Skocz do zawartości
Forum

Wysypka na policzkach i szyi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój synek w około trzeciego tygodnia dostał wysypki na policzkach brodzie i raczkach. Pediatra stwierdziła że ciężko jej powiedzieć od czego ta wysypka jest i kazała zrezygnować z nabiału i myć malucha w emolium. Tak też zrobiłam,ale wysypka nadal była. Teraz synek ma 5 tygodni i wysypka się powiększyła. Czy może to być spowodowane tym że ponad tydzień temu zjadłam ziemniaki polane masłem? Wczoraj posmarowalam mu buzke kremem Cutibaza. Może wiecie co to może być za wysypka? Może to trądzik niemowlęcy?

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60902.jpg

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60903.jpg

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60904.jpg

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60905.jpg

monthly_2017_08/wysypka-na-policzkach-i-szyi_60906.jpg

Odnośnik do komentarza

Annamama, spora ta wysypka i nie jest to trądzik niemowlęcy, bo on występuje tylko na twarzy.
Karmisz go tylko piersią? Trzymasz dietę beznabiałową w 100%? Nie wystarczy odstawić tylko mleka.
A krem Cutibaza kto zlecił? Z tego co przeczytałam teraz na necie, to "polecany jest do codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej i szczególnie wrażliwej". Nie ma nic na temat wysypek. Wydaje mi się, że krem jest nietrafiony. Wybierz się jeszcze raz do pediatry, a jeśli nie przekonuje cię ze swoją diagnozą, to wybierz się do dermatologa dziecięcego.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość https://imgur.com/a/chPrXT

Moja córcia w 4 tygodniu też takie miała wszędzie.

 Lekarz mówił, że to trądzik niemowlęcy. Dobrze, że miałam jeszcze położną, która przychodziła kilka razy w tygodniu (Niemcy). Wysłała nas do Kinderambulanz (coś jak SOR)  okazało się, że to gronkowiec złocisty. 5 dni w szpitalu na antybiotykach dożylnie, plus 3 następne dni w domu już  doustnie 😕

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...