Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Czas mamy i córki”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz wspolny czas czyli corci i mój nigdy nie ma końca. Obie mamy tyle energii i pomysłów że kazdego dnia razem robimy coś nowego i bardzo ciekawego. Razem wykonujemy zapachowe modelka z płatków kwiatowych ktore zbietamy w ogrodku robimy latstenki z pustych skloczków barwimy sól kreda tworząc tęczę malujemy w mace z platikowych butelek powstaja wazoniki oraz kosze na odpadki wykonujemy stworki ze skatpetek uczymy się czytania i liczenia za pomoca pacek na muchy z kolorowych nakretek powstaja obrazki a później przekaxujemy je dla chorego chlopca gdzie wymieniane są one na leki malujemy twarze malujemy owady na kamieniach tworzymy origami jezdzimy na rajdy rowerowe i wiele innych. Wszystko lubimy robic razem fografujemy motyle sadzimy kwiatki i dbamy o ogród. Zbieramy karme dla zwierzat do schroniska.tworzymy rebusy i lapiemy wiatr do woreczkow sptawdzamy co tonie plywa i lata bo lubimy eksperymenty.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59699.jpg

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59700.jpg

Odnośnik do komentarza

Pierwsze maleństwo okazało się córeczką- do samego porodu chciałam mieć niespodziankę co do płci i nie chciałam jej znać.Jakież było moje szczęście gdy położna powiedziała "ma Pani zdrową córeczkę". Byłam wniebowzięta. Było to 7 lat temu a wydaje mi się jakby wczoraj !

Przez te wszystkie lata uczyłam córcię że w życiu najważniejsi są ludzie, ich uczucia i zainteresowanie a nie pieniądze i prezenty. Starałam się poświęcać jej jak najwięcej czasu na kreatywnej zabawie, na spacerach, na budowaniu wspólnych relacji, na rozmowach, wspólnym śpiewaniu, malowaniu i realizowaniu jej pasji. Nie byłam bierna gdy była niegrzeczna, tłumaczyłam co wolno a czego nie, co się powinno a co się musi. Dziś? Jest grzeczną, kochaną dziewczynką która o swoich problemach u uczuciach mówi otwarcie, która widzi we mnie przyjaciółkę a zarazem wzór do naśladowania.

Dwa tygodnie temu zwichnęłam nogę. Dwa dni później mieliśmy całą rodziną jechać do Zoo, po raz pierwszy, ja , mąż i nasza trójka dzieci (córcia i dwoje synów). Niestety ja nie mogłam.W dniu wyjazdu córcia siadła obok, przytuliła się i powiedziała "Mamusiu ! Ja z Tobą zostanę. Ty zawsze ze mną zostawałaś. Razem coś wymyślimy" i dała mi całusa w policzek. Poryczałam się! Widziałam, że i mężowi łezka się zakręciła. Jako że synowie bardzo chcieli jechać, mąż zabrał ich a córcia? Wraz ze mną spędzała czas. Wyciągnęłyśmy ogromny karton, farby i na kuchennym stole malowałyśmy. Bawiłyśmy się doskonale! Raz po raz farbki lądowały na naszym ciele, to córcia pomalowała mi nos, to ja jej coś na ręce. Po prostu było cudownie. Minęło tak sporo czasu. Następnie wspólnie przygotowałyśmy kolację, zjadłyśmy i zagrałyśmy w gry planoszowe (jak zawsze córcia mnie ograła). Śmiałyśmy się i żartowałyśmy na każdym kroku. Niesamowite. Nawet nie wiem kiedy, zasnęłyśmy na dywanie. Gdy mąż wrócił, po cichutku okrył nas kocem, ułożył synków do spania. Rano? Córcia obudziła mnie, gdy się przytuliła. Tego dnia zrozumiałam, że jestem najszczęśliwszą mamą na świecie, a córcia ? A córcia po prostu mnie szanuje, wie , że może mi zaufać i czuje, że bardzo ją kocham . Synków też kocham, poświęcam im równie dużo czasu i uwagi. Jednak z córcią zawsze będzie łączyło nas coś więcej, coś niewyorażalnego.

Mama i córka to duet boski
działający na wszystkie bóle i troski
warto więc budować wzajemne relacje
wspólnie sie bawić, uczyć i robić kolacje,
warto poświęcać czas dzieciom, bo to punktuje
dzięki czemu dziecko rodzica szanuje,
warto uczyć dzieci co w życiu jest najważniejsze
by umiało przyjść,gdy problemy wystąpią poważniejsze.

Ja z córcią mamy świetne relacje, nic tego nie zepsuje,
i mam nadzieję że na przyszłość to zaowocuje,
bo znamy się z córcią jak "łyse konie" wręcz perfekcyjnie
i w swoim towarzystwie czujemy się rewelacyjne !
I wpajam swym dzieciom od małego, że RODZINA ma wielkie znaczenie, że nic innego nie jest tak ważne, bo prezenty się znudzą, pieniądze skończą a osoby na które możemy liczyć, zawsze zostaną .
Pozdrawiam Mama i szczęśliwa kobieta !

Odnośnik do komentarza

Czasem wydaje się, że dziecka nie interesuje świat dorosłych, że jest za małe,nie rozumie, nie planuje, że razem można tylko działać kolorowym papierem i kredkami (nie urągając kredkom i papierom, które są przecież fajne ;)
Tymczasem kiedy wejdzie się w świat dziecka bez narzekania, że zabawa jest powtarzalna i nudna, ono też chce uczestniczyć w tym, co dorosłe. I potrafi być całkiem zaangażowane i cierpliwe.
Dowód? Na zdjęciu szyjemy zabawkę, a małe oczka bacznie śledzą, co się dzieje. Później Córcia wypchała szmacianą biedronkę watą i ścinkami materiału i wybierała guziki do jej ozdobienia. Po drodze miałyśmy oczywiście przerwy i chwile niechęci, ale to chyba pierwsza dłuższa rzecz,którą robiłyśmy razem i mamy do niej niezwykły sentyment. Tym bardziej, że Mała nie jest już taka Mała (ja też mam 5 kg na plusie ;) i przed nami kolejne, większe kreatywne wyzwania.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59703.jpg

Odnośnik do komentarza

A ja mam to szczęście i mam aż dwie córeczki. Zarówno one, jak i ja, uwielbiamy razem spędzać czas. Staram się tak zagospodarować dzień aby znalazły się co najmniej dwie-trzy godziny poświęcone wyłącznie córeczkom. Wówczas spędzamy ze sobą czas w myśl przysłowia: "Wilk syty i owca cała". Muszę przyznać, że niektóre zabawy dziewczynek mnie męczą i irytują. Dlatego też zwykle w takich sytuacjach ja wybieram czym będziemy się w danej chwili zajmowali. Oczywiście mam na względzie ich upodobania. Jeśli chcemy się bawić dostępnymi nam zabawkami to wybieram najczęściej gry planszowe, klocki i puzzle. Są to zajęcia dla dużej ilości osób, które wręcz łączą rodziny. Dzieci będą zadowolone gdyż posiadają takie ilości wspomnianych zabawek, że zawsze znajdziemy coś co dawno nie było otwierane i z chęcią każdy sobie przypomni jaka to frajda. Jeśli mamy ochotę na zajęcia artystyczne to pole działania mamy ogromne. Dziewczynki uwielbiają wszelkiego typu zajęcia twórcze, od rysowania, malowania, po tworzenie i lepienie. Mnie osobiście bardzo uspokaja kolorowanie obrazków w malowankach córek. Więc obie strony są jak najbardziej zadowolone. Zdarza się, że wspólny czas sprytnie wykorzystuję do wykonania domowych czynności. Tu najczęściej pojawia się wspólne pieczenie ciast i ciasteczek, przygotowywanie deserów czy prostych potraw. Córki świetnie się bawią i przy okazji powstają dania, które i tak musiałabym wykonać. Czasem udaje nam się zrobić porządki w ogrodzie na zasadzie świetnej zabawy. Wspólnie spędzamy również czas na świeżym powietrzu. Najczęściej wybieramy się na spacer, na wycieczkę rowerową albo po prostu siadamy na huśtawce ogrodowej i wspólnie śpiewamy piosenki. Najbardziej jednak lubimy weekendowe wyprawy. Tu towarzyszy nam zawsze jeszcze tata. Czasem ruszmy z wizytą do najbliższych krewnych lub przyjaciół. Zdarza się też, zwłaszcza latem, że pakujemy plecaki i wybieramy się na wycieczkę turystyczną. Cała nasza rodzina kocha zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc, więc w tym przypadku zawsze "Wilk syty i owca cała".

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59711.jpg

Odnośnik do komentarza

Wspólne wycieczki rowerowe uwielbiamy, na nich wesoło czas zawsze spędzamy. Razem okolicę swoją poznajemy, zmieniającą się wraz z przemijającymi porami roku przyrodę obserwujemy. Przygód z wycieczek jest zawsze wiele, więc gdy śnieg spadnie i wiatr zawieje wracamy do nich z kubkiem ciepłej herbaty w dłoni razem plotkując i plany snując na nasz kolejny wspólny sezon rowerowy.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59727.jpg

Odnośnik do komentarza

Moje wyjątkowe chwile zaczęły się odkąd dowiedziałam się,że zostanę mamą czekałam z utęsknieniem na tę małą istotkę, którą bedę tulic w ramionach i obdażać bez graniczną milością Jedna plamka na monitorze w mikroskopijnej wielkości a znaczy tak wiele .Zmienia nasze życie o 360 stopni,to jej podporządkowujemy wszystko bo nie spodziewałam się wówczas, że już lada dzień poczuję jak córcia wpływa na mój humor.Wspomnień zwiazanych z ciażą nie da się zapomnieć a dla mnie jedną z najpiękniejszych chwil był pierwszy kopniak, który Gabriela trenował już w moim brzuszku Było to tak niezwykłe, że łzy same popłyneły mi po policzkach. Od tej chwili kopniakom nie było konca a je czekałam z niecierpliwościa na wieczory, kiedy to harce malutkiej były najbardziej odczuwalne. Kolejną niezapomnianą i najbardziej rozczulająca chwilą był poród i moment, kiedy pierwszy raz tuliłam córcie do piersi ,wtedy to byłam najszczęśliwszą kobietą pod słońcem bo gdy pierwszy raz poroniłam byłam załamana i tylko dzięki rodzinie i meżowi doszłam do siebie. Dziewięć miesięcy nosiłam tę maleńką istotkę pod sercem i oto teraz ona jest tutaj ze mną .Zrobiła mi małego psikusa bo przyszedł na świat 6 tyg .przed terminem .Doczekałam się swojego wymarzonego bombelka i chociarz urodziła się jako wcześniak dla mnie byla najpiękniejszą istotką .Pierwsze wypowiedziane słowo mama bo w tym słowie zawarte jest absolutnie wszystko , cała esencja milości ,ciepla , odrobina przekupstwa ,szczypta podstępu , oraz wszystkie pozytywne emocje tego świata . Nie ma dla mnie piękniejszego słowa od mama . Tak dużo a jednocześnie tak mało .Mója córcia gra pierwsze skrzypce w moim życiu a maciezynstwo to wspaniała rzecz pomimo wielu wyrzerczeń .Każda matka to przerabia: nocne wstawanie, płacz, kolki, zmęczenie. Ale warto dla takiego maluszka, który kiedyś wypowie najpiękniejsze słowo, jakie tylko kobieta może usłyszeć, czyli "mama".Kocham Cię córeczko i nigdy nie przestanę mimo wszystko bo już zanim pojawiłaś się pragnełam Cię! Bycie mamą to najwspanialsza rzecz jaka może spotkać kobiety bo w chwili obecnej moja córcia ma niecały roczek i codziennie stawia mi wyzwania abym była najlepszą mamą na swiecie i sprawia że nawet w pochmurne dni świeci slońce a ja nie potrafiła bym jej nie kochać ,bo jest moim prywatnym ósmym cudem świata a bycie mamą to dla mnie najwspanialszy dar jakim są obdarzone kobiety bo Gabrysia dostarcza mi samych wyjątkowych i bardzo cudownych chwil .

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59728.jpg

Odnośnik do komentarza

W naszym domu mieszka 3 panów i my dwie wspaniałe i szalone dziewczyny. Pytacie o spędzany czas "mama i córka" a więc chętnie Wam opowiemy jak to u nas wygląda. Czasu bardzo dużo poświęcam dzieciom ale wiadomo dziewczyny mają inne zainteresowania i potrzeby. Tata często przejmuje chłopców a my dwie wykorzystujemy ten czas na babskie rzeczy. Bierzemy bąbelkową kąpiel, robimy sobie maseczki (oczywiście córka z kremu Nivea ;-) ), malujemy pazurki, czeszemy i suszymy włosy. Może to nic wielkiego ale córka jest szczęśliwa robiąc to co dorośli. Oliwka to taka mała kobietka, która ma swój gust i często buszujemy w sklepach przeglądając fatałaszki. Naszą ulubioną piosenką jest "Być kobietą" Alicji Majewskiej. Ostatnio uwielbiamy bujać się razem w hamaku i czytać. Bardzo lubimy książki i często czytamy lub wymyślamy na zmianę bajeczki. Cudownie było także pokonać razem lęk wysokości. Wsiadłyśmy do diabelskiego młyna trzymając się za ręce. U góry śmiałyśmy się jak szalone. Wiele rzeczy robimy wspólnie. Gotujemy, rozwieszamy pranie, bawimy się. Często siadamy we dwie na łóżku i oglądamy zdjęcia. Opowiadam córce o moim dzieciństwie. Uwielbia te historie. Niedawno córka obieła mnie mocno i wyszeptała " Mamusiu jesteś moją najlepszą przyjaciółką". Chciałabym żeby tak było zawsze. Tego dnia i tych słów nie zapomną do końca życia. To była cudowna chwila. Podobno klocki łączą pokolenia chętnie to sprawdzimy

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59738.jpg

Odnośnik do komentarza

Raz w tygodniu organizujemy sobie z córką "babskie popołudnia", a więc... choćby się paliło i waliło, panom wstęp wzbroniony! Może nie robimy niczego spektakularnego, bo po prostu czytamy ulubione książki i gramy w gry planszowe, ale... dla nas znaczy to bardzo wiele. To nie tylko wspólnie spędzony czas, zabawa, ale także poznawanie siebie i "lekcja życia"- dzięki naszym popołudniom moja zaledwie dwuipółletnia córka wie, że nie wolno wyśmiewać się z innych, jak dzieci w przedszkolu z Tupcia, że trzeba jeść obiady, by być silną, jak Tupcio, że marchewki potrzebują całego lata, by wyrosnąć, jak w ogrodzie Kajtusia... A Marysia? Uśmiech nie schodzi jej z twarzy, bo wie, że to czas tylko dla niej. Czas matki i córki.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59741.jpg

Odnośnik do komentarza

WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS Z CÓRKĄ :

Relacja MAMA---->CÓRKA to pewne zobowiązanie
trudne choć wykonalne w wychowaniu zadanie !
Wspólnie spędzony czas z córką to masa obowiązków,
które z dobrymi realacjami mają wiele związków !

Opiszę teraz wspólnie spędzony czas z córką:

Bywają poranki gdy w grę wchodzi zabawa w fryzjera
gdzie zarówno córcia jak i Mama za czesanie się zabiera
wzajemnie robią sobie warkocze,włosy rozczesują,
emocje w sobie wszystkie w to angażują :)

Następnie pora by przyszykować sobie ubranie,
mama pomaga córce, a córcia pomaga Mamie.
I tak gdy już sa ubrane, uczesane wspólnie plotkują
relacje pełne miłości między sobie nawiązują .

Mama z córką na co dzień może bardzo wiele,
co dzieje się w tej relacji w moim domu powiedzieć się ośmiele,
tak więc córka i mama bardzo często się śmieją,
a ich kobiece zmysły w tej kwestii szaleją.

Wspólne gotowanie, dbanie o urodę czy długie spacery,
nauka chodzenia w szpilkach i dobre maniery,
mama razem z córką dogaduje się wyśmienicie,
mimo iż obie wstają tuż o świcie.

Malowanie farbkami, rysowanie portretów i inne,
wspólne spędzanie czasu jest takie sympatyczne i niewinne.
Plewienie kwiatów w ogrodzie i dbanie o detale
Mama i córka w moim domu nie boi niczego się wcale.

Wspólnie spędzony czas Mamy z córką to świetna zabawa, ciekawe rozmowy, spontaniczne decyzje. To śpiewanie z miotłą w ręku, to tańczenie w rytm gotującej się zupy, to po prostu chwile pełne emocji.

Odnośnik do komentarza

W jaki sposób najlepiej z córką czas spędzamy?
Jakie to ważne wiemy na pewno my -mamy.
Dbanie o rozwój maluszka zaczyna się każdego dnia od nowa,
Jest to praca zespołowa, która może być dla dwóch stron bombowa.
My z córeczką spędzać razem czas uwielbiamy,
a o prawidłowy rozwój też przy okazji dbamy.
Po pierwsze zdrowo się odżywiać staramy,
Jemy warzywa, owoce i wspólnie posiłki przyrządzamy.
Czas wspólnie w kuchni na przygotowywaniu zdrowych posiłków spędzamy,
a przy tym mnóstwo zabawy i nowych pomysłów na dania mamy.
Gdy już jesteśmy po zdrowej przekąsce, na spacer idziemy,
każdego dnia nowe miejsca w naszym mieście poznajemy.
Uwielbiamy iść na plac zabaw i po parku spacerować,
czasem chodzić, czasem biegać, a innym razem rowerem kierować.
Mama uwielbia sport, więc także i córka przykład z niej bierze,
Latem chodzi na basen, zimą na łyżwy i sanki chętnie się wybierze.
A kiedy pogoda i nastrój niczemu nie sprzyja,
to w domu czas równie miło nam mija.
Wspólnie malujemy, układamy klocki lub w sklep się bawimy,
innym razem składamy puzzle, gramy w gry i z plasteliny lepimy.
Jest jeszcze jedna sprawa, która do prawidłowego rozwoju ma znaczenie,
to okazywanie uczuć, wyznawanie miłości, pocałunek i przytulenie.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59787.jpg

Odnośnik do komentarza

Zabawą rozwijam zmysły mojego maluszka...
dotyk,wzrok,smak,zapach i słuch w wrażliwych uszkach :)
Zmysł dotyku najpiękniej rozwija się podczas kąpieli,
córeczka bardzo radośnie przez gaworzenie reakcją na dotyk się ze mną dzieli :)
Masaż,przytulanie,zabawa i głaskanie,
ciągle nie ma dość-tu głośno krzyczy na zawołanie!!!
Ma ma o o Ma ma oo szczęśliwa gaworzy i śmieje się do mnie,
szczęśliwa ja tez jestem przy tym ogromnie <3<br /> Widzę przy tym jak oczkami za mną wodzi i patrzy na moja twarz,
nachyla się nad nią i pozwalam się dotykać raz po raz!!!
Kładę koło niej kolorowe zabawki,
na spacerach biorę na ręce i pokazuję zwierzęta i kwiatki.
Widać jak ja wszystko wokół interesuje,
co zobaczy chce dotknąć,wszystko ją zajmuje :)
Dużo do niej mówię,ciągle śpiewam piosenki i kołysanki,
pokazuję jak coś szeleści,pluska woda w wanience z pianki :)
Zapach szamponu i płynu do kąpieli uspokaja córeczkę,gdyż już go zna,
odpręża się,relaksuje i bez problemów wykąpać się da!
Zmysł smaku u mojej córeczki,jest silnie rozwinięty,
urozmaicam jej pokarm,podaję soczki z domieszką mięty :)
Zmysły mojego maluszka codziennie do pracy stymuluję,
wspaniałą więź dzięki temu z nim buduję.
Zabawki integracyjne to wspaniała sprawa,
a jaka jest przy tym przednia zabawa!!!
Śmiech i szczęście mojej kruszynki jest dla mnie najważniejsze na świecie,
patrzeć jak cudownie się rozwija,rośnie-czas tak szybko mija wiecie ;)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59791.jpg

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam spędzać czas z moimi còrkami .Wspòlnie czytamy,rysujemy,gotujemy,podróżujemy i robimy mnòstwo ròżnych rzeczy,które nas łączą i cieszą .Chwile spędzone z còrkami pozwalają mi oderwać się od codziennych obowiązków i wrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa.Niezmiernie dużo radości sprawia nam zabawa na świeżym powietrzu,skoki na trampolinie i śpiewanie piosenek :).Te niepowtarzalne chwile,czas zabawy i radości pozostanie na zawsze w naszym sercu i pamięci :)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59793.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...