Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Kreatywność dzieci”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kreatywnie w domu i na działce się bawimy, bo bardzo takie zabawy lubimy. Gdy na dworze za oknem deszcz mocny pada to teatrzyk cieni Jagoda w domu nam przedstawia. Namalowałyśmy swój własny plac zabaw na którym się bawimy ludzikami powstałymi z korka, plasteliny, wykałaczki i kawałka papieru. Farbami malujemy jak tylko się da po kartce, czy to po sterczu. Nawet napełnionymi farbą balonami arcydzieła tworzymy i świetnie się przy tym bawimy. Zespół swój dziewczynki założyły i własne piosenki wymyślają i je nam chętnie śpiewają. Kreatywności w basenie też im nie brakuje, a gdy się szaleństwa znudzą w basenie to wymyśliły sobie że po foli się ślizgać będą. Nalały wody i sobie ślizgawkę wodną zrobiły tyle radości i śmiechu było… Tak nie wiele im trzeba, wyobraźnia im wystarcza by bawić się wspaniale. Tysiące pomysłów, co chwile zmieniane zabawy na inne, nadążyć za nimi nie da rady .. :)

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60254.jpg

Odnośnik do komentarza

Moje córeczki to bardzo kreatywne osoby. Gdy jakaś zabawa bardzo przypadnie im do gustu, mogłyby całe dnie nad nią spędzić. Ostatnio zabawką numer jeden są figurki Smerfów. I tak Smerfy towarzyszą im podczas zabawy ciastoliną, klockami jednymi i drugimi czy kredkami. Smerfy jeżdżą z nami nad jezioro i wędrują do ogrodu. Jednym słowem każda forma zabawy kręci się wokół Smerfów. Bo moje dzieci są kreatywne i potrafią wymyślić mnóstwo możliwości wykorzystania figurek, tak że nie nudzą się one im wcale.

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60263.jpg

Odnośnik do komentarza

"Łyżeczkowy instrument"

Czasem trzeba podążyć za dzieckiem, nie przeszkadzać....
Czasem trzeba pozwolić mu "wykraść" z babcinej szuflady łyżki i łyżeczki... dać wstążeczkę od prezentów, pozwolić pohałasować..., bowiem to, co można zobaczyć i usłyszeć po kilkunastu minutach to zaskakujące dzieło: "łyżeczkowy instrument"! Sama nigdy bym na taki pomysł nie wpadła :) Używając różnej wielkości łyżek córcia otrzymała różne dźwięki:) Reszta to już improwizacja i samodzielne muzykowanie, zabawa dźwiękami i ich barwą :))) Moja córka dała taki koncert wśród grządki pomidorów, że aż przyciągnęła publiczność. :) Sąsiedzi bili brawo a dzieciaki zza płotu szczerze zazdrościły, więc zaprosiłyśmy je do wspólnego grania:))

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60295.jpg

Odnośnik do komentarza

Trzyletni Konradek uwielbia budować drogi, po których jeździ różnymi, połączonymi ze sobą pojazdami. Bo jak sam mówi: "Im dłuższy pojazd tym trudniej jechać". Do budowy dróg wykorzystuje wszystkie przedmioty jakie tylko znajdzie w domu np: plastikowe nakrętki, a nawet i sztućce. Na podwórku uwielbia budować drogi z piasku. Wyobraźnia Konradka nie zna granic.

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60327.jpg

Odnośnik do komentarza

Kreatywność mojego dziecka nie zna granic. Latem na przykład przejawia się w tworzeniu najdziwniejszych konstrukcji ... z piasku oczywiście. Są to zatem: zakopany tatuś na plaży (sprawiło to córce dziką radość), zamek, fosa i zabudowania wokół zbudowane z pisaku i klocków, ludzik piaskowy z foremek do piasku, dłuuugi mur, który oddziela nas - plażowiczów od wody-bezkresnego oceanu, wiaderko z pisakiem, które dzięki ustrojeniu szyszkami stało się urodzinowym tortem oraz misterny zamek dla księżniczek - tej małej i tej dużej ;) Córka w każdych okolicznościach potrafi zrobić "coś z niczego" i wciąga w tą pasjonującą przygodę nas- rodziców, oczywiście ku naszej uciesze ;)

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60331.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak tu ugotować zupkę dla całej rodzinki... Warzywka w wiadrze już są, ale przecież zupa musi być gorąca. O, na balkonie jest stojak pod choinkę (że też od zimy nikt jeszcze go nie wyniósł), trochę czerwonych klocków i już jest ogień. Moje pierwsze ognisko. Trzeba tylko uważać, by się nie poparzyć. Tak, chyba tak kombinowało moje dziecko, bo zawołało tylko:
- Gotowy obiad!
- Mamo, uważaj, gorące. Trzeba dmuchać.

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60333.jpg

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam obserwować, jak dzieci wyrażają swoją kreatywność. Chcą nam chyba przekazać, że w ich oczach świat wygląda zupełnie inaczej niż według nas, dorosłych. Poniżej kilka drobnych ale niezwykłych pomysłów mojej córci:
1) mamo... przecież ja chciałam misia, nie żabę
2) rozsypał się kolorowy piasek? porysuję!
3) szlaczki według wzoru??? zaraz je trochę ożywię
4) pokolorować balony. hmm, ale to za mało - do tego trzeba utworzyć jakąś historię
Swoją drogą, jeśli tak wymyśla mając 4 latka, mam nadzieję, że taka wyobraźnia pozostanie w niej dalej;)

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60353.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasza ulubiona kreatywna zabawa? Jest bardzo prosta i nazywa się "Bajkowe wycinanki". Wymyśliła je jakiś czas temu córka, która uwielbia kupować gazety dziecięce, typu Świnka Peppa, Rybka MIniMIni, itd. Gdy je już wszystkie pooglądała i nie było co z nimi robić, córka powiedziała "Mamo, a może zrobimy z nich komiks?". Pomyślałam - świetny pomysł. Złapałyśmy za brulion, nożyczki i taśmę klejącą oraz klej. Powycinałyśmy postacie z gazet i nakleiłyśmy na brystol. Były to rzecz jasna Peppa, George, księżniczki, Barbi, Cindy, Ken, ich samochód, rowery, pociąg, palmy, itd.) i nakleiłyśmy na pierwszy fragment i stworzyłyśmy pomysł na bajkę komiksową. Za każdym razem pomysł jest oczywiście inny. Wymyślamy historię, np, że bohaterowie jadą dziś na wycieczkę. Na pierwszym obrazku w związku z tym są np. w pociągu, na drugim naklejamy to, co widzą po drodze, czyli drzewa, zamki, domy. Potem na kolejnych naklejamy cel podróży - np. zoo, plac zabaw, plażę lub przedszkole. Potem kolejne obrazki, to ciąg dalszy historii, czyli spotkanie przyjaciół, wspólna z nimi zabawa, itd. Na koniec naklejamy wszystkie uśmiechnięte postacie, aby pokazać jak świetnie się wszyscy bawili oraz to, że bajka ma dobre zakończenie. Za każdym razem historia jest o czym innym, bo przygody są różnej tematyki, np. wizyta w szpitalu, odwiedziny Mikołaja na gwiazdkę, wyjazd nad morze, ale zawsze mamy przy tym mnóstwo zabawy i co najważniejsze zabawa jest bardzo wciągająca i zajmująca, a do tego kreatywna, gdyż córka musi wymyślać historie, dialogi, zakończenie, wybierać postacie. Obie tą zabawę uwielbiamy.

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60362.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasze ulubione kreatywne zabawy trudno przedstawić na jednej fotografii.

1. Ami bardzo lubi odkrywać w sobie duszę artysty:) Uwielbia malować farbami. Na początku pędzlami zabawa się zaczyna, lecz po pewnym czasie w ruch paluszki idą i stempelki z dłoni na kartkach się pojawiają ;)
2. Plasteliną bawić się lubimy- różne wałki i wałeczki z niej tworzymy- czasem udajemy że ,,kopytka" z niej przyrządzamy i w garnuszku je gotujemy. Innym razem różne zwierzątka i figurki z niej lepimy :)
3. W wyklejanki z córeczką się bawimy. Z bibuły kuleczki zwijamy i na szablon naklejamy. Dzięki temu córeczkę wyciszamy i na koncentracji uwagi się skupiamy.
4. Klockami bawić się kochamy- różne budowle z nich tworzymy:) Domki i ludzki z nich budujemy a przy okazji straszną uciechę mamy :)
5. Innym razem w urodziny się bawimy- wybieramy misia lub lalkę i urodziny wyprawiamy. Wymyślamy jaki smak tort będzie mięć, przystrajamy go ozdobami. No i sto lat hucznie śpiewamy i życzenia składamy <3<br /> 6. Córeczka nasza uwielbia naśladować innych i tak oto odkrywa doktora-zainspirowana książeczka ,,Idę do doktora" udaje dr i bada swoje lale, mierzy gorączkę i daje syropki.
Dziecięca wyobraźnia nie zna granic :) <3

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60382.jpg

Odnośnik do komentarza

Myślałem, jak najlepiej pokazać kreatywność naszych pociech. Nie da się jedną fotografią. Dla dzieci każdy dzień jest nowym wyzwaniem, każdego dnia mają inne pomysły na zabawę… O dziwo, raczej nie wiąże się to z tymi upragnionymi, kolorowymi ‘sklepowymi’ zabawkami które zalegają w mieszkaniu. Okazuje się, że zabawa jest wszędzie…najlepiej wszędzie tam, gdzie nie można;)

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60383.jpg

Odnośnik do komentarza

Gdy karolek nie ma akurat zabawek pod ręką to nic straconego. Może wtedy pobawić się zabawkami dla " prawdziwych mężczyzn ". Jazda dużym traktorem dla niego nie straszna, a gdy tylko zobaczy patelnię od razu słychać syczący olej. Nie ważne czy na dworze czy w domu na gotowanie, kąpiel czy inne zabawy zawsze znajduje czas.

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60397.jpg

Odnośnik do komentarza

KREATYWNOŚĆ DZIECKA TO NAJWIĘKSZY SKARB, KAŻDA MAMA JEST BARDZO DUMNA, KIEDY JEJ WŁASNE DZIECKO ZASKOCZY JĄ BARDZIEJ NIŻ BY SIĘ KIEDYKOLWIEK SPODZIEWAŁA, CZASEM Z ROZMOWIE,CZASEM W ZABAWIE, DZIECI SĄ PO PROSTU CUDOWNE....
MOJA KOCHANA CÓRECZKA ZAWSZE MÓWIŁA MI,ŻE BARDZO CHCE MIEĆ WŁASNĄ KUCHNIĘ, TAKĄ PRAWDZIWĄ JAK MA MAMUSIA, GDZIE BĘDZIE MOGŁA GOTOWAĆ, SMAŻYĆ I PIEC CIASTA. PEWNEGO DNIA, KIEDY BYŁYŚMY U BABCI CÓRKA WPADŁA NA ŚWIETNY POMYSŁ, PONIEWAŻ U BABCI BYŁO MAŁE POMIESZCZENIE NA ZABAWKI OGRODOWE Z PŁYT WIÓROWYCH CÓRKA ZAPROPONOWAŁA, ŻE WŁAŚNIE TU MOŻEMY ZROBIĆ JEJ WYMARZONĄ KUCHNIĘ... POMYŚLAŁAM,ŻE MOŻNA, ALE TRZEBA KUPIĆ PARĘ SPRZĘTÓW ZABAWKOWYCH, ŻEBY ZROBIĆ KUCHNIĘ, JEDNAK MOJE DZIECKO BARDZO MNIE ZASKOCZYŁO I ZAPROPONOWAŁA,ŻE Z KARTONÓW, KTÓRYCH U BABCI JEST MNÓSTWO MOŻNA ZROBIĆ ELEMENTY KUCHNI... NO FAKTYCZNIE TO ŚWIETNY POMYSŁ - POMYŚLAŁAM I OD SŁOWA DO SŁOWA OD POMYSŁU DO POMYSŁU ZACZĘŁA POWSTAWAĆ KUCHNIA, EFEKT KOŃCOWY NAM SIĘ BARDZO PODOBAŁ I RADOŚĆ BYŁA OGROMNA A WYMARZONA KUCHNIA CÓRKI ZOSTAŁA ZROBIONA W DWIE GODZINY A ZAPŁACIŁYŚMY ZA NIĄ JEDYNIE... KREATYWNOŚCIĄ ;D

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60401.jpg

Odnośnik do komentarza

Wszystko zaczęło się od o klockach córki MARZENIA,
A potem rodziców chęci do ich spełnienia.
W ten sposób przygoda z klockami się zaczyna,
Gdy dwa latka kończy nasza mała DZIEWCZYNA.
Nie wiedzieliśmy czy klockami bawić się faktycznie będzie chciała,
Lecz ona od razu MIŁOŚCIĄ bezwarunkową je pokochała.
Swą pierwszą Farmę budowali z nią mama i tata,
A inne warianty, to już jej KREOWANIE małego świata.
Co dzień zestaw swój wyjmowała,
Zapracowanych rodziców w zabawę wciągała.
W związku z tym, że ZABAWY wszyscy wiele mieliśmy,
To na trzecie urodziny nowy zestaw klocków jej sprawiliśmy.
RADOŚĆ z prezentu przerosła nasze oczekiwania,
My mieliśmy oczywiście większą z prezentu wręczania.
Klocki WYOBRAŹNIĘ córki mocno rozbudowały,
Wraz z kolejnymi budowlami nowe historie z jej ust wypływały.
Raz był zamek księżniczki, raz pociąg do bajkowej krainy,
Innym razem mini zoo, domek na wsi czy auto dla całej rodziny.
Córka swymi POMYSŁAMI ciągle nas zaskakuje,
Bo klocki ją, tak jak nas zabawa z nią INSPIRUJE.
Gdy patrzymy na jej ROZWÓJ to uśmiech pojawia się na twarzy,
I wiemy już teraz o czym na czwarte urodziny marzy.
W dodatku od pół roku jest nowy członek rodziny,
Więc nowy komplet poprawiłby już dwójki dzieci miny.
Myślimy, że SYN też się klockami zainteresuje,
A wspólna zabawa jeszcze większą WIĘŹ między nami zbuduje.

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60413.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...