Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Czas mamy i córki”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo lubimy gotować córka pomaga mi w mieszaniu, ugniataniu i sprawia mu to dużą przyjemność Gotowanie z dzieckiem przede wszystkim zachęca do poznawania nowych produktów do próbowania ich smaku co mnie bardzo cieszy gdyż coraz więcej różnych nowości polubił bo kiedy gotujemy wszystko oddajemy w ręce umysłu kuchnia fantazji pełna smaków i zapachów Robimy razem ciasta pierogi kluski leniwe sałatki kotlety Spędzajmy czas w kuchni kreatywnie efektywnie i co najistotniejsze razem z dziećmi W trakcie gotowania często zdarza się że poruszane w rozmowie tematy zbliżają do siebie Pozostawiając maluchom zagniatanie ciasta i dekorowanie możemy przyczynić się do rozwoju ich kreatywności i zręczności Czego dzieci mogą się nauczyć w kuchni Mogą poza tym doświadczyć radości z tworzenia czegoś nauczyć się współpracy z innymi wzbogacić słownictwo zdobyć nową wiedzę nie przegapmy tego przeżycia kiedy widzimy, że wraz z dzieckiem możemy odnieść pierwszy sukces i spędzić z nim wartościowy czas w kuchni Gotowanie może być frajdą miłym sposobem spędzania czasu i na pewno jest inwestycją w zdrowie dziecka

Odnośnik do komentarza

Ognisko nad rzeką, zbieranie chrustu, pieczenie kiełbasek, zbieranie orzechów laskowych, tworzenie tamy na rzece z kamieni, śledzenie żabki, która doprowadziła nas do siedliska kijanek :)... Cisza, tylko odgłosy natury i my. Wspomnienia to coś, co pozostaje na zawsze a radość i zachwyt dziecka są bezcenne :) Dzięki takim chwilom, obie z córką zyskujemy :)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59586.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja córcia jest dla mnie wszystkim co mam. Jest to moja najlepsza przyjaciółka której ufam i powierzam jej swoje sekrety. Dzięki niej jestem coś warta przy niej czuje się wyjątkowa. To ona wywołuje u mnie uśmiech. Często robimy sobie taki mini dzień kobieta albo dzień matki z córką. Mamy wtedy tylko i wyłącznie czas dla siebie. Znikamy gdzieś na lody gofry lub inne słodkości. Gadamy plotkujemy śmiejemy się i wygłupiamy. Mamy gdzieś czy ktoś na nas patrzy jak na wariatów: tańczymy w parku,skaczemy na jednej nodze-bawimy się wspólnie. Jesteśmy kreatywne duszyczki więc zawsze coś razem zmalujemy zbudujemy albo uszyjemy. Cieszę się że moja córcia przejeła moją pasję z rękodziełem. Jest malutka a już taka zdolna. Jestem z niej ogromnie dumna. Kocham ją ponad życie i najeażniejsze dla mnje jest to aby była zdrowa i zawsze uśmiechnięta.Kiedyś chciała abym pobawiła się z nią w Fione i Shreka zgodziłam się....ale nje zapytalam jak dokładnie ta zabawa ma wyglądać. Byłyśmy u babci na wsi gdzie za domem jest spore podwórko z wiecznym błotem...i to właśnie te błoto lubi Shrek i Fiona hmmm córcia kreatywna zaczeła smarować się w błocie i mnie nim obrzucać zaczełam głośno się śmiać i zrobiłam to samo. Rzucałyśmy się błotem aż na ratunek przybiegła moja mama pewna obaw co się dzieje słyszac głośne krzyki...i jej się oberwało. We trzy rzucałyśmy się błotkiem wyglądałyśmy jak świnki albo potwory z bagien ale uśmiałyśmy się przy tym do łez. I tak zabawa zamieniła się w zabawę pokoleniową Babci Mama Córka. To jedna z naszych najfajniejszych chwil które spędziłyśmy razem. Kocham być matką swojej córki. Kocham ją ponad życie <3

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59591.jpg

Odnośnik do komentarza

Od zawsze pragnęłam urodzić córeczkę, od zawsze wiedziałam że ją urodzę i kropka :) Gdy zaszłam w ciążę snułam plany jaka będzie, co będziemy robić, jak ja wychować by być jej mamą i przyjaciółką...Wszystko się spełniło. Minęło 7 lat odkąd tworzymy niesamowitą więź Mamy, Córki, koleżanki !:) Kochamy wspólne spędzanie dni po babsku. Nasze dni koleżanek robią furorę wśród znajomych :) Mamy wtedy caaaaly dzień tylko dla siebie, idziemy do kawiarni, na spacer do parku, nad morze i plotkujemy :) Rozmawiamy o wszystkim i niczym. Już planujemy co będzie jak dorośnie i będziemy chodzić na dyskoteki :)) Liwia zawsze powtarza " wiesz mamo, wyglądamy jak siostry, zawsze będziemy szaleć razem " :))

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59593.jpg

Odnośnik do komentarza

Razem z moją ukochaną córcią Anusią uwielbiamy wspólnie spędzać czas. Są to najlepsze chwile pod słońcem! Od zawsze nasza więź była bardzoooo silna... najpierw spędzałyśmy cudowne chwile razem podczas karmienia piersią - aż do drugiego roku życia, następnie pierwsze (wspólne z braciszkiem Adasiem) wypady na plac zabaw, następnie pierwsze dni w przedszkolu które były dla nas egzaminem z radzenia sobie z tęsknotą. Obecnie córcia ma już (prawie) 4 latka i jest bardzo rozumną i nad wiek dojrzałą kobietką (pewnie wynika to z posiadania starszego brata), która chętnie chodzi do przedszkola, a po nim zawsze mamy czas dla siebie. Wspólnie (nie tylko z mamą, ale też z tatą i braciszkiem) chodzimy na plac zabaw, a kiedy nie ma odpowiedniej pogody to gramy w planszówki i układamy klocki lego, które całą rodziną uwielbiamy. A kiedy chcemy odpocząć od naszych mężczyzn to bierzemy nasz magiczny kuferek, zamykamy się w sypialni i robimy sobie małe spa - ogórki na oczy i te sprawy haha :-) Zwykle kończy się tak, że mamy na sobie pełen makijaż i pomalowane paznokcie - każdy na inny kolor, bo tak jest weselej :-) A wieczorem zawsze jest "czas na pogaduchy do poduchy" jak to mówi Anusia i wspólne czytanie i wymyślanie bajek, których główną postacią jest zawsze "konik Anusia", bo córcia to fanka koników.

Odnośnik do komentarza

Bardzo lubimy gotować córka pomaga mi w mieszaniu, ugniataniu i sprawia mu to dużą przyjemność Gotowanie z dzieckiem przede wszystkim zachęca do poznawania nowych produktów do próbowania ich smaku co mnie bardzo cieszy gdyż coraz więcej różnych nowości polubił, bo kiedy gotujemy wszystko oddajemy w ręce umysłu kuchnia fantazji pełna smaków i zapachów Robimy razem ciasta pierogi kluski leniwe sałatki kotlety Spędzajmy czas w kuchni kreatywnie efektywnie i co najistotniejsze razem z dziećmi W trakcie gotowania często zdarza się że poruszane w rozmowie tematy zbliżają do siebie Pozostawiając maluchom zagniatanie ciasta i dekorowanie możemy przyczynić się do rozwoju ich kreatywności i zręczności Czego dzieci mogą się nauczyć w kuchni Mogą poza tym doświadczyć radości z tworzenia czegoś nauczyć się współpracy z innymi wzbogacić słownictwo zdobyć nową wiedzę nie przegapmy tego przeżycia kiedy widzimy, że wraz z dzieckiem możemy odnieść pierwszy sukces i spędzić z nim wartościowy czas w kuchni Gotowanie może być frajdą miłym sposobem spędzania czasu i na pewno jest inwestycją w zdrowie dziecka

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59601.jpg

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59602.jpg

Odnośnik do komentarza

Staram się spędzać kreatywnie czas z córką, rozwijać jej zainteresowania i aktywnie ją wspierać. Dlatego zawsze wspólnie robimy to na co ona ma ochotę - uczymy się szyć (razem - bo ze mnie noga w tym kierunku), projektować, rysować , malować. Ważne jest dla mnie by córka wiedziała, że czas który z nią spędzam jest i dla mnie ogromną przyjemnością i daje mi wiele radości. Uwielbiam to uczucie wzajemnej bliskości, kiedy w trakcie wspólnej zabawy córka zdradza mi swoje sekrety i dzieli się swoimi uczuciami. Nie ma nic wspanialszego od takiej więzi matki z córką :)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59603.jpg

Odnośnik do komentarza

z moją ukochaną 8-latką ostatnio robimy sobie babskie dni i wieczory, bo czas ku temu sprzyja - wakacje ;). Nowe fryzury, makijaże, wspólne śpiewanie i tańce. Córcia puszcza wodze fantazji malując mnie w najdziwniejszych barwach i kombinacjach, które akurat przyjdą jej do głowy,a fryzury?...ech nigdy na głowie nie miała dziennie tylu barw i upięć. Na koniec wspólne selfie do naszej tajnej bazy, z której co jakiś czas wybieramy kilka, wywołujemy i ozdabiamy nimi miejsca w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą, w czasie choroby także...Ostatnie 2 tygodnie pod znakiem Zapalenia płuc u córy spowodowały że byłyśmy obie uziemione w domku. Owocowało to codziennymi piknikami w domku <3 Pikniki obfite w przeróżne potrawy, słodkości, i pyszności. Przypomniało mi się swoje dzieciństwo... Oby więcej takich chwil z moimi szkrabami <3 (byle w zdrowiu) .

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59615.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę nie mamy zbyt wiele czasu na spędzenie czasu w babskim gronie tylko we dwie,ale jeśli jest taki czas to korzystamy z niego i każdą minuta jest na wagę złota. Amelka jest moją gwiazdką z nieba,w końcu kiedyś patrząc na spadającą gwiazdę wypowiadałam życzenie o corce w kręconych,blond włoskach i niebieskich oczkach,dlatego teraz czas kiedy spędzamy tylko we dwie jest wyjątkowy,magiczny,jak z bajki. Teraz to jej dałabym gwiazdkę z nieba jeśli tylko bym mogła ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...