Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Czas mamy i córki”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj gotowałam leczo na kolację. Pochodzi moja 7-letnia córka Ala i mówi:
-Mamo, mogę Ci pomóc?
-Oczywiście Kochanie
-To poczekaj,pójdę po mój fartuszek.... Już jestem... Jakie mam zadanie?
-Możesz obrać cukinię, jak chcesz pomóc -odpowiadam
Po kilku chwilach pichcenia córka mówi do mnie:
-Mamo jak cudownie,że uczysz mnie gotować. Ciebie też mama uczyła?
- tak -odpowiadam
- i też gotujesz taki duży kociołek jak babcia?
- tak-odpowiadam- dla całej rodziny
- czyli to będzie już taka nasza rodzinna tradycja, że żona gotuje dla meża?
-przecież ty nie masz męża -odpowiadam
-ale jak będę dorosła to sobie znajdę męża takiego żeby jadł co ja ugotuję

Odnośnik do komentarza

Kochamy Mazury i każdą wolną chwilę staramy się spędzać na łonie natury. Czesto jedziemy z córką nad jezioro lub do lasu rowerem. Tym razem wybrałyśmy się w odwiedziny do młodych łabędzi. Jak gościom przystało przyniosłyśmy prezenty. Właśnie wspólnie spożywamy posiłek. Nie wiem czyje dzieci były bardziej szczęśliwe? Moja córka czy dzieci Pani łabędzicy.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59465.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasz czas mamy i córki jest dla nas bezcenny i nie ważne czy idziemy na pół dnia do kina i zakupy zostawiając chłopaków samych w domu, czy idziemy na krótki spacer, na rower lub na plac zabaw do fryzjera czy kościoła ważne że idziemy same spedzając wspaniałe chwile rozmawiając lub nie, tuląc się jedząc lody, gofry, po prostu będąc razem... Bezcenne i warte dokumentowania...

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59480.jpg

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam nasz wieczorny rytuał kiedy idzie spać. Już po kąpieli czyta jej książeczkę. Ale zaim to zacznę robić okazuje się,że mimo miliona rozmów w gg dnia jest jeszcze coś ważnego do powiedzenia właśnie teraz. Zawsze jest mocny przytulas i kocham cię,uśmiech a potem jeszcze podglądanie co czytam,jakie są obrazki...zawsze tak samo,mimo prawie 6 lat ma nadzieję, że ten wieczorny nasz czas mimo wszystko będzie trwał jak najdłużej. Kocham Cię moje słoneczko :)

Odnośnik do komentarza

Wakacje to czas kiedy dzieciom w reguły się nudzi, ale na szczęście moja córka złapała po m IE dryg do wędrowania. W wolnych chwilach pakujemy plecaki i jedziemy w góry! Uwielbiamy wspinaczki, spacery, wędrówki, wspólnie robione zdjęcia, babskie rozmowy, nasze małe pikniki i nowe planowane wycieczki. Moja córka ma 7 lat ale jestem z niej niesamowicie dumna, bo chodząc po górach a są one wymagające i wyczerpujące moja Oliwka nie narzeka na zmęczenie, nie marudzi a maszeruje jak prawdziwy Taternik.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59487.jpg

Odnośnik do komentarza

Ostatnio mamy trochę mniej czasu na wspólne chwile z moją 9-letnią córeczką.Jej półroczny bracisze pochłania znaczną część " maminego czasu".Dlatego systematycznie, to razem z córą serwujemy sobie babskie, sobotnie popołudnie.Jest to tylko nasz czas, który podwójnie nas cieszy.Ostatnio byłyśmy na Festiwalu Kolorów, gdzie beztrosko rzucałyśmy się kolorowi proszkami tańcząc.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59488.jpg

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59489.jpg

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59490.jpg

Odnośnik do komentarza

Córeczko... od pierwszej chwili wiedziałam że pod moim sercem rośnie mała Księżniczka, moja mała przyjaciółka, mimo że wszyscy mówili do Ciebie Maksiu ja wiedzialam od początku że jesteś Juleczką, ot taka więź matki z córką od pierwszych chwil:) gdy sie urodziłaś nic nie było proste- okazałaś się małą kopią mnie- z trudnym temperamentem, mocno walczącą o swoje, ale i z tym sobie poradziłyśmy:) dziś masz rok, Córeczko, i każdy dzień rozpromieniasz swoim uśmiechem:) uwielbiam nasze wspólne chwile, uwielbiam pokazywać Ci świat - mimo iż na codzień jestem nauczycielem to właśnie Ty pokazałaś mi jak ważne jest kierowanie rozwojem maleńkiej istotki, niezapisanej czystej kartki, nauczyłaś mnie cieszyć się na nowo małymi sprawami, pierwszymi razami i kolejnymi krokami... i może kiedyś zapytasz "mamo dlaczego tak jak inni nie ogladam bajek cały dzień?" Otóż już Ci odpowiadam - dlatego, że wierzę że każda chwila zainwestowana w Twój rozwój dziś- zaowocuje w przyszłości- dlatego dziś czytamy książki, słuchamy muzyki, malujemy palcami, rysujemy, składamy klocki czy spacerujemy:) dziękuję Ci Córeczko za dar, jakim jest Twoja bezwarunkowa miłość i bezgraniczne zaufanie, za każdą wspólną chwilę, przepraszam za wszystkie błędy jakie popełniam i obiecuję Ci, że będę zawsze przy Tobie, że będę wspierać Cię, troszczyć się o Ciebie i kochać- kochać bezgranicznie ❤ Twoja Mama

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59498.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka Ola mam obecnie sześć lat. Zawsze starałam się spędzać z nią jak najwięcej czasu, ponieważ widziałam, jak jest to dla niej ważne. Na początku lipca postanowiłyśmy zrobić sobie weekend dla dziewczyn, który do tej pory bardzo mile wspomina. Pojechałyśmy tylko we dwie na weekend do Krakowa. Już sam hotel był dla Oli fantastyczną okazją do poznawania nowych miejsc. Duże hotelowe łóżka były niesamowitą atrakcją, więc nie odmówiłyśmy sobie wspólnego skakania po materacach :)

Spędziłyśmy całą słoneczną sobotę spacerując po starówce, jedząc lody i jej ulubione smakołyki oraz - oczywiście - zwiedzając najważniejsze zakątki miasta. W Krakowie spędziłam całe swoje studia, więc było to o tyle miłe, że mogłam opowiedzieć jej, gdzie spędzałam czas i jak wyglądało moje życie, zanim się w nim pojawiła. Od razu stwierdziła, że też chce tutaj studiować :) To był bardzo miły weekend, który jeszcze bardziej nas do siebie zbliżył i mam nadzieję, że uda nam się niedługo powtórzyć taki wypad.

Odnośnik do komentarza

Każda chwila spędzone z moją córcia (i synkiem) jest dla mnie wyjątkową. Każdy jej(ich) uśmiech, radosny śmiech sprawia że świat dookoła staje się piękniejszy, bardziej kolorowy. Kiedy słoneczko na niebie świeci wzosimy się w powietrze". Gdy chmurki słoneczko przysłaniają i wiaterek mocniej wieje,czapki na głowy nakładamy i z piknikiem na trawie się rozkładamy. Zaś wieczory i dni deszczowe przeznaczamy na klocków Lego budowę. Miło zawsze czas spędzamy gdy świat odkrywamy I rodzinnie klocki układamy.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59510.jpg

Odnośnik do komentarza

Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych córeczek Jagody 5 lat i Oli 3 latka. Z moimi córkami każda chwila jest wyjątkowa, tak jak i one, choć tak podobne do siebie to każda z nich jest inna, wyjątkowa. Staramy się, aby każda z nas miała swoje, a zarazem wspólne wspomnienia. Poprzez spędzanie wolnego czasu wzmacniamy więź łączącą mamę i córkę. Nasz wspólny czas staramy się spędzać bardzo aktywnie. Wspólnie chodzimy na plac zabaw, jeździmy na wycieczki, organizujemy pikniki. Nie brakuje wspólnych wygłupów na działce w wodzie, czy na trawie. Zimą obowiązkowo tarzamy się w śniegu. Spędzamy czas też bardzo kreatywnie wymyślając wspólnie różnego rodzaju prace plastyczne oraz tworzymy coś z niczego. Bardzo lubimy wycieczki rowerowe są to wyprawy do lasu, na polany lub inne cudowne miejsca gdzie dużo rozmawiamy i się bawimy. Najpiękniejsze są dla mnie chwile gdy moja niespełna pięcioletnia córka zdradza mi swoje sekrety i opowiada mi o pierwszej miłości z przedszkola, wtedy czuję się dla niej naprawdę ważna jako mama i przyjaciółka. Są chwilę kiedy to ja potrzebuję ich wsparcia, uśmiechu i wiem że już od najmłodszych lat mogę na nie liczyć, tak jak i one na mnie.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59515.jpg

Odnośnik do komentarza

Czas bezcenny dla mnie...... i mojej "Nindża Gołki"
Uwielbiamy spędzać każdy wolny czas ze sobą i wtedy: po pierwsze wygłupy i zabawa np. ostatnio w pocztę i super tekst córki "bo wie Pani jak to jest"...., zabawa w dom - ja jestem mamą a Nataszką córką (oczywiście bez zmiany ról życiowych) raz ma lat 7 potem 12 a w końcu ma już swoje dzieci - i to wszystko ogarnia w 45 min. - zabawa jak życie: zmienia się jak w kalejdoskopie :) świetnie jest kiedy córka zaczyna mnie uczyć jeździć na rolkach - kiedy ona robi to doskonale poucza mnie mówiąc: "ogarnij się mamo !"; wspólne jedzenie palcami wszystkiego co się da ! A na koniec wyprawa na lody i zamawianie gałek lodów w ilości nie do zjedzenia :)) Radość córki jest nie do opisania, coś wspaniałego, kiedy idziemy na lody (najczęściej w galerii Handlowej) a ona słysząc muzykę zaczyna tańczyć - wtedy tańczymy razem..... Coś pięknego :)) I co cenie u siebie to fakt, iż potrafię sprostać jej wymaganiom co do wspólnie spędzonych chwil, choćby miało to oznaczać taniec w galerii :))

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59517.jpg

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59518.jpg

Odnośnik do komentarza

Wpadła mi ostatnio w rękę stara fotografia z mojego dzieciństwa... Patrząc na nią bardzo się wzruszyłam - ja i mama wpatrzone w siebie - ciepło wspominam swoje dzieciństwo - to już przeszłość tak samo jak wszystkich pań zgłaszających swoje uczestnictwo - każda fotografia przedstawia coś już z przeszłości już to się wydarzyło - kochajmy doceniajmy póki jesteśmy razem. Ja już tylko mogę wspominać wspólny czas z mamą, tak wcześnie została mi odebrana... wtedy człowiek więcej spędzał czasu robiąc coś razem - tak dużo jej zawdzięczam... Z nagrody równie dobrze był by zadowolony mój dwuletni synek:) Pozdrawiam serdecznie.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59525.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...