Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2018


Gość Lenka88

Rekomendowane odpowiedzi

Ola my się nosimy w kangurku, jest przeznaczony już dla noworodków. Można też stosować kieszonkę, aczkolwiek dla takich maluszków lepszy jest kangurek, ponieważ nie wymusza zbyt szerokiego odwiedzenia nóżek. Jeśli o okres chodzi, to ja również jeszcze nie mam i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa :D.
Olandia zazdroszczę wyjazdu, my jedziemy nad morze dopiero we wrześniu, więc jeszcze sobie poczekamy...

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

Odnośnik do komentarza

Ja też jeszcze okresu nie dostałam ale jestem 6 tyg od porodu. Poprzednio miałam tak w 6-7 tyg tylko poprzedni połóg był jakby to powiedzieć bardziej obfity.
Oczywiście bardzo mnie to cieszy.
Widzę że już odważnie na plażę ja się jeszcze nie wybrałam choć bardzo bym chciała ale w Krakowie od dłuższego czasu pada i chłodno. Zresztą nie można się jeszcze kąpać (pływać) a grzać się na słońcu to nie lubię.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37cwa1tvsvvnny.png]Tekst linka[/url]a href="https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx0tc7at991j01.png]Tekst linka[/url][url=[im

Odnośnik do komentarza

wero-nika u nas karmienie to nadal walka dzień w dzień. Mała najchetniej nie wypuszczałaby piersi z ust. Ponoc do 3 miesiaca tak to moze wygladac, wiec tyle jeszcze wytrzymam. Mam nadzieje, ze pozniej przerwy w karmieniu sie wydluza. Jak nie bedzie poprawy to trudno, zaczne wprowadzac mm. Uwazam, ze juz i tak dlugo wytrzymuje. Pola je co godzine albo i czesciej. Czasem skonczy jesc, 15 minut spokoju i znowu zaczyna marudzic.
Sylma ja parzylam lekki rumianek i moczylam w nim palec, ktorym masowalam. Masowac trzeba, zeby sie nie zroslo a rumianek lagodzi podraznienie. Pola przy tych masazach mi plakala, ale wolalam dobrze wymasowac niz znowu podcinac. U mnie dlatego maż ją trzymal. Przerazaja mnie takie zabiegi i nawet nie patrzac uronilam lezke razem z córka ;) masaze staralam sie robic przed kazdym karmieniem.

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7yi68imlv4.png

Odnośnik do komentarza

Zazdroszcze wypadu nad morze. Maz nawet na zakupy nie pozwala wziac malego a co tu mowa nad morze jechac :(
Co do okresu poza tym ze mialam cc to skąpo krwawilam przez ok 4 tyg. A za 3 dni okres. I do tej pory mam 3 dni plamienia 3 dni spokoju i znowu 3 dni plamienia. I tak caly czas. Plamienia mam takie ze wkladke, dwie zuzywam dziennie. 7 lipca beda 2 m-ce po i tak juz sie miesiac zastanawiam czy tak ma byc. Na szczescie 4 lipca mam wizyte wiec cos mi gin powie na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Kamila, szacun, bo naprawdę długo wytrzymałaś i trzymam kciuki, żeby mała zaczęła wydłużać przerwy między kamieniami. Też tak mieliśmy przez 1,5 tygodnia, że jedzenie co 1h-1,5h i ja ją jeszcze mm dokarmialam, ale teraz nie wiem czy źle nie odczytywałam jej płaczu, bo tylko kweknęla, to ja ją od razu do cycka. W każdym razie udało nam się uregulować karmienie, teraz co 2,5-3h, chociaż zdążyło się, i wczoraj i dziś, że rano po 1h się upominała o picie, a za chwilę usnęła. Dziecka nie da się uregulować po swojemu, tzn da się to zrobić tak mniej więcej, ale nie zawsze z pożytkiem dla malucha.

Odnośnik do komentarza

Kamilla no na pewno nie jest to łatwa sprawa, ale u mnie też są czasem takie dni, że ledwo śpi w łóżeczku mała... Dzisiaj np. miała jedną drzemkę prawie 3h, a tak poza tym to szybka drzemka po 5-10 minut przy piersi, a przy odłożeniu do łóżka pobudka i płacz, po spaniu... Humor miała dość dobry, więc raczej nie była śpiąca... To już zaraz 3 miesiące, to pewnie też potrzebuje mniej snu niż do tej pory. Pewnie, że są dni, że mnie to trochę frustruje, ale czasem ją odkładam na matę i robię, co muszę zrobić (np. obiad) i po prostu co chwilkę do niej podchodzę i coś mówię. Podczas gotowania też jej opowiadam, co robię, żeby nie myślała, że jest sama :D. Za to noce przesypia dość ładnie. Oczywiście zrobisz, co będziesz uważała za stosowne dla Ciebie i Poli, ale wg mnie warto dla dziecka dociągnąć chociaż do tych 6 miesięcy. Ale tak jak piszę, decyzja należy do Was. Mi te 3 miesiące minęły strasznie szybko. Drugie tyle i Kornelia będzie miała 6 miesięcy. Szok.
Niepewna to nietypowe z tymi plamieniami chyba... A masz jakieś dolegliwości bólowe?
Iza super, że Starszak się przyzwyczaił. Mój dzisiaj płakał jak odciągaliśmy malutkiej smarki z nosa Fridą. I mówi do niej: "Kornelko, nie płacz, to dla twojego dobra." :) Wzruszające to było. Jak tak na nich patrzę to nie żałuję, że zdecydowaliśmy się na drugie dziecko :). Czasem myślę i o trzecim, ale chyba zabraknie mi odwagi ;).

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jak już pisałam wcześniej,W domu spanie u nas też wygląda bardziej jak drzemki i albo pierś musi być albo jak nie chce to noszenie i ciężko cokolwiek zrobić :) za to na spacerach Janek śpi pięknie,więc wzięłam się na sposób,wstawiłam na taras drugi wózek i jak zaśnie robię pracę domowe - ostatnio 2h spał na tarasie.
Ja chciałabym Janka
minimum 6 miesięcy karmić,Nawet z opcją dokarmiania,ale co zyska to jego:) a później zobaczymy,bo akurat sezon jesienno zimowy się zacznie i warto byłoby udowodnić maleństwo .
Chciałabym pochwalić mojego syna,bo zaczął spać w łóżeczku,i tak od 21.30 dziś do 5ej rano przespał:)))))
Widzę,że im bliżej skończenia 3 miesiąca ładnie się wszystko reguluje:)
Dziewczyny fajnie,że wasze pociechy zaakceptowały i pokochał młodsze rodzeństwo,miłością jedyną w swoim rodzaju:)) nie ma piękniejszego dla mnie widoku,jak miłość mimo wszystko pomiędzy moimi dzieciakami;) i to jest wartość na całe życie...

Odnośnik do komentarza

Olandia to u Ciebie jest super bo mój mały to nigdzie nie śpi bez różnicy czy to w domu czy to na polu jedyne co go interesuje to cycek . Starszego
karmilam piersią 20 m-cy nigdy żadnego dziecka nie dokarmialam a w szóstym miesiącu wprowadzałam dzieciom mleko od krowy tzn kaszki na mleku ale dalej pierś też dawałam wogole zadne z moich dzieci nawet nie chciały smoczka brać tylko cycki i cycki i tak mnie tym umeczyly ten starszy to do 5 mca wcale we wózku nie chciał jeździć tylko w chuscie i ten mały to samo w łóżeczku też zadne nie spalo

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odzew. Ja bardzo chce karmić. Tym bardziej, że o to mocno walczyłam. Chcialabym tylko by Pola nie cierpiala.. umawiam nas dzisiaj na wizyte u pediatry i odstawie nabiał. Boli mnie jak widze, ze ona chce sie usmiechac a po usmiechu przychodzi fala placzu. Nie jest to zwykle grymaszenie a ja juz nie wiem jak jej pomoc. To tez nie brzuszek. Zdarza sie, ze puszcza baczki i wtedy ten placz jest inny, chrakterystyczny. Mleka mam duzo w piersiach. Nawet czuje, ze Pola nie wysysa wszystkiego przy karmieniu. Na nogach pojawiła jej lekka wysypka, jakby kaszka. Czyzby to skaza bialkowa? Zobacze co powie pediatra. Co jadlyscie przy diecie bez nabialu? Ciezko mi sobie to wyobrazic, bo w sumie aktualnie w kazdym posilku cos z nabialu jest.

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7yi68imlv4.png

Odnośnik do komentarza

Kamila,mój Jasiu oprócz gazów miał wysyłkę na buzi i klatce piersiowej. Pojawiła się też ciemieniucha. Moje straszak miały skazę ,córka nie tolerowała laktozy. Od razu odstawiłam mleko,zastąpiłam je ryżowym. Jeśli chodzi o resztę produktów to za radą lekarza jem,ale nie dużo i obserwuje. Jak zjem plasterek sera to już nie jem nic innego z nabiału . Następnego dnia trochę jogurtu itd. Póki co Janka nie występuje już tak mocno,ma taką książkę pod skórą. Gazy ma po warzywach i czekoladzie,więc i z tym ostrożnie. Czekoladę czasami gorzką jem. Uczulały to lody,bo tam niby sama natura,Ale mleko w proszku jest.
Generalnie od odstawienua produktu 2 tyg trzeba czekać. I warto probiotyki dawać.
Ja Cię rozumiem,bo karmienie jest ważne,Ale nie kiedy dziecko męczy się z bólu. Że straszym synem z tego powodu karmiłam nieco ponad 2 miesiące,bo miał śluz w kupie i ja już nie wiedziałam co eliminować.
Odstaw na początek mleko i ogranicz nabiał może...trzymam kciuki:)

Odnośnik do komentarza

Kamilla oczywiście rumianek słownik mi zmienił...robimy tak jak napisałaś. Mała niestety dalej rozdrazniona i placzliwa i też się nad nabialem zastanawiam. Wczesniej jadłam w niewielkich ilościach i nic nie było a teraz ma na uszach taka kaszke jakby i na prawym policzku. Jutro mamy wizyte u pediatry to się dowiem co i jak...

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a20fycap9.png

Odnośnik do komentarza

Wero Nika tez mi sie wydaje ze takie ciagle plamienia nie sa normalne. Zobacze co mi lekarz powie na ten temat.
Jesli chodzi i spanie to ja nie mam na szczescie zadnych problemow. Maly je co 3h i w nocy budzi sie tylko na jedzenie, a jak w ciagu dnia jest na dworze to noc przesypia cala. Wczoraj zasnal o 23 to obudzil sie dzis o 7 dopiero. Bez spacerow dziennych w nocy budzi sie co 3h. W dzie coraz wiecej czuwa miedzy posilkami. W zaleznosci od dnia czasami potrzebuje ciaglej uwagi a czasami przelezy sam prawie caly dzien a ja moge zajac sie innymi koniecznymi w domu czynnosciami. Karmie mm wiec to tez jest inaczej niz przy piersi.
Takie mam pytanie do mam karmiacych piersia, czysto z ciekawosci. Jak karmicie i malenstwo zasnie przy piersi to bierzecie je zeby mu sie odbilo czy jak spi to odlkadacie zeby sie nie obudzilo?

Odnośnik do komentarza

Niepewna u mnie jest z reguły tak, że chwilę czekam aż się małej odbije, a jak po kilku minutach nie odbije, to ją odkładam. Czasami odbije się jej zaraz po odłożeniu, a czasem nawet wcale, zwłaszcza w nocy jak pije spokojnie. Jak ją wezmę do łóżka i karmię na leżąco to najczęściej jej się nie odbija, a jeszcze kilka tygodni temu mocno ulewała przy takim karmieniu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

Odnośnik do komentarza

My juz po wizycie u pediatry. Nie jest to slaza bialkowa. Corka zdaniem Pani doktor jest okazem zdrowia ;). Jednak ze wzgledu na ten jej ciagly placz redukuje nabial w diete. Tez dostalam informacje, zeby nie eliminowac go calkowicie. Jadlam codziennie serki danio i z nich glownie mam zrezygnowac, no i z czekolady ktora tez czasem podjadalam. Zobaczymy do dwoch tygodni czy bedzie jakas zmiana.
Olandia probiotyk dostaje juz od ponad miesiaca. Za Twoja rada zrezygnuje tez z bananow. Balam sie, ze Pola sie nie najada. Wazylismy sie dzisiaj i wagowo dobrze przybiera :) wiec nie dokarmiamy mm.
Sylma, u nas wysypka pojawila sie na nogach i pediatra powiedziala ze przy skazie bialkowej zaczyna sie od gory: twarz, ramiona... nam nakazala kapanie w emolientach.
niepewna, w dzien ukladam do odbicia, choc nie zawsze odbije. W nocy zasypia od razu po karmieniu to nie ruszam, zeby nie obudzic ;) z tym, ze dziecko na piersi niekoniecznie musi byc odbite. Jezeli podaje butle ze swoim mlekiem to zawsze odbijam.

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7yi68imlv4.png

Odnośnik do komentarza

Kamila,dobrze,że córcia przybiera i faktycznie nie ma sensu dokarmiać:)
Mój lekarz też nie jest zwolennikiem zbyt szybkiego zatwierdzania skazy białkowe. Nawet stwierdził,że zupełna eliminacja może przyczynić się,że póżniej jak prowadzę nabiał to jego organizm może sobie nie poradzić z alergenami...i trzeba je wprowadzać podczas karmienia. Stosuje się do tego ,chociaż wiem,że Jaś jest w sporej grupie ryzyka ,skoro rodzeństwo miało skazę . Daj później znać jak rezultaty:)

Odnośnik do komentarza

U nas tez częsty płacz. Chciałam ja dokarmiać przed nocą żeby dluzem spala ale butelka jest takim wrogiem ze ja jestem całą mokra i ona tez zmęczona walka :( będę miała problem jak zostanie taka cyckowa starsza to i z butelki i z piersi i odstakich nie było problemu a teraz gorzej bedzie:( niepewna byłam wczoraj u lekarza i powiedział ze gdybym zaczęła płacić to mam się nie martwić bo to normalne i minie ze może być tak że dzisiaj mam plamienia kilka dni sucho i znowu coś i ze z tym się nic nie robi ze kiedyś to leczono ale odchodzą od tego.

Odnośnik do komentarza
Gość MONIA0309

Cześć mamusie :-) dawno mnie tu nie było. Nadrobiłam zaległości i odczytałam Wasze wiadomości z kilku dni. U nas spokojnie nadal. Tzn Maksiu je, śpi i rośnie, w nocy budzę go ja na mleko:-) A płacze tylko jak jest godny. Już powoli się oswoiłam z myślą, ze karmię i z cycka (niestety przez kapturki od początku) i mm Humana. Początkowo miałam wyrzuty sumienia, że jestem daremną matką bo nie umiem wykarmić własnego dziecka. Ale tak bardzo spadł z wagi, że początkowo musiałam go dokarmiać.. A teraz jak widzę, że i lepiej sypia w nocy a i mogę ogarnąć dom w ciągu dnia ...to już sobie to poukładałam w głowie.
Co do odbijania to i po kp i po mm :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...