Skocz do zawartości
Forum

KWIECIEŃ 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sen z powiek spędza pokój Szymka. Nie możemy się zdecydować jakie kolory i styl będzie motywem przewodnim. To nasze pierwsze dziecko i wiadomo,że chcemy jak najlepiej,jak najładniej i przede wszystkim ,żeby działało na rozwój dziecka. Wiemy co ma się znajdować w pokoju tj .łóżeczko,komoda z przewijakiem,fotel do karmienia,szafa już jest w zabudowie,półki na książeczki...
Jak będzie pokój to będzie spokój bo wszystko będzie miało swoje miejsce,poukładane i będzie czekać na lokatora :)
Macie jakieś pomysły ? :)

Odnośnik do komentarza

Rada Dla dziewczyn, które urzadzaja pokój dla dziecka nie stosujcie farb w jaskrawych kolorach podobno wzmagaja kolki u niemowlaka (potwierdzam wiem to z doświadczenia). Chyba najfajniejsze teraz to beze, szarości.... Taki wybór napewno coś wybierzecie, najważniejsze żeby bobas czuł się w nim komfortowo i spokojnie

Odnośnik do komentarza

Wy to naprawdę już gotowe jesteście, ja jeszcze nic nie szykuje. Chociaż ostatnio kupiłam nowe klapki do szpitala pod prysznic;-) także już coś mam! No ale ja właśnie mam wszystko po pierwszym synku. Tylko wymaga to odświeżenia dlatego tak lajtowo podchodzę do tematu ;-) gdzieś w lutym posegreguje ciuszki i zacznę je przygotowywać a potem zostanie mi tylko pranie o prasowanie. U nas też dzisiaj mróz trzyma cały dzień i wcale mi się nie chce iść na spacer. Mam nadzieję że mi synek ten jeden raz wybaczy:-)

Odnośnik do komentarza

U nas, w Karkonoszach tez mroźno od rana, w laboratorium same ciezarne, wszystkie na czczo, to o świcie sie stawiły. Emeryci postanowili poczekać na słońce ;)
Zrobiłam sobie glukozę na czczo, bo przy krzywej wyszła dziwnie wysoka i rzeczywiście dziwnie, bo dzis juz 82.
Zobaczymy co jutro powie lekarz. Moze i młoda łaskawie po 10 tygodniach zechce się matce pokazać.
Ja wciąż nie mam nic, za to teoretycznie jestem przygotowana jak legendarna Matka Polka ;) Co potrzebne do porodu dowiem sie niedługo, bo koleżanka w piątek urodziła w tym szpitalu, gdzie i ja bede. Nie znam wszystkich szczegółów, ale cos było nie tak i miała cc, wiec i tutaj dostanę info jak jest. Niech tylko sie ogarną i wrócą do domu :)
Jeżeli chodzi o pokoik, to jest. Znaczy podłoga, ściany i sufit :) póki co to raczej bedzie przez Bąbelka mało używany, wiec wstrzymuje sie z upiększaniem. Bedzie stała komoda z jej oprzyrządowaniem, czyli raczej składzik na jej rzeczy. Lozeczko i fotel do karmienia stawiam teraz w sypialni. A potem to juz tylko ograniczy mnie własna fantazja, ułańska ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqvp8vyvwi5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U nas mieszkanie jest duże ,a pokoik synka będzie obok naszego (nasza sypialnia jest przechodnia) i nie ma sensu ładować do nas do pokoju całego osprzętu Małego jak za wezgłowiem mojego łóżka za 10 cm ścianą jest jego pokoik.Nawet łóżeczka nie będziemy do nas wstawiać,chyba ,że Mały będzie spał niespokojnie, problemy z zasypianiem etc. to wtedy będziemy mieć drugie łóżeczko dostawiane do naszego.
Dzisiaj znalazłam coś co może się okazać strzałem w "10" .Mężowi też się spodobało więc może ta kwestia się wyklaruje :)
Co Wy na to?

monthly_2018_01/kwiecien-2018_64476.jpg

Odnośnik do komentarza

My mamy pokoj goscinny i sypialnie razem,tylko lozko nasze jest przedzielone scianka :) wiec mloda będzie miala lozeczko kolo naszego lozka a jak podrosnie to pojdzie do siostry :) nie wyobrazam sobie latac w nocy do innego pokoju zeby ja karmic,i wole miec na oku ja. Starsza dostala swoj pokoj juz jak miala 2lata skończone a tak to byla z nami :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjgzfbeh8ud.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09tv73nn0mrhob.png

Odnośnik do komentarza

Monia fajny pomysł na pokoik :)
Nasza malutka będzie miała łóżeczko u nas w pokoju, a jak podrośnie to albo będzie spała z bratem bo ma łóżko piętrowe, albo my odstąpimy jej swój pokój ;) czego się nie zrobi dla dziecka. Gdyby był syn to chyba byłoby łatwiej mieszkaniowo. Ale ciągle mam nadzieję, że uda nam się nadbudować piętro nad naszą część domu. Zobaczymy co przyszłość pokaże.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

Odnośnik do komentarza

Monia super ten pokoik :-) ja jak narazie specjalnego pokoika dla małego nie robię tak jak pisała Aga tez sobie jakos nie wyobrarzam latac w nocy na karmienie do innego pokoju więc narazie będzie z nami w sypialni A jak podrośnie troszkę to będzie zmiana pokoju :-) planuje zakupić taką dużą szafę zeby sobie pochować większość rzeczy bo chce się pozbyć jednych mebelkow z pokoju więc taką szafą będzie dobrym rozwiązaniem ale niestety narazie nie ma mi kto jej złożyć A narzeczony przyjedzie dopiero przed porodem wiec trochę kiepsko będę chyba wszystko ogarniać jak już z malutkim będziemy w domu A puki co nie wiem gdzie te wszystkie rzeczy pomieszcze :-( wyprawkę powoli kompletuje chociaż dopiero mam kilka ciuszkow dla małego i koszule do karmienia w tym albo przyszłym tyg planuje złożyć zamówienie w aptece gemini wszystkie rzeczy higieniczne i jeszcze zostanie dokupić brakujące rzeczy :-) wózek kołyske bujaczek i tego typu rzeczy już mam bo jak kiedyś wspominalam dostałam od mojego brata więc nie jest źle:-) mam do was takie pytanko czy którąś z was odswierzala/prała wózek dziecięcy chodzi mi o gondole jeśli tak to czym prałyscie? Pytałam w pralni ale niestety w mojej miejscowości nie mają tego w usłudze...

Odnośnik do komentarza

MeryMarysia ja bede w srode na badaniu to sie dowiem ile Młoda wazy,bo ostatni pomiar mam z polowkowego.
Magda92s a moze w hakis meblarskich maja możliwość skladania mebli jak sie u niech kupi,tylko ciekawe ile taka usluga by kosztowała albo jakis znajomy by ci zlozyl :)
A co do prania wozkow,ja moge ściągnąć tą oslone z wozka i wyprac w pralce,tylko bude nie ale u nas sa firmy sprzatajace co maja w usludze pranie wózków,to może u Ciebie tez takie sa.

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjgzfbeh8ud.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09tv73nn0mrhob.png

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj miałam badanie, wszystko jest ok, Staś duży, lekarz powiedział że za 2 tyg go dokładnie zmierzy i poda wagę a tak wygląda na dużego i rośnie tyle ile powinien. Miało być zdjecie 3d dla tatusia, ale akurat łobuz zasłonił się pępowiną i jeszcze nóżkę miał przy buzi i po 3 próbach nie wyszło nic... 29 stycznia będą ostatnie próby i ostatnia okazja na takie zdjęcie. Najważniejsze że jest zdrowy :) O dziwo przytyłam tylko niecałe 5kg od pierwszego ważenia w ciąży, ale mój lekarz powiedział że to dobrze bo jeszcze mam czas na tycie. Staś w tym tyg znowu kopie, ale są to już mniej intensywne ruchy niż 2 tyg temu. Dostałam też większą dawkę euthyroxu.

Moja teściowa zakupiła ostatnio szafę i za 150 zł panowie wszystko jej dokładnie, ładnie złożyli.

Teraz żyję ślubem, później byle do następnej wizyty i do remontu... Maluch będzie spać z nami w pokoju, jest duży więc wszystko się spokojnie zmieści :) Kącik dla Stanisława mam zaplanowany. Ogólnie ściany będziemy mieć jaśniutkie szare, panele ciemne, białe szerokie listwy i białe meble. Dodatki mają być też w takich kolorach +mięta, żółty i czarny. Za łóżeczkiem będą naklejki brzozy+żółte listki+miętowe zwierzątka (na allegro pełno tego). No i napka nad łóżeczkiem księżyc, za fotelem do karmienia będą świece na baterie (bardzo fajny gadżet!), wielka 2,5m szafa z lustrami (tak żeby nam się tam wszystko zmieściło). Łóżeczk o mam białe 140x70 i będzie idealnie pasował w kąciku który wybrałam :) Będę jeszcze szukać mięciutkiego dużego dywanu ale to później. Ekscytuję się strasznie tym remontem :D

Z wyprawki tak naprawdę mam wiele i nie wiele. Ubrankami się nie martwię, mogę zamówic przed samym porodem i mama mi je przygotuje na powrót a trochę ciuszków już mam. Nie mam kosmetyków, art higienicznych, do karmienia, dla mnie do porodu też jeszcze nie mam wkładek i majtek itd.. jest tego trochę, ale mam to w koszyku i na raz w lutym albo na początku marca wszystko kupię. Wiem, że na ostatnią chwilę wszystko, ale inaczej nie damy rady. Jeszcze w międzyczasie wózek ;) Kilka rzeczy mam wypisanych do zakupy po porodzie jak za dużo pójdzie na remont, to takie rzeczy jak fotel do karmienia, dywanik, lustra do szafy (wkrótcemąż robi na wymiar) itd... Już nie mogę się doczekać aż wszystko ruszy z miejsca

https://www.suwaczki.com/tickers/zi13gywll0g5wiyl.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Ale lecicie z tematem :o 3 dni zajęło mi nadrabianie Was. Dobrze, że młoda ma jeszcze drzemki w ciągu dnia ;)
Czytając Was zdałam sobie sprawę, że wkraczamy już w 3 trymestr i faktycznie wypadałoby zająć się już kompletowaniem wyprawki. Odszukalam wczoraj listę rzeczy, które kupowałam 2 lata temu w pierwszej ciąży. Myślę, że w przyszłym tygodniu usiądę i zacznę robić zamówienie z Gemini. Tam na pewno kosmetyki dla maleństwa i dla siebie. Butle mam po starszej i zastanawiam się czy kupić tylko nowe smoczki, czy nowa butelkę. Pieluszki na pewno kupię z Bella Happy 1, mają ucięcie na pepuszek i przy pierwszej bardzo się to sprawdziło. Nie musiałam się stresowac wywijaniem pieluszki by nie uszkodzić kikuta. Pieluszki, podkłady poporodowe będę pewnie zamawiać na stronie producenta, bo tam też zamawiam pieluszki dla młodej. Happy najbardziej nam służyły. Niestety pampersy od 3 zaczęły ją strasznie uczulać.
Jakieś ubranka mam na pewno, ale wiadomo, że trzeba będzie coś dokupić :) wózek, łóżeczko, wanienkę mam. Kupiłam też ten leżaczek tiny live 3w1, o który któraś z Was pytała. I tu jestem zadowolona z zakupu. Mam nadzieję, że w praktyce też się sprawdzi ;) zastanawiałam się jeszcze nad tego typu, ale firmy Kinderktaft. Jednak jak zobaczyłam ile trzeba zachodu, żeby go złożyć czy rozłożyć, to już nie miałam wątpliwości ;) jeśli chodzi o rożek, to co prawda przy starszej miałam tylko ten miękki, ale też bardzo polecam. Nam się przydał chociażby do uspokajania. Na początku też łatwiej było mi ją przystawić w nim do piersi.
Teraz mamy falę krzywek cukrowej ;) tak mnie nastraszylyscie złymi wynikami, a sama uwielbiam i niestety dużo jem słodkiego. Na szczęście wynik mieścił się w normach, uff :D teraz tylko czekać do końcówki ciąży na wynik gbs. Koleżanka w pierwszej ciąży miała ujemny, a teraz dodatni. O też się trochę obawiam, bo w pierwszej ciąży miałam ujemny. Mam nadzieję, że teraz będzie tak samo.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...