Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Czas mamy i córki”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

U nas historia jest dla mnie bardzo wzruszająca. Będąc w ciąży z Mają, miałam już synka Marcela który wtedy miał 2 latka. Zostałam samotną mamą, i kiedy Majeczka się urodziła, ledwo dawałam sobie ze wszystkim radę. Opiekowałam się nią automatycznie:karmienie, przewijanie, spanie. Jak robot. Czułam, że w jakimś stopniu ją zawiodłam, będąc akurat w epicentrum problemów i nerwów. Kiedy skończyła 2 miesiące, bardzo zachorowała i trafiłyśmy do szpitala, i to wtedy nastąpiła we mnie jakaś ogromna przemiana... Podczas tych dwóch tygodni spędzonych tylko przy niej, razem, pewnego dnia spojrzała na mnie swoimi cudnymi oczami i uśmiechnęła się, a ja usłyszałam w głowie głos "spokojnie mamo, mamy siebie, damy radę!". Poczułam siłę płynącą od niej, którą mi dała, i którą mam do tej pory. Sama nie rozumiem, jak to się stało, ale od tamtego momentu zżyłyśmy się najmocniej, już więcej nie zajmowałam się nią jak "automat", z obowiązku, a celebrujemy każde spojrzenie, ona uczy mnie spokoju i tego, że damy radę podzielić czas i uwagę dla obydwojga szkrabów. Widząc ten konkurs pomyślałam, że może dla innych to nie jest super historia spędzania wspolnego czasu, ale dla mnie najważniejsza, pierwsze uczucie bezgranicznej miłości. Teraz Maja jest już większa, każda chwila razem jest dla nas bardzo ważna, stara się mnie naśladować a ja chcę dać jej jak najwięcej szczęścia. Pozdrawiam wszystkie mamy i ich córeczki, starajcie się celebrować te chwile razem jakby były ostatnimi, nikt tej chwili nam nie zabierze

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Iśki

a moja Iśka pachnie miłością .....na którą musiałam długo czekać ...jak się połamałam i nie mogłam biegać to mnie nauczyła jeździć na rolkach , ja mam 40 -dziechę , Ona 7 ....a jak mi powie,że jestem Matka Wariatka , to taka dumna jestem ....bo My razem poznajemy świat .

Odnośnik do komentarza

Najcenniejszy prezent jaki rodzic może dać dziecku to swój czas i wspólna zabawa.

Wakacyjne zabawy lubimy, bo kiedy jest ciepło na dwór wychodzimy!
Bawiąc się na powietrzu pomysłów mamy sporo,
Razem jest nam miło i wesoło!
Na Rodzinne wycieczki rowerowe się wybieramy
Na nich często pikniki urządzamy.
Razem gramy w karty , gry planszowe
Razem też wymyślamy zawody sportowe!
Pływamy w basenie , nurkujemy
Bo w wodzie jak ryby się czujemy!
Śpimy w namiocie, na hamaku bujamy
Pod gołym niebem bajki oglądamy!
Przez całe lato nie próżnujemy ,
kredą też na asfalcie malujemy!
Wycinamy, malujemy , kleimy
Kolorowe prace tworzymy!
Ulubionych zajęć mamy wiele , jednej wybrać nie potrafimy bo obojętnie co razem robimy! Zawsze się po prostu CIESZYMY!!!

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59644.jpg

Odnośnik do komentarza

Czas mamy i córki będzie zawsze wyjątkowo spędzony. Dlaczego? Bo razem! I byle by tak za każdym razem. My kochamy się bezwarunkowo i spędzamy czas razem i wyjątkowo. Raz huśtamy się na huśtawce, idziemy na spacer, bawimy się z pieskami, bo kochamy się ze zwierzętami. A ile frajdy przy tym mamy! Nikt nie zgadnie, tak psiaki uwielbiamy. Córka kocha również gołębie... Strasznie jej się podobają, bo spacerują po trawie i się ruszają. Córka jest bardzo świata ciekawa, taka to moja mała Dama. I już od samego rana uśmiechy mi przesyła, a jak jej się coś nie spodoba, to od razu krzywa mina. Mama buziakami mnie zasypuje i w czółko, nosek, oczka, wszędzie mnie zawsze wycaluje i wcale mnie to nie denerwuje. Bo my bardzo się kochamy i też sobie pomagamy. Zawsze razem gotujemy i sprzątamy przy tym rowniez radość mamy. Razem w sadzie owoce jemy, oglądamy w ogrodzie piękne Nasze kwiaty, ale co ja będę pisać tutaj poematy. My po prostu się kochamy i czas ze sobą spędzać uwielbiamy! Serdecznie z córeczką wszystkich pozdrawiamy.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59645.jpg

Odnośnik do komentarza

Bardzo lubimy takie "babskie wypady" z Majką :) Robimy wtedy najczęściej rzeczy które lubią robić dziewczyny :) Jedną z takich rzeczy jest plecenie wianków na łące, mimo ze może mało kto jeszcze je robi, to jest to super sprawa ;) Siadamy wtedy na polu kaczyńców, pleciemy, rozmawiamy i super spędzamy czas. Przekazuję Majce wszystko to co kiedyś robiłam jak była mała. Tak więc w tym czasie tylko dla nas oprócz plecenia wianków robimy również inne "babskie" rzeczy jak nauka szycia na maszynie czy robienie dywaników do domku dla lalek na małym krośnie albo gotujemy. Faceci nie zrozumieją naszych zajęć, a my mamy frajdę ze spędzonego razem czasu. Bardzo cenię sobie ten czas spędzony sam na sam z córeczką, wiem że i ona go lubi. Możemy wtedy pogadać o naszych sprawach ważnych i mniej ważnych , pośmiać się, pomilczeć, albo wspólnie popatrzeć na otaczający nasz świat :) To zupełnie co innego niż gdyby byli chłopacy. Możemy wtedy stworzyć więź która jest dla mnie jako jej mamy bardzo ważna. Więź matki i córki, magiczna nierozerwalna jedyna taka !

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59646.jpg

Odnośnik do komentarza

Mąż z 3-letnim synkiem pędzi na rowerze:
tu zakręt, tam szosa biegnie pod górkę.
Mnie się trafiła ambitna pasażerka:
w fotelu przewożę moją roczną córkę.

Kto pierwszy, kto lepiej, kto śmieszniej pojedzie
- rywalizacja trwa przez całą drogę.
Gdy tempo już siada, córka mi znać daje,
opierając o mnie dziarsko swoją nogę ;)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59656.jpg

Odnośnik do komentarza

Jestem zapracowaną mamą. Pomimo braciszka w brzuchu, który urodzi się już za 2 miesiące, nie zwalniałam tempa i poświęcałam się pracy.
Kilka dni temu powiedziałam jednak - dość ! Wyciszyłam się, zrelaksowałam, poświęciłam w 100% uwagę mojej 2 letniej córeczce. Wczoraj spędziłyśmy czas na basenie. Niezapomniany czas tylko we dwójkę !

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59675.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...