebuli jak nie pomoze to pewnie zostanie mi antybiotyk :/
Dziewczynka potwierdzona juz na prenatalnych :) wiecej wam napisze w czwartek jak bede po polowkowych. Łożysko mam na przedniej scianie i ruchy czuje dopiero od 1.5tyg baaardzo bardzo delikatnie. Brak pomyslu na imie. Przy poprzedniej ciazy wiedziałam od razu ze takie imie a teraz zadne mi nie pasuje ;)
Wstawiam zdjecie z ostatniej wizyty (25.01)

xyza odezwe sie tez na priv wtedy do ciebie. :)

monthly_2019_02/czerwcowe-maluszki-2018_72073.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/uannflw1a6ugzswl.png
Przerwane oczekiwanie....
08.2017 (*)
12.2017 (*)

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Magdziaska u nas z imieniem też były cyrki :) Dopiero jak mała miała parę dni poszliśmy ją zarejestrowac i wybraliśmy imię :) dziadkom się nie podobało,ale trudno.
Spróbuj jeszcze zrobic syrop z buraka-rewelka na kaszel,na pewno nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...