Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

mama_Śląsk spokojnie, napewno wszystko jest w jak najlepszym porzadku.
Ja w pierwszej ciazy chodzilam prywatnie do lekarza i mialam usg na kazdej wizycie, teraz chodzilam na nfz ale tylko dlatego ze jak bylam u lekarza prywatnie to sam mnie namowil zebym przeszla do niego tam gdzie przyjmuje na nfz bo tam lepszy sprzet i skierownie na prenatalne moze mi wypisac za ktore nie bede musiala placic.....

Duzo rzeczy teraz analizuje jakie sie działy....ale czasu nie cofne....

Spokojnych i rodzinnych Świąt Wam życzę: )

https://www.suwaczki.com/tickers/uannflw1a6ugzswl.png
Przerwane oczekiwanie....
08.2017 (*)
12.2017 (*)

Odnośnik do komentarza

Witam się poswiatecznie, jak u Was minął ten czas? U nas w gronie najbliższych, bardzo przyjemnie choć oczy chciały jeść a brzuch przyjmował dużo mniej niż przed ciążą, byłam rozczarowana :D a tak poważnie to zleciało bardzo szybko, szkoda ale do pracy dopiero 2 stycznia więc teraz chwila wytchnienia. Główny temat przy stole to oczywiście ciąża a właściwie płeć dziecka, prawdopodobnie będzie druga córka i rodzina oczywiście szeroko to komentowała, czy u Was też tak jest? Mnie aż trzęsie od środka i mimo że od razu ucinam temat mówiąc dobitnie że sobie wręcz nie życzę, to niektórzy (mój ojciec i babcia głównie) nic sobie z tego nie robią... U mnie w rodzinie rodzą się same Dziewczyny :) ale to naprawdę nie usprawiedliwia takiego głupiego gadania, brak mi już słów.
Dziewczyny czy zaczynacie już czuć jakieś "bulgotanie" w brzuchu? U mnie dziś 17t1dz i przyznam że zaczynam się wsłuchiwać w swoje wnętrze :D ale jeszcze nie potrafię rozróżnić czy to Dzidzia czy jelita. W pierwszej ciąży czułam pierwsze ruchy w 18t dlatego wydawałoby się, że niby w drugiej wcześniej powinno być coś czuć, sama nie wiem czy się martwić czy nie.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Święta bardzo bardzo piękne i szczęśliwe. Z jedzeniem w wigilie trochę przegielam i za duzo objadlam ale potem bylo juz dobrze choc chcialbym wiecej zjesc ale brzuch chyba by mi pękł. Co do rodziny to u mnie jedna strona normalnie bo wsrod szpitali lekarzy i ciezarnych cale zycie za to druga strona szkoda gadac ale dowiedza sie w swoim czasie o ciazy. Nauczeni wczesniejszymi ciazami tym razem milczymy a widzielismy sie online na swieta wiec na ta chwile mam temat z glowy. Współczuję zbędnych komentarzy ludzi wszechwiedzacych i wszystko oceniajacych. Jaka plec jakie imie jaki brzuch ile wazysz za malo za.duzo bedziesz miec cc bedziesz miala wczesniaka itd. NIE CIERPIĘ takich ludzi i nawet jesli to jest rodzina jesli nic nie pomoze wole sie odciac i nie pokazywac i nic nie mowic. Potem i tak będą sie cieszyc.
Co do ruchów nasza Mała kopnela dr podczas badania tetna 2 tyg temu a to byl 15 tydzien wiec caly czas cos tam widać wyraznie jak sie rusza. Przed ciaza mialam niedowage i na 2 tyg temu przytylam 400 g wiec tkanki tłuszczowej na brzuchu w zasadzie brak moze dlatego wyrazniej widac? Nie ma co sie martwic czh ruchy sa czy ich nie ma w 17 tygodniu. Martwic to sie nalezy jak ich nie ma w 23 tyg. To juz musza byc.
Dobrze ze jedzonko swiateczne powoli dobiega konca bo nie mam juz ochoty na sałatkę ;) od jutra normalne posilki :)

Odnośnik do komentarza

Hejka Dziewczyny,
Tym razem Maly bohater a poprzednim Mala bohaterka urodzona tez w czerwcu dwa lata temu. Dolaczam wiec do grona zacnych czerwcowek po raz drugi...
Cos o mnie: jestem z Krakowa, pracowac zamierzam do konca stycznie (moze lutego - pracuje korporacyjnie), ta ciaza jak do tej pory strasznie mnie wymeczyla - mdlosci na 102 tylko u mnie na pusty zoladek... i jedynym sposobem przezycia bylo dla mnie ciagle podjadanie co oczywiscie waga teraz oplakuje ale jak ,ze ciut mdlosc zelzaly to i jest nadziej ,ze waga tez troche przystopuje...

Cieplutki pozdrowionka dla obecnych i przyszlych Mamus...

Odnośnik do komentarza

AguskaM i Anita92
Witajcie nowe czerwcowe mamy :) Spokojnych ciąż życzę

Happy89
No u nas było trochę gadania, że szkoda że kolejny chłopczyk. U nas znowu prawie sami chłopcy się rodzą i co tu zrobić... Ale wigilię spędzaliśmy sami, więc to tylko tak przez telefon chwilkę gadania. Przynajmniej nie było to jakieś irytujące, bo ogólnie rodzina wyrażała wielką radość z nowego potomka.

Ja święta niestety odchorowałam. W wigilię wszystko ok, ale wieczorem gardło mnie bolało. Pierwszy dzień Świąt spędziłam w łóżku, ból głowy, mdłości i pierwszy raz wymiotowałam w tej ciąży :/
W ogóle przechodzą Wam te mdłości? Bo ja końca nie widzę, mam wrażenie wręcz że się znowu coś nasiliły, bo głównie wieczorami czuję się bardzo źle na żołądku. Waga nadal stoi, chyba za mało jem.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

...to ledwo 15 tydzień, a ja mam już zgagę...no pięknie!

W piątek mam konsultację z genetykiem, w sumie drugą... mój lekarz prowadzący mnie nastraszył-wysłał mnie na badania prenatalne,bo jestem po 30 roku życia. Poszłam, na pappa wyszły prawdopodobieństwa rzędu 1:1500,1;3000,1:4000 itp. Ale na usg (ktore było w ogole opisane po angielsku,co już z lekka wkurzyło mojego ginekologa) wypatrzył,że tętno było 172 i że wyniki trisomii 13 mu się nie podobają...przed świętami zrobił mi mnóstwo nerwów, płakałam jak głupia... nie mogłam sie umówić na zalecaną przez lekarza konsultację, bo mieli termin dopiero na 29go. Żeby się zatem nie stresować, poszłam prywatnie na konsultację i usłyszałam,że jest ok. Mimo wszystko nadal się stresuję przed piątkową wizytą...oby było dobrze...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Porcelanowa

Kochane mam dylemat i zaczynam fiksowac...
Mój ginekolog powiedział że nie muszę już brac kwasu foliowego bo wszystko kształtuje się w 1 trym. Mam brać tylko to co endokrynolog mi każe. A czytałam rozmowę dziewczyn na innym forum że biora cały czas. Jak nie kwas to suplementy...
Wizytę mam 2.01 więc niedługo ale jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza

Ola będzie wszystko pomyslnie i tak w sumie badania prenatalne sa dla każdego a juz niektore refundowane na pewno po 35 roku zycia. Ty masz mniej lat ale to czysta rutyna. Spokojnie wszystko jest na dobrej drodze. Przykro ze tak lekarz nastraszyl.
Porcelanowa dr dobrze mowil z kwasem najistotniejszy jest w 1 trym i przed sama ciaza. Ja bralam 5mg i teraz jak mi sie skonczyl to juz nie mam recepty i biore tylko witaminy dla kobiet w ciazy i tam i tak w dobrych witaminach jest kwas w dawce np. 0.8. Moj zestaw tabsow i tak sie nie zmniejszyl bo jest tego 7+2. Ale suplementuje ewentualne braki witamin z pożywienia. Wybralam z dwoch jedne i jest ok.

Odnośnik do komentarza

Wybralam prenatal duo +600 dha. Bierze sie 3 tabletki. Moze nie najtansze ale jakos wydaje mi sie ze tam jest duzo witamin. Plus do tego acard 2xmagnez wit.C do zelaza.
Dr nie chcial nic polecac powiedział ze kazde beda dobre. Mama polecila mi te albo pregnal.

Odnośnik do komentarza

Porcelanowa
Nie potrzeba dodatkowej suplementacji kwasem foliowym po pierwszym trymestrze. Zresztą jak dziewczyny piszą w mieszankach witamin i tak jest jakaś dawka.

Pikaboo
Witaj!

ola2710
Powodzenia na konsultacji, wszystko będzie z pewnością dobrze.

Dalej was męczą nudności? Teoretycznie teraz powinny już przechodzić...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

MalaMi jesli nie boli i nie czujesz w pochwie to jest naturalna praca macicy. Ona musi sie rozrastac przygotowywac do porodu i caly czas pracuje. Nie trwa to cale godziny doby tylko pojawia sie i znika.
Macica twarda jak kamień czy caly brzuch twardy tez??

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny:)
Mąż mówi,że niepotrzebnie chcę jechać, ale chętnie posłucham kolejnej opinii (ta będzie darmowa, więc będzie mnie kosztować tylko dojazd do Opola). I mój gin chciał mieć opinię od nich, więc mam tylko nadzieję, że ten lekarz mnie tylko utwierdzi w przekonaniu, że jest we porządku...

Ja nie mam nudności i nie miałam na szczęście:) za to teraz zgaga...

Co do witamin, to ja biorę teraz prenatal plus. Nie ma tam tego wiele, ale podobno wystarczy;)
W poprzedniej ciąży brałam pharmaton jakiś dla ciężarnych, tam było sporo witamin, pamiętam że było to drogie...

Mała Mi a jaki magnez bierzesz?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

porcelanowa moja gin zalecila przyjmowanie kwasu foliowego i jodu do 20tyg. Pozniej dodatkowo witamine D ze wzgledu na niedobor ktory ujawnil sie w wynikach. Od 20tyg odstawic mam to wszystko i przejsc na witaminy dla kobiet w ciazy :) gin twierdzi ze suplementy naprawde sa zbyteczne na poczatku a w wiekszosci gdy przyjmuje sie je od samego poczatku wplywa to na wage dziecka przy porodzie. Na poczatku nie chcialo mi sie w to wierzyc ale troche poczytalam i nie tylko ona tak mowi ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/thgf3e3kawtez3x2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...