Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam prześcieradło do gondoli. Na bułce, pod wymiar materacyka. Wydaje się być wygodniejsze niż pieluszka, bo nie ma możliwości przesuwania się.
Jestem po kontroli. Oprócz groźnie wyglądających siniaków nic się nie dzieje. Przepływy w główce i pępowinie takie jakie powinny być, głowa nurkuje, gotowa do wyjścia. U mnie już 36T2D, więc muszę być już w pogotowiu:)
Cuda czyni to leżenie.. Od soboty szyjka się wydłużyła, jest twarda, brzuch mięciutki. W ciągu całego dnia aktywności "w pionie" mam jakies 3-4 godziny, wreszcie się zmobilizowałam, bez oszukiwania. I są skutki. Ale rozumiem, że nie każdą z Was może sobie na to pozwolić, ze względu na starsze dzieci.
Pikaboo.. Trzymam kciuki za Was! W szpitalu jesteście bezpieczni, pod stałą opieką.
A do mnie nie dochodzi... tyle czasu jedynie usg świadczyło o tym, że mam lokatora. Później ktoś zaczął się tam ruszać. Nagle, z dnia na dzień z brzucha zrobiła się piłka, a teraz tak macha rękami i nogami jakby chciała je wypchnąć na zewnątrz żeby mi pokazać. I w sumie w każdej chwili może się pojawić na świecie i wywrócić całe życie do góry nogami:) strasznie szybko mi teraz leci czas.. A koleżanki mówiły, że końcówka się dłuży:) tak mnie teraz bierze filozoficzne myślenie..:)

Odnośnik do komentarza

Marja ja też mam ciągle brzuch twardy i moja lekarka kazala mi po prostu więcej leżeć i dużo magnezu. Tyle, że teraz jak leżę to brzuch mnie boli bardziej niż w innej pozycji. No cóz dziś mam kontrolę to jej powiem o tym.

Kali ja mam prześcieradło na gumce, bo w gondoli mam taki wklad jakby i wydaje mi się, że wygodniej z prześcieradlem. Kocyk czy pielucha bedzie ciagle do poprawiania...

Martusia widzę, że spania nie masz;-) ja też nie mogę uwierzyć, że to lada dzień. Z jednej strony chcę zeby już była, a z drugiej się boję, ale wydaje mi się, że to normalne;-)
Wczoraj byłam na warsztatach chustowych i dziewczyny miały takie 1,5-2miesieczne dzieciaczki i były przesłodkie...

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a20fycap9.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam prześcieradła do wózka,hmm...nie pomyślałam o tym,bo przy synku nie używałam za bardzo wózka;)

U mnie też zapowiada się pracowity dzień,mam taki bałagan w domu,że trzeba to w końcu ogarnąć...

Ja jeszcze nie czuję,że będzie u nas niebawem malutkie dzieciątko...niby czuję ruchy,wiem że tam jest i widzę kalendarz,ale nie czuję,że np będę rodzić itp. Może powinnam jechać obejrzeć sobie porodówkę po raz kolejny,to mi wspomnienia wrócą hehe ;)))

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam ochotę na kawusie.... Wiem ze będę miała po niej zgage ale taka slabiutka bym wypila.
Ja się dopiero oswajam z myślą że już nie będziemy w 3-kę, mam nadzieje ze córka nie będzie mocno zazdrosna o maluszka.
Ja juz sobie daruje tego rossmana,wczoraj trochę mnie zdenerwowali z promocją chusteczek Velvet pure. Używałam ich z córką i były super,teraz miały być w promocji 1+1 gratis ale oczywiście oni nic nie wiedzą o tej promocji a na półkach chusteczki pakowane w opakowaniach niepromocyjnych (więcej w opakowaniu, w promocji były 64chusteczki), pytam czy będą jeszcze te promocyjne to że one są rzadko bo przeważnie mają 3 paki w większych opakowaniach a pampersy za grosza to już dawno nie mają. Nie będę chodzić i się prosić,tym bardziej że kosztują 12zł wiec kupie i tyle.
Dzisiaj zaczęłam 33tc,jutro mam wizytę i juz nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja po mega długiej nieobecności. 2 razy kiedys próbowałam napisać ale urywało mi posta i się wkurzylam - nie pisałam :-) aż przez troski dnia codziennego przestałam tu zaglądać. Wczoraj nadrobilam kilkanaście/dziesiąt ? stron ale dziś Młoda ma 3 urodzinki i trzeba było do przedszkola jakiś słodki poczęstunek zrobić :-) torry i muffinki oklepany temat więc zrobilam takie mini torciki - chociaż marny ze mnie cukiernik :-) niestety nie mogę coś dodać tu zdjęcia z komórki

Odnośnik do komentarza

I będę pisać partiami żeby znów mi nie usunęło posta.
Pikaboo trzymaj się dzielnie - przetrwałaś chorobę i operację dziecka i teraz też dasz radę. Pewnie te stresy to spowodowały, ale masz termin tak samo jak ja na 20.06 więc musisz jeszcze troszkę utrzymać inkubator - oby do początku czerwca. Trzymam kciuki :-)

Martusia, Ty też miałaś przeżycie jakiego nikomu nie życzę szok! Dobrze, że z dzidziusiem wszystko ok

Czytając Wasze posty myślę sobie tu odpisać i tam a teraz nie wiem co kto i kiedy :-) tak to jest z zaleglosciami.

Ja mam wszystko prawie poprane a teraz prasowanie i musze zrobić miejsce w szafce i komodzie ale mam takiego lenia jakiego świat nie widział. Torba do szpitala też jeszcze pusta ale muszę się w końcu za nią wziąć bo sama się niestety nie spakuje. U mnie w szpitalu właściwie niewiele wymagają dla dziecka bo tylko pampersy i chusteczki. Ciuszki i fotelik na wyjście.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o prześcieradełko do wózka to też poprzednio używałam pieluszki flanelowej i nic się nie zsuwało ale miałam inny wózek i w sumie teraz nie wiem jak będzie. Pożyjemy zobaczymy- jak będzie źle z flanelką to zawsze można dokupić. Przyznam się szczerze, że poprzednio bardziej szalałam z zakupami i przeżywałam a teraz pełen luzik bo wiele rzeczy mi się nie przydało i przeterminowało. Wiele już miałam po córce (uniwersalne sie przydadzą i dla syna) i po siostrzeńcach.
Jeśli o proszki chodzi- wcześniej tylko w loveli prałam, teraz kupiłam bobini i też jest ok, płyn do prania pięknie pachnie ale do płukania już niekoniecznie. Kupiłam tylko na początek, i tak stopniowo po 1 rzeczy Malucha wypiorę z naszymi tylko dam na dodatkowe płukanie i oczywiscie wyprasuje. Sprawdze reakcje i jak bedzie ok to będę wszystko w jednym płynie normalnym prała bo tak sobie już przy córce, że przecież swoje ubrania i pościel piorę w zwykłym i biorę ją na ręce (i tata i babcia i dziadek itp) i do swojej pościeli kładę, więc jaki to ma sens?

Czy Wam też tak puchną już nogi? Jeszcze nie ma takich upałów a ja w buty zadne wejsc nie moge. Dobrze, że to nie zima bo bym musiała w kaloszach ogrodowych o 3 nry za dużych chodzić.

Odnośnik do komentarza

Angelika zazdroszczę talentu, umiejętności i zapału do szycia, ja mam 2 lewe ręce do tego. Co najwyżej ręcznie przyszyję guzika, zaceruję dziurkę lub przyszyję łatkę ;-) a Tobie te rzeczy wychodzą super. Ja wolę szydełko. Kiedyś jeszcze w liceum miałam więcej czasu i zrobilam sobie piórnik, torbę na ramię na książki i torebkę taką tez przez ramię, ale żeby to ładniej wyglądało zamek i materiał do drodka torebki wszywała mi mama już na maszynie.

Odnośnik do komentarza

Vickusia dziękuję :)
Ta wkładka na boki ma gumkę tylko z tyłu tam gdzie jest budka, nałożyłam i ładnie się trzyma wiec nie wszywalam juz z przodu :) Zdjęcie jeszcze jest bez gumki :) Pewnie jeszcze kupie jakiś materiał i uszyje inne jak mi się ten wzór znudzi :) Ja dzisiaj nie wychodzę,byłam tylko w przedszkolu rano i w sklepie bo nie mam ochoty siedzieć w tym upale na dworze,wole w chodnym mieszkanku :) Kolejne pranie się pierze a na mnie czeka już koszyk z prasowaniem,tylko go przekladam z kąta w kąt :P
bierzecie laktator do szpitala? Pamiętam że z córką nie miałam a bardzo by mi się przydał przy nawale i teraz chyba spakuje

Odnośnik do komentarza

Angelika, świetna wkładka! Kupiliśmy używany wózek, boki szału nie robią, więc może też spróbuję coś uszyć. Moja obecna wkładka jest zapinana na zamek, ale spróbuję też z gumką, bo dopasowywanie zamka mogłoby mnie całkowicie przerosnąć.
Mąż się ze mnie śmieje, że maszyna mnie wciągnęła, bo wczoraj stwierdziłam, że nie mam w czym iść do lekarza i uszylam sobie bluzkę:) skończyły mi się materiały, może dziś wyciągnę to do hurtowni po kilka kawałków jakby mnie naszła ochota na szycie:) poza tym przez jego opieszałość nie ruszyłam jeszcze organizera na łóżeczko, bo nie mam sztywnika do środka. A czas już goni:)

Odnośnik do komentarza

No bo termin w tabelce to termin cc A ja mam na 3 lipca termin:) ta opieka tutaj to jakaś dziwna. U mnie w szpitalu ewidentnie wody leciały i pasek zrobil się wręcz czarny, a tu twierdzą, że nic nie ubywa. Usg jest raz w rygodniu więc też się nie dowiem czy faktycznie tak jest, dostaje sterydy i antybiotyk w oczekiwaniu na wyniki krwi i posiew. Na przyjęciu stwierdziły, że nic mi nie cieknie, a paskiem sprawdzali pocierając wyciągnięty wziernik...Jeśli sie okaże, że jest zakażenie to cc. Jutro ma byc konkretny lekarz i dowiem sie cos wiecej, bo dzis na obchodzie to tylko usłyszałam, że jak jest podejrzenie odchodzenia wód to mnie do terminu nie wypuszczą, nawet jeśli nic nie cieknie, a to na Boga jest 6 tygodni...

Odnośnik do komentarza

Pikaboo, dobrze, że dostałaś sterydy, maluszek będzie bezpieczniejszy w razie czego. A może te wody przestały się sączyć... Jak będzie ok to jest szansa, że Ciebie wypuszcza, wszystko zależy na jakiego lekarza trafisz.
Ja chyba jednak nie kupię tego prześcieradła bo też mi się kojarzy że ta flanela się sprawdzała.
A kupujecie taki organizer z materiału na łóżeczko? W sumie to praktyczne ale obawiam się o zbytnie ograniczenie dostępu powietrza.

Odnośnik do komentarza

Vickusia mi puchną, ale raz bardziej raz wcale nie ma reguły...

Angelika muszę pomyśleć o tych bokach. Ja coś tez dziś slabo na kontrolę zamiast autem pojechałam autobusem, a potem mąż mnie odebrał. Szyjka się skraca, zamknięta, ale główka nisko. Ciśnienie i puls mam w normie. Zosia ma 3100, nie wiem jaka duża będzie jak do terminu posiedzi....

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a20fycap9.png

Odnośnik do komentarza

Vickusia
Mi też troszkę puchną, a widzę to głównie po mocno odciśniętych skarpetkach. Buty daję radę wkładać, z tym że u nas jeszcze nie ma upałów.

Angelika
Podziwiam twój talent do szycia :)

Dziewczyny, czy wy macie jakieś wysypki na ciele? Mówię o czerwonych plamach. Ja mam już z półtora-dwa miesiące drobną czerwoną wysypkę głównie na brzuchu, ale też widuję ją na rękach. Ciągle zapominam powiedzieć o tym swojemu rodzinnemu, bo zazwyczaj nie swędzi tylko po prostu sobie jest.
Dzisiaj myślałam, że szału dostaną od świądu jakoś po popołudniu. Dostałam straszną wysypkę na brzuchu, piersiach, przedramionach i myślałam że się zadrapię. Wzięłam wapno i zaczeło znów blednąć, więc wskazuje na uczulenie. A najlepsze jest to, że codziennie biorę leki przeciwalergiczne :/

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Angelika bardzo ladnie wyszla ta tapicerka super wzor i kolory.
Co do opuchnietych nog to ja mam juz przeszlo 2 miesiace ale z winy zakrzepicy. Ogolnie coraz bardziej jestem opuchnieta na rekach dloniach i twarzy. Stopy zasluguja na rozmiar wieksze obuwie. Rozmawiałam z lekarzem dzisiaj jeszcze i jak nie dam rady to na szpital ale tam niewiele mi pomoga a boje sie ze juz mnie nie wypuszcza. Zawsze kilka dni w domu wiecej to lepiej.
Co do wysypki czy wypryskow to nic takiego nie mam. Ale mialam dwa epizody ze swedzeniem i pomoglo wapno właśnie. Nawet 1 dawka. Bylo tylko swedzenie i po podrapaniu czerwone miejsce dlugo utrzymujace sie.
Kurcze sukces dzis nie ryczalam przy zastrzyku. Przepraszam stara jak koza jestem ale jakos na psychike na mnie działają ze trzeba to jeszcze w brzuch w okolice pepka podawac. Mąż daje radę lepiej niż zawodowiec a ja staram sie byc dzielna.
Sylma w tym tyg to juz szyjka ma prawo sie skracac i jeslo byla b.dluga to tym bardziej dobrze. Gorzej jakby sie skracala duzo szybciej albo w bardzo krotkim czasie bardzo duzo sie skrocila. Moja ma teraz 16mm ale praktycznie cala ciaze przelezalam zeby chociaz taka byla.

Odnośnik do komentarza

Pikaboo życzę zeby bylo tak jak bys chciala. Nie chcę zapeszac ale z tego.co wiem to tak jak juz ktos pisal z.reguly w przypadku braku wod jesli kogos wypuszczaja to juz z dzieckiem. Lezalam z babka co byla w 23tc bez.wod i mimo ze dziecko roslo wolniej ale roslo i nie bylo zakazenia to i tak nie bylo mowy o wyjsciu. Tak samo jak ciaza jest starsza jesli nie ma minimum wod to jak już trafisz to jestes w szpitalu chyba ze przeniosa ciebie do innego.
A ile jest u Ciebie tych wod? Czy ktos powiedzial jaka byla przyczyna ze sie saczyly?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...