Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2018


Gość Lenka88

Rekomendowane odpowiedzi

Iza to będziemy mieć dzieciaczki w bardzo podobnym wieku:) Mój pierwszy synek skończy 2 latka dokładnie za miesiąc.
Dziewczyny byłam dzisiaj u lekarza i usłyszałam bicie serducha...:-D normalnie łezka w oku się zakręciła. Piękny jest ten dźwięk, mogłabym go słuchać i słuchać...
Lekarz potwierdził ciążę. Lokator w brzuchu jest jeden (już mi się trojaczki po nocach śniły-sąsiadka urodziła niedawno 3 chłopaków).

Odnośnik do komentarza
Gość Niepewna z obawami

Czesc dziewczyny, ja czekam na pierwsza wizyte potwierdzajaca ciaze z moich obliczen to 4-5 tydzien. Jeszcze nikt nie wie nawet maz czekam na konkretne potwierdzenie od lekarza. Jedynym objawem sa strasznie bolace piersi poza tym nie mam jeszcze mdlosci, moze nie bede miala wcale. Mam pytanie do was. Czy przy pierwszej ciazy mialyscie obawy co do wygladu zewnetrznego i nieodwracalnych zmian ciala? Zastanawiam sie czy jestem gotowa psychicznie na dziecko skoro mam obawy o wyglad czy moze kazda przyszla mama ma takie obawy. Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Lenka super ze wszystko dobrze, a który masz tydzień? Ja zastanawiam się czy jak pójdę 25 a będzie to dokładnie skończony 6 tydzień to czy juz usłyszę bo wydaje misie ze mam troszkę młodszą ciążę, a z drugiej strony ile można czekać ;)
Niepewna a test robiłaś? Co do wyglądu to ja się jakoś nie przejmowałam, myślałam tylko o dzidziusiu i prewencyjnie smarowalam się balsamem. Przytyłam sporo, bo 17kg ale miałam zagrożenie i niemowląt się ruszać zbytnio. Powiem Ci ze wszystko mi pięknie wróciło do stanu sprzed poza biustem bo wciąż karmie no i akurat rozstępy mi się zrobiły bo mi skoczył z b na e. Za to moja siostra jest w ciąży i myśli tylko o tym żeby nie przytyć, mało je, nie robi sobie zdjęć, powiem Ci ze jest bardzo nieszczęśliwa w tym stanie, myśli tylko o tym wyglądzie zamiast o dziecku. W sumie już ma termin i nawet nie wiem jak wygląda.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Wiesz ja myślę że dziecko to wielkie szczęście a zarazem dar. Owszem jeść dla jednej osoby a nie jak wmawiają za dwóch. A wagą się nie martw. Wszystko zgubisz jeśli tylko będziesz chciała :) ja jestem w 6tyg wedlug usg. U lekarza bylam 2 tyg temu w 4tyg ciazy byl widoczny tylko pęcherzyk, a teraz czekam na wizytę 25.09 i mam nadzieję że już usłyszę serduszko. Dodam że jest to moja pierwsza ciąża

Odnośnik do komentarza
Gość Niepewna z obawami

Test robilam tydzien temu wyszly 2 kreski wizyte mam 22.09. Najbardziej obawiam sie ze nie wroce do sylwetki z przed ciazy i ze po porodzie tam nizej bedzie wszystko wieksze niz teraz i nie bede miala juz satysfakcji z seksu. Moja siostra urodzila 2 coreczki ale wstydze sie z nia porozmawiac. Ciesze sie z dzidziusia ale jak pomysle o konsekwencjach to tak jakos miesza mi sie zadowolenie z obawami wygladu zewnetrznego. Powiedzcie jak wy sie czulyscie albo jak sie czujecie, macie jakies inne obawy?

Odnośnik do komentarza

Ja po ciąży wyglądam lepiej niż przed :-) wróciłam do swojej dawnej sylwetki, skóra jest jędrna i bez cellulitu. Teraz jak skończę pierwszy trymestr to też planuje robić jakieś ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Póki co staram się codziennie spacerować. Wcale się nie przejmuje tym, że znowu przytyję, że sylwetka się zmieni...najważniejsze jest żeby z dzieciątkiem było wszystko dobrze, a skoro schudłam raz, to schudne i drugi :-)

Odnośnik do komentarza

Niepewna ja rodzilam naturalnie, z seksem jedyny problem to bylo to ze kilka pierwszych razow troszke bolalo, ale jesli chodzi o przyjemnosc to jest o niebo lepiej, wszystko mam wrazliwsze i szybciej robi sie przyjemnie:) a co do sylwetki to niedawno zaczelam nosic spodnie ktore przed ciaza byly za ciasne, no teraz bede sie znow musiala z nimi pozegnac, ale teraz mam szczuplejsze nogi niz wczesniej, takze sa rzeczy ktore zmienily sie na plus:) biodra w ciazy poszerzyly mi sie o 10cm i wrocily pieknie szybciutko do 90. Takze nie martw sie na zapas, w razie jesli samo nie wroci tak jakbys chciala to troszke pocwiczysz i bedzie pieknie:)
Amancia ja tez tak o tym mysle bo pomocy nie mam zadnej.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Ja wizytę mam dopiero 2 października i muszę jakoś wytrzymać do tego czasu. Moja pierwsza ciąża była długo wyczekiwana dlatego byłam taka szczęśliwa i podekscytowana, a teraz zaszłam w nieplanowaną ciążę i boję się strasznie jak to będzie. Mój synek jest bardzo do mnie przywiązany i może być ciężko :p Ja w pierwszej ciąży też bałam się, że po porodzie zmieni się ta strefa :p ale u mnie skończyło się cesarką więc i tam zostało wszystko w porządku. Ja przytyłam w ciągu całej ciąży 9kg i mam nadzieję, że teraz też tak będzie :bo mi ciężko jest zrzucić dodatkowe kilogramy.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpfihujt1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj48abqs12fxc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niepewna z obawami

Mam 28 lat o dziecko staralismy sie ponad rok temu pozniej zaprzestalismy w styczniu bo zmienily nam sie warunki zyciowe teraz gdy chcialam isc do gin po pomoc bo byly problemy z mojej strony to podczas usg powiedziala ze mam endometrium 16 i podobne do wczesnej ciazy, pomyslalam ze to niemozliwe przeciez nie moglam niec dzieci bez pomocy tabletek. To bylo 6 wrzesnia 11 zrobilam test bo spoznial mi sie okres. Jestem w szoku bo nie spodziewalam sie juz ciazy muslalam ze bedziemy musieli sie starac i bede miala czas na przyzwyczajenie mysli do zmian ciala i calego zycia. Poszlam po pomoc akurat jak juz bylam w ciazy. Teraz oswajam sie z nowa sytuacja ale czekam do 22 na wizyte zeby na 100% podzielic sie dobra nowina z mezem. Dzieki dziweczyny za szczere odpowiedzi duzo mi pomoglyscie

Odnośnik do komentarza

Niepewna- powinnaś się tylko cieszyć w takim razie że "samo wyszło"!!! :) myślę, że każda z nas ma jakieś obawy. JA przy pierwszej ciąży mało się obawiałam, fakt, bo pomyslałam że brzuch to przecież kwestia ćwiczeń i lekkiej diety po porodzie i tak było+ karmienie bardzo pomaga gubić kalorie! :) ale nie myślałam wtedy o piersiach i o tym jak się zmienią :p naszczęście i tak mam mały rozmiar, ale nie mogę się doczekać tego uczucia ich pełności w ciąży!!! :)
+dziewczyny mam tak uporczywy kaszel, że boję się że wypluję to coś, co mam w macicy!!! ... syrop z cebuli odpada, bez ciąży mnie odrzuca a teraz bym zwymiotowała na bank... macie jakieś sposoby na kaszel? :(

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vs65gam2gckac.png

Odnośnik do komentarza

Witam, i ja dołączam do grona majóweczek, termin z om na 2 maja, z kalkulatora 4 maj. To moja druga ciąża. Mam już synka z lutego 2016 :) Wizyta potwierdzająca już za mną, w piątek pierwsze USG i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Też jeszcze karmię synka tak jak niektóre z was, ale pomału się już odstawiamy ( naszczescie współpracujemy w tym temacie). Z dolegliwosci ciążowych męcza mnie nudności i ogólne osłabienie ale narazie nie jest źle. Pierwsza ciąża dała mi bardziej popalić...

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxdqk3g63z7mja.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73195.png

Odnośnik do komentarza

Zawiszka om 30.07. więc usg miałam na samym początku 8 tygodnia. W piątek idę już do lekarza u którego chcę prowadzić ciążę ale żeby się do niego dostać musiałam niemal stanąć na głowie... wrr... Zobaczymy czy fasolka rośnie.
Niepewna prawda jest taka, że jak masz skłonności do rozstępów to co byś nie robiła to się pojawią ale mimo wszystko warto o siebie dbać w ciąży. Ja ich na szczęście uniknęłam ale od początku drugiego trymestru pharmaceris na rozstępy, od początku trzeciego jakiś olejek (nie pamiętam już jaki).
Urodziłam naturalnie chłopa o wadze 4200, doszłam bez problemu do siebie. W kwestiach seksu jest zdecydowanie ok. Karmiłam piersią, po pół roku ważyłam 5 kg mniej niż przed ciążą. Mały dosłownie mnie wyssał:) Tyle, że w ciąży przytyłam tylko 10 kg.
Co do obaw... Panicznie boję się kolejnego porodu. Świetnie radziłam sobie z pierwszą fazą ale druga to była totalna masakra:( jak sobie pomyślę, że będzie powtórka...
I generalnie zastanawiam się jak poradzimy sobie z dwójką. Nie wyobrażam sobie nie widzieć synka przez 3 dni. Do tej pory zostawiałam go najwyżej na 5-6 godzin.

Odnośnik do komentarza

Z tymi rozstępami to różnie, ja mam skłonność do pojawiania się ich, a na brzuchu nie mam ani jednego po ciąży z resztą nigdzie ich nie przybyło, a nie używałam kremów na rozstępy :) ale w sumie dużo dziewczyn tak ma, że mimo smarowania i dbania o skórę to one się pojawiają.
Słyszałam, że Bio Oil jest dobry, ale sama nie próbowałam :p

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpfihujt1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj48abqs12fxc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niepewna z obawami

Wczoraj mialam krwawienia, bylam u lekarza wczesniej niz ustalona byla wizyta. Malenstwo na szczescie zyje uslyszalam pierwszy raz serduszko i sie poplakalam. Dostalam zwolnienie z pracy, musze lezec. Termin z om 17 maj. Mimo obaw o dziecko dalej czuje sie strasznie niepewnie w nowej sytuacji. Nie mam zadnych objawow poza bolem piersi. Nie wymiotuje i w glowie tez mi sie nie kreci w sumie nic mnie nie boli tylko ze krwawie ma szczescie po tabletkach coraz mniej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...