Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Czas mamy i córki”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie wyjątkowe, ukazujące 4 pokolenia. Prababcia mojej córeczki poświęcała bardzo wiele czasu na wychowanie swojej córki, która to będąc mamą poświęcała mnóstwo czasu na wychowanie swojej córki czyli mnie. Teraz wielkie wyzwanie przede mną, żebym to ja mogła zdołać przekazać wszystko to, co wiem mojej córce. Najpiękniejsze chwile to chwilę spędzone razem, czasami nie trzeba robić nic wystarczy być!!!! :)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59907.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasz wspólny czas? To czas tylko dla nas. To moment, kiedy wszystkie stresy i złe emocje zostają za drzwiami, to czas, gdy gasną spory i kłótnie znikają w niepamięć, to chwila, w której liczymy się tylko my - ja i moja córka. To więź, która się buduje między nami, taka, której nie da się podrobić, bo miłość między córką a mamą tu uczucie bez granic. Tak, jak babcia mojej mamie, tak jak moja mama mnie, tak i ja okazuje miłość mojej córce najlepiej jak potrafię - przez wspólne spędzanie czasu - przez karmienie jej, spacery, przytulanie, kąpiele, zabiegi pielęgnacyjne i układanie do snu. Staram się dać jej to, co moim zdaniem jest najcenniejsze czyli pełnią uwagi i poczucie bycia najważniejszą osobą w moim życiu.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59908.jpg

Odnośnik do komentarza

Czas spędzany z córkami jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i pełen wspólnej miłości akceptacji i zabawy.
Jako że wszystkie trzy uwielbiamy wodę i wakacyjne klimaty to na zdjęciu zatrzymałyśmy kadr ze wspólnego "łowienia" ryb na pomoście;) Śmiechu było co nie miara:)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59909.jpg

Odnośnik do komentarza

Każda chwila spędzona z moją córką jest dla mnie wyjątkowa. Jednak najbardziej lubię, gdy wieczorem kładę się obok niej i zaczynam czytać książeczkę na dobranoc, a ona zamyka ją i patrząc mi w oczy mówi: ale mamo... pogadaj. Wtedy dopytuję jak minął jej dzień, co rozradowało, co zasmuciło. Pogadamy o kolorach czy zapachach, które lubimy. Pogramy w "co mam na myśli". Czasem popatrzymy przez okno na gwiazdy, księżyc i wymyślamy historyjki o życiu wśród nich. Albo po prostu rozśmieszamy się. Te wspólne chwile przed snem bardzo nas do siebie zbliżyły. Dzięki nim mamy takie swoje babskie małe tajemnice. A teraz patrzę na śpiącą córeczkę i rozpływam się, bo dziś zapytała, czy mogę zostać też mamą jej najukochańszego misia, bo ona nie zna lepszej mamy. Dla takich chwil warto żyć!

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą sześciolatki, która nie chodziła do przedszkola, więc miałyśmy bardzo dużo czasu, aby razem dobrze się bawić i przeżyć wiele wyjątkowych chwil. Dzięki temu, że każdy dzień spędzamy tylko we dwie, pojawiła się między nami niezwykła więź, która pozwala nam dzisiaj mówić o sobie "zgrany duet". Odkąd sięgam pamięcią wszystko robimy razem. Każdy nasz dzień wypełniony jest wieloma domowymi obowiązkami, ale nie zapominamy też o przyjemnościach, dlatego razem jeździmy na babskie zakupy (córka zawsze szczerze doradzi czy dobrze w czymś wyglądam, dopnie sukienkę w przymierzalni, przyniesie inny rozmiar spodni); razem chodzimy na lody i do kina, bawimy się, gramy w gry i tworzymy kreatywne prace, jeździmy na rowerach, biegamy i uczymy siebie nawzajem odkrywać świat. Ja nauczyłam córkę wiele, ale ona mnie jeszcze więcej! To właśnie dzięki niej zaczęłam dostrzegać szczęście w najdrobniejszych sprawach, śmiać się bez powodu, cieszyć się z błahostek i żyć znacznie wolniej, choćby bez pośpiechu iść po schodach licząc każdy stopień, zatrzymać się by sprawdzić dokąd zmierza ślimak lub policzyć kropki na biedronce. Wyjątkowych chwil spędziłyśmy wiele, a ten najradośniejszy dla nas czas to wspólne wyjazdy do parku rozrywki. Córka uwielbia karuzele, rollercoastery i olbrzymie zjeżdżalnie, a ja w tym miejscu poczułam się znów dzieckiem. Gdy widzę, że Emilka jest szczęśliwa to ja też jestem. Choć jest jeszcze całkiem małą dziewczynką, to jest bardzo odważna i gdy mówię, że się czegoś boję, wówczas słyszę od Emilki: „Mamo, jeśli się boisz, to ja Cię będę trzymać za rękę”. Kocham najmocniej na świecie i cieszę się, że mam córkę! Dziś powiedziała, że lubi się stroić po mamusi, bo jak na kobietki przystało uwielbiamy wspólne zabawy, podczas których Emilka wciela się w rolę stylistki mody, fryzjerki i kosmetyczki. I to nic, że wyglądam wówczas tak, że błagam los, aby w tym czasie nie zadzwonił nikt do drzwi, bo najważniejsze jest to, że fajnie się razem bawimy i to jest nasz wyjątkowy czas, którego nikt nam nie odbierze.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59910.jpg

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59911.jpg

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59912.jpg

Odnośnik do komentarza

Czas mamy i córki.
Kiedy wspólnie czas spędzamy różne kreatywne zabawy wymyślamy:)
Najczęściej w różnego rodzaju gry rodzinne gramy.
Puzzle - pochłaniacze czasu i świetni nauczyciele cierpliwości- układamy i o zręczność więc dbamy. Domino zwierzakowe dopasowujemy a przy tym straszną frajdę mamy, bo z opowieści zwierzątek zwyczaje poznajemy. W memos często gramy bo o pamięć również dbamy ;)
Innym razem dusze artysty w sobie odkrywamy- pędzle i farby w ruch a my niczym Picasso swoje obrazy wówczas tworzymy
Często w kuchni wspólnie buszujemy i różnego rodzaju pyszności wypiekamy. Potem wspólnie z Tatusiem nasze ciastka i ciasteczka konsumujemy i wielką przyjemność z tego mamy <3<br /> Podróże różne się wybieramy- różne zakątki świata zwiedzamy. W zoo co roku gościem bywamy :) No i na bujawki z chęcią odwiedzamy :)

Często tez zabawy sami wymyślamy. Najbardziej Księżniczka nasza uwielbia odgrywać doktora-zainspirowana książeczka ,,Idę do doktora" udaje dr i bada swoje lale, mierzy gorączkę i daje syropki. A ja jej jej dzielnie wtedy pomagamy :)
Czasu Malutkiej wiele poświęcam, bo czym by było dzieciństwo bez matczynej miłości okazywanej za pomocą bliskości <3

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59913.jpg

Odnośnik do komentarza

Czas spędzony z córką jest dla mnie najważniejszy. Te chwile bardzo wiele dla mnie znaczą. Zawsze staramy się ten wspólny czas spędzać aktywnie. Już od dziecka wpajamy dzieciom że powinny się ruszać, a one ciągle nas zaskakują. Szczególnie swoją zwinnością i brakiem oporów przed próbami zrobienia czegoś nowego. Ostatnio nasza córa zaskoczyła nas podczas sobotniej przechadzki, krzycząc „Mamo, patrz co umiem!”. Wspomnę tylko, że ja na zajęciach cross-fitowych tę umiejętność posiadłam po wielu, wielu próbach. A Jej przyszło to od tak – dosłownie jak pstryknięcie palcem :) Warto inwestować w dzieci i ich umiejętności. Chociażby po to, aby miały w przyszłości łatwiej :)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59915.jpg

Odnośnik do komentarza

Każda chwila spędzona z córeczką jest dla mnie chwilą wyjątkową. I ile by tych chwil nie było to wiem, że jest ich za mało :(. Moja córeczka za niedługo będzie miała już 7 lat... ten czas tak szybko leci... Cudowne są chwile kiedy spacerujemy razem po naszym "młodym" ogrodzie i mała zauważa każdego kwiatka, robaczka i wspólnie o nich rozmawiamy. Cudowną chwilą była chwila kiedy mała postanowiła mieć własny ogródek warzywny i siała ziarenka :) Cudowne są chwile kiedy budzę ją rano, a ona mając zamknięte oczka szczerzy białe ząbki w uśmiechu i cudowne chwile są kiedy czytam jej bajki przed snem, a ona wtulona słucha co się zaraz wydarzy... Ale nic nie dorówna chwilom, kiedy mała zaczyna tworzyć "coś z niczego" - ze stosu papierów, bibelotów, pudełek, opakowań itp. tworzy własne historie: domki, place, zabawki, stworki, "przydatne" wynalazki... w takich chwilach zawsze jestem przy niej by służyć pomocą - wyciąć coś trudnego, przytrzymać, podnieść, może coś dorysować...Mała tworzy cudeńka, których ja bym nigdy nie wymyśliła i ogromnie się cieszę, że zaprasza mnie do tej "przygody" :) Te chwile są dla mnie najcudowniejsze bo wiem, jaką mamy obie frajdę :)

Odnośnik do komentarza

Kochani,

bardzo Wam dziękujemy za udział w konkursie. Naprawdę wszyscy zasłużyli na nagrody, jednak musieliśmy wybrać razem 40 osób. Wybór był bardzo skomplikowany i po wielu naradach zdecydowaliśmy, że wygrają te oto osoby:

• zestawy klocków LEGO® Friends Słoneczny katamaran (41317) trafi do:
Mama_Maryś
Marinel
beatka1006
zlotko
drewienko
dorotade
kochambycmama
izab
zuzia1
trsik

• zestawy klocków LEGO® Friends Transport motorówek Andrei (41316) trafią do:

pao
grazynak
monabarga
lubiekisiel
cykoria22
moniskab
MamaiAmelka
Rosemary
kaja19782
Karalajna
helenka77
Aneta8787
helenka_78
edka767
ala1983
gracja
Kalusia1986
Anamos
aniaimaja
Ivo
ewelin530
KasiaLena
kaczaka
Sylwia_Anna
patucha
anias88
kiki69kiki
milka1982
JoannaSzG
netoguga

Serdecznie gratulujemy! Teraz czekamy na Wasze adresy wraz z numerami telefonów dla kuriera pod mailem konkursy_parenting@grupawp.pl

W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Gratulujemy raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...