Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Marija,to super:) ja mam wizytę w przyszły poniedziałek,miną 3 tygodnie od poprzedniej wizyty. Nie sądzę,żeby jeszcze była jakaś wizyta przewidziana (to będzie 37 tc),lekarz i tak mnie będzie zapraszał na ktg do siebie co tydzień. Przynajmniej w poprzedniej ciąży tak miałam,sądzę że teraz też będzie podobnie... i mam nadzieję,że tym razem też lekko po terminie urodzę;) albo równo w terminie,ale po ostatnim egzaminie:) a może się uda,siostra dwoje dzieci rodziła po terminie,może to rodzinne.. ja też pierwsze po terminie i chodziłam ze 2 tygodnie z rozwarciem 3 cm;))

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marja89

Moja mama dwojke z trójki rodziła po czasie, jedynie siostra się pospieszyła-3 tygodnie wcześniej i już chyba zapomniała o tym bo teraz tak panikuje ze mną:) siostra tez po terminie, wywoływany okscytocyna a tego bym raczej nie chciała :/
Ja bym chyba chciała urodzić pod koniec 38 tygodnia zanim mój lekarz pójdzie na urlop ;D ale co będzie to zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza

Hej!

xyza
No to trzymam kciuki i czekam na dobre wieści :) Raczej to będzie pierwsze "czerwcowe" maleństwo już po drugiej stronie brzucha :) No to mała faktycznie duża się zapowiada, byłaby może ponad 4 kg w terminie.

Marja89
No to bardzo dobre wieści z wizyty. Już mało zostało dni do końca maja.

Ja teraz mam wizyty co 2 tygodnie mieć. No ale to tylko u rodzinnego mierzenie ciśnienia, badanie moczu i słuchanie tętna malucha. KTG w ogóle nie jest robione tutaj. Nie wiem czy coś przebąkiwać, że może coś by zrobili. W przychodni i tak sprzętu nie mają, a do szpitala odsyłają tylko jak jest jakiś powód.
Z pierwszym dzieckiem jak sama poprosiłam o KTG, bo mały się słabo ruszał to mnie w szpitalu już zostawili na wywołanie porodu.

Najmniejsze ubrania już poprasowane, teraz czeka rozmiar 62. Torba do szpitala już częściowo spakowana. Kupiłam dzisiaj małą paczkę pieluch Pampers rozmiar 1, maść z lanoliną na brodawki i gaziki do mycia.
Trzeba się jeszcze za fotelik wziąć i za mycie wózka. Jakoś tak nie czuję się jeszcze gotowa do porodu. Mnóstwo rzeczy chcę pokończyć, a jednocześnie zależy mi, żeby urodzić przed terminem. Heh, tylko jak to pogodzić... Jeszcze półtora tygodnia, a potem biorę się za wysprzątanie mieszkania od podłogi po sufit. Jeżeli to pomoże przyspieszyć poród to gotowa jestem na takie poświęcenie ;>
Nie wiem jak wy, ale zaskakująco nieźle się czuję jak na ten etap. Brzuch jeszcze wysoko i ponoć w kolejnych ciążach późno się obniża. Najbardziej męczy mnie ucisk w żebrach. Też taki macie? Szczególnie po prawej stronie tak jakby piecze/gniecie mnie dolna część żeber.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Ja miałam taki ból żeber po lewej stronie, okropny! Dał mi popalić,bolało bez przerwy chyba przez półtora miesiąca. Lekarz mówił że z prawej strony jak tak boli to trzeba zobaczyć czy nic się nie dzieje bo z prawej coś tam jest. Ja tez miałam usg narządów ale nic nie wykazało.Przechodzilo tylko jak leżałam na wzak,chociaż to w ciąży nie wskazane to czasami leżałam bo już nie mogłam wytrzymać. Babka która mi robiła to usg żeber i narządów mówiła ze ucisk na zebra jest bardzo bolesny.
Moja córka to powsinoga,uwielbia spać poza domem,ale jutro ją odbieramy. Mam strasznie sucha skóra, cała jestem podrapana jakbym się z kotem pobiła...

Odnośnik do komentarza

Xyza u mnie 8 dni do terminu i jutro kontrol zobaczymy jak tam z małą. Xyza przy takiej wadze startowej to nic dziwnego, że przytylaś 17kg. Ja już też bym chciała rodzić, ale uparciuch nie chce wyjść.

Marja to dobre wieści. Ja od 36tc chodzę co tydzień na kontrolę i od zeszłego tygodnia z 1cm rozwarciem, ciekawe czy się zwiększyło...

Mae ja też nie miałam ktg, nie robią u mnie w przychodni, a położną mam z drugiego końca miasta i nie chce mi się tam jechać...

Mae to widzę przyspieszyłaś tempo. To sprzątanie to nie działa, przynajmniej na mnie:-/

Co do żeber to nie mogę spać w ogóle na lewym boku, bo mnie wtedy tam ciśnie...

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a20fycap9.png

Odnośnik do komentarza

Xyza, trzymam kciuki:) jak dotrzymał do terminu to też będziemy mieć takiego wielkoludka:)

Mnie bolą kości miednicy jak leżę na boku, szczególnie z lewej strony i muszę się często przekręcać. A kręgosłup lędźwiowy to dramat... trochę chodzenia i ból nie do zniesienia, promieniujący do lewej nogi.

Mój lekarz powiedział, że ma prawo mnie boleć wszystko w środku, bo brzuch jest pełny dziecka i wód, a narządy mocno pościskane..

Wczoraj mieliśmy gości, ostatnie spotkania przed porodem, dzisiaj trochę odpuszczam z porządkami, tylko drobnostki. Przez 2 dni zrobiłam wiecej niż w ciągu ostatniego miesiąca:) cud, że Mała jeszcze w brzuchu:D

Odnośnik do komentarza

Ja czekam w kolejce do laboratorium. Oczywiście sami gentelmeni i damy po 60 i nie przepuszcza ciezarnej ale w autobusie najbardziej oburzeni jak nie ustąpi się miejsca :D Nie będę się prosić,poczekam sobie spokojnie :)
Mała mi się w brzuchu kotluje i najwyżej zwymiotuje im :) Ja dzisiaj trochę posprzątam,zrobię leczo na obiad i spakuje torbę Małej do szpitala. To mój plan na cały dzień i zamierzam się go trzymać :) Przyszedł wczoraj otulacz z texpolu-extra,bardzo mięciutki nawet przed praniem. Mąż mówi ze do nas przychodzą tylko kurierzy ostatnio,faktycznie trochę zaszalalam ostatnio ale już koniec :) Wszystko chyba mam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra82

Hej dziewczyny,
Czytam ale nie mam ciągle czasu pisać.
U nas jutro 37 tc rozwarcie już od tygodnia, brzuch nisko skurcze często, ale nic poza tym.
Też bym chciała przed terminem...
Trzymam kciuki za udane cc i mnóstwo szczęścia w czwartek.
A co tam u pikaboo i Akemi? Bo nie słychać..
Moje wizyty ktg, usg i nawet kwalifikacja do ew. Cc wyszła w takim terminie że mogę nie doczekać w dwupaku

Odnośnik do komentarza
Gość Marja89

Mae
Ból żeber miałam jakoś około 6-7 miesiąca ale starałam się rozmasowywac plecy i bok na tej wysokości piłeczka od tenisa i pomagało:) teraz bolą jak dzidzia zasadzi w nie kopniaka.
Wasze maluchy też tak szaleją w brzuchu? Ja mam wrażenie że on wcale nie śpi:d
Ja pod koniec przyszłego tygodnia zacznę szaleć z porządkami, już mnie nosi ;) ale nie wiem czy bede miała aż tyle sił co Wy :)
Szczególnie Martusia ma jakiś przypływ energii:) podziwiam ale nie dziwię się też skoro ostatnio tak bardzo musiałaś się oszczędzać.
Sylma i Aleksandra u was tak naprawdę już bardzo blisko ;) Aleksandra skurcze masz tez w dzień? U mnie poza pobolewabiem w dole brzucha w ciągu dnia nic się nie dzieje, skurcze jakieś pojawiają się w nocy ale mija.
Angelika
Cierpliwości na badaniu ;) może to już ostatni raz w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra 82

Mam skurcze w dzień i takie nagle kłucia w pachwinach. Ale siły tyle na porządki nie mam... Obie dziewczynji ze mną w domu, bo starsza przeziębiona, a ja bym najchętniej do porodu spała

Odnośnik do komentarza

Sylma,to czekamy na info po kontroli:)

Mae,nie mam bólu żeber. Jedyne co mi dokucza,to jak poleżę za długo w jednej pozycji,to potem biodro i plecy bolą. Ale wystarczy "rozchodzić" i jest ok.

Zaspaliśmy z synkiem dzisiaj;) na ostatnią chwilę wparowałam do laboratorium zrobić wyniki,potem szybkie zakupy,niedawno zjadłam śniadanie...zaraz muszę wstać,lekko ogarnąć dom,zrobić pranie i coś poczytać do tych egzaminów...ale nie będę przeginać jak wczoraj-zasypiałam na siedząco po tym sprzątaniu,brzuch twardy i jeszcze mnie przeczysciło...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Angelika, fajna sprawa ten uchwyt. A jakby był za krótki to możesz zawsze coś uszyć, na końcu wszyć bransoletkę, żeby się lepiej trzymało w rączce:)
Ja normalnie złapałam platfusa... moje dłonie, stopy i podudzia są monstrualne! Aż bolą na zgięciach:/ A brzuch wisi oparty o biodra. Jakoś się nisko ustawia, straszy mnie:) i te rozstępy po prawej stronie i pod pępkiem:/

Odnośnik do komentarza

MartusiaM w pierwszej ciąży rodziłam w sierpniu i tylko klapki ogrodowe mogłam ubrać,było to jeszcze takie gorące lato wiec znam ten ból :) Mi pomagało moczenie w zimnej wodzie,przynosiło ulgę. No coraz bliżej poród to i coraz niżej brzuszki,rozstępy tez mi chyba wyjdą bo skóra szczypie okropnie... Mam już obiad zrobiony, posprzatalam tez z wierzchu a o 15 na placu zabaw umowilam się z koleżanką. Dziewczyny się pobawia a my pogadamy,może pójdziemy na lody

Odnośnik do komentarza

Ja też czytam, ale jakoś odpisać sił nie ma. bardzo źle znoszę upały nawet jak nie jestem w ciąży. U mnie ktg jest w przychodni w gabinecie. Wizytę mam 6 czerwca. I jak to lekarz powiedział jak dotrzymam w dwu paku do wizyty to niech się dzieje co chce. Maz w domu na opiece na mnie. żebra strasznie bolą. Mała sobie uwidziała lewe zebro i koniec. Torba spakowana cały czas już od długiego czasu z racji tych przebojów. Czekam aż xyza się rozpakuje :)

Odnośnik do komentarza

Pikaboo
Ja też mam wizytę 6 czerwca ale czy dotrwamy to nie wiem. Jak byłam tydzień temu na wizycie to szyjka się troszkę bardziej skróciła i zmiękła. W piątek zaczynamy 38 tydzień.
Wczoraj strasznie mnie bolała kość ogonowa i krzyże. Czasem czuję kłucia i boli mnie jak się mała wypina. Dodatkowo mam teraz straszny problem z zaparciami gorzej niż wcześniej a jem to samo i piję jeszcze więcej wody a i tak jest ciężko.
Poza tym w domu trwa remont i mam nadzieję że szybko skończą bo z dzieckiem do nowo wykończonego pokoju na pewno nie wejdę także dobrze by było jakby skończyli do soboty a mała się jeszcze niech nie śpieszy

Odnośnik do komentarza

Rzadko coś piszę (czytam na bieżąco), ale i ja jestem podekscytowana mającym dziś przyjść na świat dzidziusiem xyza. Tyle musiałaś znieść i chyba nawet lekarze nie sądzili, że ciąża będzie aż tak zaawansowana. Waga maleństwa imponująca!
Jak i ja chciałabym już końca dwupaku... A póki co nawet rozwarcia nie ma, choć brzuch od początku maja niziutko.

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...