Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Czas mamy i córki”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Wiktoria przychodzi na świat! – To NAJPIĘKNIEJSZA chwila, która spotkała mnie w całym moim życiu. Tego nie da się opisać jakimikolwiek słowami. Pierwszy płacz dziecka, zobaczenie tych sinych policzków, pierwsze przytulenie, pocałunek w główkę… to są takie emocje, że można góry przenosić. Płacze się ze szczęścia, trzęsie z ekscytacji i od razu zapomina o całych bólach, trudach i stresie, które towarzyszyły podczas porodu. To był ten dzień, który zmienił całe moje życie. Na lepsze… :)

Odnośnik do komentarza

Każda chwila z córcią, to dla mnie ( mam nadzieję, że i dla małej), to chwila bardzo wyjątkowa, a nawet ciut magiczna. Wówczas możemy wspólnie przeżywać wspólnie wiele barwnych przygód, podziwiać, to co się dzieje wokół nas i co najważniejsze cieszyć się towarzystwem na linii mama-córcia. Aspekt edukacyjny oczywiście również występuje i to od „maleńkości” . Jak na zdjęciu w miejskim w ogrodzie zoologicznym przy klatce z wilkami, które akurat poszły na swoje … mniam, mniam :). Jednakże spacery do Zoo, są naszymi magicznymi chwilami, które spędzamy razem … wśród ukochanych zwierząt, ucząc się jak robi kurka, świnka czy żubr ( taka „inna” krówka) i obserwując misia płynącego delikatnym nurtem „zoologicznej rzeczki” :)!

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59245.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja córa, to … tzw. pozytywna energia, która "drzemiąc" ( dość energicznie) w brzuszku … pojawiła się na świecie !
Jest z nami 6 miesiąc i każdego dnia jak patrzę na córkę Marysię, dostaję mocnego zastrzyku energii czy to o poranku ( z pierwszym kukuryku koguta, czytać. "piskiem" małej , czy też w porze nocnej z nocnym hu-huu sowy :)!. Moja córka 24/h Szanowna Redakcjo, to moja pozytywna energia, z którą każdy moment, minuta czy sekunda jest dla mnie czymś jedynym w swoim rodzaju, majestatycznym, naprawdę wyjątkowym.
Jednak jakbym miała wybrać ten jeden, jedyny, wymarzony i zarazem ostatnią chwilę wspólną, takową mam !. Otóż Redakcjo, kochamy wspólnie podróżować i robimy to już od małego i to w gronie rodzinnym. Potrzebny jest jednak specjalny patent, ten iście wyjątkowy, aby po primo było bezpiecznie i po secundo rodzinnie, tudzież rozrywkowo i naj naj najbardziej wyjątkowo :)!!!
Patent na podróż z córeczką mam idealny. Tatuś za szoferką ( bezpiecznie i perfekcyjnie), a ja ( piosenkarka-amatorka-mama), ze szkrabem na tylnym siedzeniu ! Dlaczego nie odwrotnie? Albowiem z tego co ślubny prawi, jestem najlepszym parkiem rozrywki w jednym, a szoferką … niedzielną :). Każdy więc ma swoją rolę, w której się jako-tako spełnia !. Staram się jak nikt inny w czasie podróży zabawiać małą. Sama mówię, że jestem takim dużym dzieciakiem ( mam nadzieję, że w pozytywnym tego słowa znaczeniu) :))). Urządzamy z córą „na tyłach” karaoke, które potrafi trwać niemalże w nieskończoność. Bawimy się w dom, w cyrk i inne, często wymyślone na poczekaniu zabawy. W zapomnienie odeszły grzechotki, pluszowe misiaki, inne zabawki, skoro mamy Disneyland, tudzież kabaret w jednej osobie :). I co ważne Szanowna Redakcjo, innowacyjność i coraz to nowe pomysły stoją naprawdę na wysokim poziomie ( lokowanie produktu/ czytać reklama męża). I tu muszę oznajmić wszem i wobec i niestety z przykrością odmówić wielu osobom proszącym o kontakt … Samochodowy Animator nie jest do wynajęcia !:)

Wesołe, śpiewające podróże są receptą niemalże na wszystko, o drogowych korkach i innych zatorach nawet nie myślimy. Czas szybko płynie, a na dodatek nasz mały samochodzik przeistacza się w rozśpiewany autobus, który swoim wdzięcznym echem mknie przez szerokie i coraz to lepsze polskie drogi !:).
I taki wspólnie spędzony czas już wkrótce czeka nas w drodze na Mazury … Zdrowie w rodzinie + szczypta pogody = wyjątkowe wakacje w familijnym gronie !!!

Odnośnik do komentarza

Zamykamy oczy... - w przeszłość się cofamy
tam właśnie marzenia wspólne przeżywamy
wydmy, jezioro i plaża słoneczna
szum morza w oddali - to Łeba bajeczna
rozmowy, wygłupy, spacery, wycieczki
dostarczyły nam szczęścia, uśmiechów dołeczki
chwile wyjątkowe nad morzem spędzone
przyniosły przygodę i więzi wzmocnione :)

Wyjątkowe chwile mamy i córki to także takie, które pozwalają spełnić marzenia :)

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59259.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja Weronisia, to mała kuchareczka,
lubi gotować, jak widać, od dziecka.
Mąka, jajko, foremeczka
i już córeczka robi nam ciasteczka.
Mama troszkę jej pomaga,
bo praca w kuchni tego wymaga,
przy tym wielką frajdę mamy,
piec, gotować uwielbiamy.
Mąkę rozsypiemy, jajeczko wrzucimy
i nawet się przy tym troszkę ubrudzimy.
To wielka przyjemność tak w kuchni pracować,
można smakołyków wiele przygotować
i tatusiowi wielką frajdę zrobimy,
że mu po obiadku kawkę z ciasteczkami na stół postawimy.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59260.jpg

Odnośnik do komentarza

Z moją ukochaną córką spędzam teraz każdą wolną chwilę, razem śpimy razem śnimy razem jemy słuchamy muzyki. To "razem" będzie teraz kiedy jest u mnie w brzuchu ale i potem przez całe nasze wspólne życie, będą chwile gorsze i chwile wesołe, chwile pełne zabawy i beztroski i życzę tego każdej mamie na tym forum i po za nim. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jestem ,,mama idealna i nieidealna...
Od kiedy mam moje małe dzieci zmieniłam nastawienie i stwierdziłam, że wcale nie muszę być perfekcyjna...idealna...moge byc ,,nieidealna,, ale szczęśliwa Myślę teraz co muszę zrobić uwzględniając w tym moje małe dzieci. Próbuje jakoś to połączyć.Chciałam, aby miały takie wspomnienia, które będą im się kojarzyły z domem, dzieciństwem, szczęściem i mamą mającą dla nich zawsze czas. By było coś, co przypomni klimat i wyjątkowość tego szczególnego czasu.Uważam, że kluczem do szczęścia dzieci, a także nas rodziców jest tak naprawdę sztuka zrezygnowania z własnego perfekcjonizmu. Gdy sobie i rodzinie odpuścimy , odnajdziemy radość w codzienności, nawet tej szarej i burej, a w deszczowy dzień stwierdzimy, że w naszym domu świeci najpiękniejsze ze slońc. Nie trzeba być mamą idealną aby odnaleźć szczęście.....
A jak trzeba to ze starszymi w błotku można się wytarzać :) podobno na cerę doskonale działa,i a ile radości....gdy mama wyskakuje z wyprasowanej , sztywnej bluzki i tapla się z dziećmi w błocie...albo tańczy po pokoju z mopem ku zdziwieniu najmłodszego członka rodziny…..Bo dzieckiem jest się przez całe zycie

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59312.jpg

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59313.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka uwielbia spędzać ze mną każdą minutę, nawet jak gotuję ona mi towarzyszy ;) Córeczka zawsze powtarza ,,mamuś naucz mnie gotować bym była w przyszłości tak dobrą kucharką jak ty " :) Kocham ją i jestem szczęśliwa iż nawet w kuchni potrafi super spędzić ze mną czas. W przyszłości będzie najlepszą kucharką na świecie.

monthly_2017_07/konkurs-czas-mamy-i-corki_59350.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...