Skocz do zawartości
Forum

Syn nie chce sikać na stojąco


Magdar83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomóżcie bo nie wiem co robić. Na początku września syn miał rozklejanego skórkę na siusiaku. Potem to był jakiś koszmar. Wstrzymywanie siku prze 12 h, robienie pod siebie, a przy tym wszask jakby ktoś go obdzierał że skóry. Aż po trzech dniach cieszyliśmy się że zaczął robić chociaż na nocnik. Minęły już prawie trzy tygodnie, więc próbowałam go nakłonić żeby spowrotem robił na ubikację,tak jak trzeba na stojąco. Jestem załamana. Wszystko co wypracowaliśmy przez wakacje jeśli chodzi o toaletę,tak aby był gotowy do przedszkola po prostu przepadło. Nie pomaga tłumaczenie,prośby,przekupstwa. Syn tak się gdzieś zablokował że wogole nie chce podejść do sedesu,nie chce wziąć siusiaka do ręki ani nawet patrzeć. Jestem zdruzgotana,bo będę musiała go wypisać z przedszkola skoro nie chce korzystać z toalety

Odnośnik do komentarza

Mój synek też miał problem z sikaniem na stojąco. Więc z nocnika zaczął na nakładkę a potem bez nakładki na siedząco dopiero po poł roku zaczął na stojąco. Pani w przedszkolu mówiła że dużo 3 latkow sika siedząc i nie był to problem ważne żeby zgłaszał że chce siusiu i sam starał sie ubrać . Ja poprostu proponowałam czy chce na stojąco aż kiedyś spróbował i tak poszło.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egpm03t6d.png

Odnośnik do komentarza

Magdar83, w jakim wieku masz synka i dlaczego miał rozklejaną skórkę na siusiaku? Chodzi o to, że miał odklejanego napletka?
I dlaczego chcesz, żeby sikał na stojąco? Nie wiem w jakim wieku jest synek, ale jeśli ma 3 latka, to jak najbardziej może sikać na siedząco, nie ma w tym absolutnie nic złego ani niepoprawnego. Na sikanie na stojąco ma jeszcze czas. Dla pań w przedszkolu myślę, że to też lepiej, żeby sikał na siedząco, bo dzieci (czyt. chłopcy) nie obsikują przynajmniej muszli ;)
Nie zmuszaj, nie przekupuj, ani nie nakłaniaj go do sikania na stojąco, sam do tego dojrzeje z czasem.

Odnośnik do komentarza

Mój synek ma 4 lata od ponad roku robi siku na stojąco samodzielnie po wszystkim sam  podciąga majteczki i spodnie.Cieszę się jego samodzielnością aż tu dzisiaj pani w przedszkolu pyta mnie jak dziecko sika w domu odpowiadam z dumą że na stojąco a pani mówi,że to źle że chłopcy muszą też na siedząco i tak jest wszędzie i mam go uczyć na siedząco.Czy to normalne mam stresować dziecko i wmawiać że nie umie robić siku tym bardziej że jak robi kupę na siedząco i sika to zawsze jakaś część moczu jest poza toaleta?Dodam jeszcze że pani zobaczyła że synek stoi zaglądając w przestrzeń między podłoga a drzwiami a nigdy nie zainteresowała się że synek ma podkoszulkę wyciągniętą poza spodnie byle jak przez co gole plecki ...co zrobić w takiej sytuacji???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...