Skocz do zawartości
Forum

Kolor ścian w pokoju


Gość Kolor ścian w pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kolor ścian w pokoju

Jaki kolor ścian do pokoju wybrać?
Pokój jest średniej wielkości. Panele, drzwi i kanapa są w odcieniu czekoladowego brązu (ciemny brąz). Meble natomiast białe z połączeniem jasnego drewna (chyba klon). Co myślicie? Myślałam o szarym.

Odnośnik do komentarza
Gość Ekspert Dekoral

Szarości najlepiej komponują się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. Sprawdzają się jako kolor tła - szczególnie w zestawieniu z żywszą barwą, np. mocnym turkusem. Bardzo ładnie wyglądają również z białymi dodatkami czy meblami w tym kolorze. Do klasycznych wnętrz polecamy uniwersalne beże i brązy, które świetnie wyglądają się z meblami w każdym kolorze. Beże również są dobrą bazą kompozycjną do łączenia ich z innymi barwami - np. amarantami, czy zieleniami. Ważne, aby do pomieszczeń w małej bądź średniej wielkości z ograniczonym dostępem do światła wybierać raczej kolory jaśniejsze, ponieważ nadmiar ciemnych barw może dać efekt przytłaczający.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z @ eljaklaura że kolor ścian powinien być ciepły. Ja bym postawiła na jakieś naturalne odcienie na przykład te które ma dulux w kolekcji kolory świata. Najbardziej podoba mi się ciepły piasek i złota pustynia

Odnośnik do komentarza

Brąz i szary to mnie jakoś nie przekonuje, wolałabym bardziej wyrazisty chociaż jeden z tych kolorów. Wiadomo szary modny no ale ile też można. Może odważnie żółty? Kocham kolor słoneczne sari z dulux kolory świata. Do brązowych mebli mam w pokoju i nie przejada mi się, mimo że ciemne i mocne kolory mają taką tendencję. On pasuje idealnie do tego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...