Skocz do zawartości
Forum

Jaki materac najlepszy dla dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem mamą dwumiesięcznej córeczki i jestem na etapie zastanawiania się czy warto kupić lepszy materac za większe pieniądze, który posłuży kilka lat czy kupować materace na każdym etapie dorastania. Co jest bardziej ekonomiczne i zdrowsze dla dziecka? Przeglądnęłam w tym celu dużo opinii w internecie i bardzo często pojawia się w tym kontekście marka bedding i hilding. Ma ktoś materac tych firm? Co można o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Nie chcę być złośliwa, ale to może trzeba było od razu kupić lepszy materac. Na pewno zmiana materaca co kilka mcy to ekonomiczne się nie opłaca. Ja kupuję materac z certyfikatami, że nie zawiera szkodliwych substancji, nie jest łatwopalny itd. Koniecznie z pokryciem wykonanym z bawełny, oddychający, nie sprężynowy. Kupuje materac 2w1 - 1 strona do 12 mcy, druga od 12 mcy. Dziecko będzie na nim spało aż do momentu zmiany łóżeczka na łóżko czyli do 4-5 roku życia co najmniej bo łóżeczko jest do przerobienia. Wtedy gdy kupię łóżko to automatycznie z nowym materacem.

Co do wymienionych marek, nie znam więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Gość emmi.emilka

Ja na materacyku dla dziecka bym raczej nie oszczedzala... przecież to robienie oszczędnosci na zdrowiu własnego dziecka! Poza tym dobre i porzadne materacyki zdrowe dla kręgosłupa dziecka wcale nie są jakies bardzo drogie! Ja kupiłam materacyk za niecale ciut ponad 250zł i uwazam że to niewyoka cena szczególnie że materacyk dziecko ma na kilka lat. Mój ( Sensitive z Fiki Miki) jest antyalergiczny, zapobiega wadom postawy u dziecka i bardzo wygodny w utrzymaniu higieny. Pokrowiec sie ściąga i pierze w 60 stopniach a wkąłd można nawet zamrozić w zamrażarce żeby zabic wirusy, bakterie czy alergeny. Dobry materac to zdrowe dziecko ! Wiesz ile taki niemowlaczek przesypia w ciągu dnia i nocy ? poczytaj o tym...

Odnośnik do komentarza
Gość czenka

Jak ma być najlepszy to radzę popatrzec na to co było zdrowe od zawsze- naturalne wypełnienia. Mnie lekarze zalecili wypełnienie z kokosu a potem po ok 6 miesiacach z łuski gryki, ponoć zdrowszego dla kręgosłupa dziecka nie ma mimo wszystkich nowoczesnych sztucznych pianek i lateksów

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci miały materacyk kokos/gryka (z jednej strony kokos, z drugiej gryka). Co z tego, i tak nie chciały spać w łóżeczku i spały z nami ;) Dobrze, żeby materacyk, czy też przynajmniej ta zewnetrzna część, która najbardziej zbiera różne zabrudzenia dała się wyprać.
Co do kupowania materacyków na kilka lat dla niemowlaka to bym nie przesadzała. Oczywiście ważna jest odpowiednia twardość, możliwość prania, wykonanie z nietoksycznych materiałów. Ale pamiętajcie, że materacyk posłuży najdalej 2-3 lata i dziecko trzeba przenieść do większego łóżka. Poza tym inna twardość jest wskazana dla niemowlaka, inna dla dziecka kilkuletniego, a inna dla nastolatka, więc tak czy siak materace trzeba raz na jakiś czas wymieniać.

Odnośnik do komentarza

Hej. Stoję przed bardzo ważnym wyborem materacu dla mojego dziecka. Zastanawiam się nad kupnem termoelastycznego, czy sprawdzi się u małego dziecka? Ostatnio nawet znalazłam https://salonsnu.pl/materace-termoelastyczne/418-materac-salsa.html . Jeśli znajdę dużo pozytywnych opinii na temat materaca to myślę, że się zdecyduję na kupno od tej firmy. Może ktoś mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra

My zdecydowaliśmy się na dwustronny antyalergiczny materac z sensillo :) Wypełnieniem jest pianka poliuretanowa miękko-średnia a pokrowiec wykonany z bawełny. Sprawdza się świetnie i nadaję się również do większości łóżeczek turystycznych :)   

Odnośnik do komentarza
Gość WeronikaG23

Ja miałam bardzo wysokie wymagania dot. materacyka dla mojego synka. Musiał być bezpieczny, wygodny, zaprojektowany z myślą o niemowlętach. Dzięki temu dotarłam do materaca Dobranocka Hilding, który spełniał wszystkie moje wymagania i dodatkowo pokrowiec ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. 😍

Odnośnik do komentarza
W dniu 1/3/2022 o 4:08 PM, Gość meg77 napisał:

Materac to jedno ale warto równiez zainwestować w konkretne i fajne ochraniacze na materac 🙂 ja kupiłam dla siebie na  https://ochraniacz-na-materac.pl/przescieradla-nieprzemakalne/38-70x160.html  dzieki temu mam pewność, ze materac bedzie zawsze czysty 

Oj tak! ja też bardzo polecam kupić ochraniacz. Mój akurat jest z https://posciel.pro/ochraniacze-podklady-na-materac/663-ochraniacz-podklad-na-materac-70x160.html i też ekstra się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina P.

Ja mam dwójkę dzieci, ale z dośc dużą różnicą w wieku, bo syn właśnie skończył 15, a córeczka ma dwa latka. Mieliśmy dla syna materac Hilding Kołysanka, a jak wyrósł to kupilismy mu jeden z młodzierzowych modeli. Córka za to ponownie wykorzytsała mniejszy materacyk. Jak wyrośnie to pójdzie dalej w świat, bo jest naprawdę dobrej jakości ;))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...