Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Kreatywność dzieci”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kreatywność naszych synków nazwałabym malarsko-budowniczą. Oprócz standardowego rysowania i uwielbianego przez nich malowania, bardzo chętnie budują i to niemałe jak widać rzeźby. Uwielbiają klocki logo. W zanadrzu ich tworzeń już się znalazły: wnętrze kampera, wieże, pojazdy, budynki, mosty itd. Realizują także ze świetnym efektem swoje pomysły z klocków waflowych :).Oto efekt ich pracy robot-gigant:). Az musieliśmy ich wszystkich uwiecznić na zdjęciu :))). Oboje też mają dryk do dobrej kreski a więc nie tylko pociągają pędzlem ale i tworzą ładne wzory, co pozwala na sprawdzenie swoich sił także w cukiernictwie ;).

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_59927.jpg

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o kreatywnosc mojej corki to nie ma konca. Po pierwsze zalatwiajac swoje pptrzeby w toalecie musi miec krzyzowke. Jak mama. Tyle ze ona rozwiazuje po swojemu. Z mama. Mowi mi co rysowac. Ona to po swojemu tlumaczy. A przy okazji tak nauczyla sie ksztaltow i rysowac deszczyk i kolka. Na zalaczonym zdjeciu jest narysowana cala rodzina z rodzenstwem ciotecznym, mala i duza filizanka, trampolina, ksztalty i kilka ozdobien od Nataszki.
A po drugie: Potrafi wziasc klocki i samochodziki wsadzic do garnka zabawkowego i postawic na kuchence, ciagle mieszajac i mowiac "mie, mie" (bo jeszcze dobrze nie mowi). Pozniej przychodzi z calym garnkiem i zawartoscia. Daje kazdemu do sprobowania i po chwili glaszcze sie po klatce piersiowej mowiac "piś" gdzie za chwile zmienia zdanie i mowi "ble"

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_59956.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Mój mały 4-letni Wnusio jest bardzo kreatywny w gotowaniu. Staramy się nie ograniczać jego chęci uczestniczenia w domowym kuchceniu. Pozwalamy jemu na pomoc w kuchni: na tę drobną typu starcia marchewki bądź też bardziej skomplikowaną typu ubijania białek bądź krojenie sałatki aż po pieczenie. Uwielbia pomagać w pieczeniu ciastek oraz wcześniejszym ich wycinaniu foremkami.Zapomina wtedy o całym świecie, skupia się na dokładnym dodawaniu i mieszaniu składników, zawsze coś wymyśli swojego. Uszyłam mu nawet czapę kucharską. Ostatnio bardzo chętnie pomagał w przyrządzaniu i smażeniu racuszków z jabłkami. Pięknie mu szło, nie bał się ognia, ani gorącego oleju. Chyba to kreatywność we krwi po babci ;)
Jest to nasz mały Junior Master Szef.
Taki zestaw PIZZA byłby dla niego myślę dobrą inspiracją do kolejnych wyzwań.

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_59977.jpg

Odnośnik do komentarza

- Milenka, idź załóż JAKIEŚ buty.
- Dobrze mamusiu.
Po chwili głos dziecka ze swojego pokoju.
- Mamooo a mogą być japonki?
- Mogą być.
Kilka sekund później, córka z wielkim uśmiechem wbiega do kuchni...
Jej JAKIEŚ buty obrazuje zdjęcie poniżej :)
Kolorowe gumki do włosów zamieniła w letnie, oryginalne japonki :)

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60026.jpg

Odnośnik do komentarza

O kreatywności dziecięcej nie raz się przekonałam, aż oczy przecierałam skąd dzieci borą pomysły takie :)
Poniżej kilka przykładów daje:
1. Nikolka zdziwienie udaje gdy mama ścianę porysowaną zobaczyła, gdy tylko na chwilę mama pisak z oka spuściła (córeczka stwierdziła chyba że remont potrzebny hihi )
2. Kolejna kreatywna akcja z Nikolą w roli głównej, gdy mama w ciąży była i wózek dla brata kupiła, Nikola wypróbować go postanowiła :) Humor wszystkim w domu poprawiła gdy rodzina 3 latka w gondoli zobaczyła :)
3. Prace plastyczne również kreatywności wymagają dlatego moje córki je uwielbiają, ozdoby na święta, czy zwykłe kolorowanie, klocków układanie itp. nie muszę ich zachęcać :)

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60088.jpg

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60089.jpg

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60090.jpg

Odnośnik do komentarza

Hania lat 4 i kumpelki z sąsiedztwa (grupa wiekowa 3 -5 lat) po przedszkolu spędzają zawsze czas ze sobą. I muszę im przyznać, że potrafią tworzyć emocje. O 'malarskiej' ich pasji, modowym zacięciu i zabawach na swój własny, niepowtarzalny sposób mógłbym rozprawiać godzinami. Ale jedno obserwuję codziennie: ich umiłowanie wolności... do kontrastów. One nie chcą być takie same.
Gdy zapytałem o to córkę, to ona podsumowała mnie stwierdzeniem, 'No, tato - ty sam wiesz najlepiej, mama jest szybciutka, a ty taki wolny - no i wiesz - jesteście tacy dziwni razem, a się kochacie'. Potwierdzam: kontrasty wywołują emocje. ;)
Wrzucam fotkę, na której córa (choć taka dla mnie wciąż taka mała) z koleżankami stworzyły sobie pokaz mody pt. 'halloween kocha księżniczki'. Same 'przytachały' z szaf sukienki, podebrały mamie kosmetyki do malowania, przyozdobiły się nimi przez wiele minut, później puściły podkład muzyczny, mnie zaciągły do powieszenia bibułkowych bibelotów na ściany (które sobie serio same przygotowały) i zwieńczyły to wszystko strasznym śmiechem, bo ponoć pokazy mody według nich 'powinny być śmieszne, bo smutna moda kłóci im się z obrazem bycia modnym'.
...coś tam z tego zrozumiałem
Ale one chciały mi to "mocno" wytłumaczyć
"moda, to takie klocki, one muszą mieć kolory, różne, ale najlepiej kontrastowe, mocniutkie, bo wtedy wszystko chce się nimi pokazać!".
Teraz już załapałem.
Więc Pozdrawiam zainspirowany. :)

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60124.jpg

Odnośnik do komentarza

Witamy gorąco i bardzo smacznie!
... (ano) smacznie ;) - córeczka Hanulka przesyła swój projekt smacznie malowany "Wakacje! - lato, woda, góry, Rodzinka...", który TAAK pachnie, że chciałoby się go stale wąchać i być w pobliżu, opodal, tuż przy jego krawędziach, albo w samiuteńkim jego środku - tak się rozmarzyła, a że na wakacjach jeszcze nie była, to projekt owiany jest jej tęsknym i stale się powtarzającym aaa-chem i ech-echem!

"Mamo, czy tęsknota może być kreatywna?" - pyta mnie skupiona nad swoją pracą.
"Myślę, że tęsknota może góry przenosić... a nawet je przybliżać... "

Poniżej załączam pracę tęsknej Hanulki :) i mały opis jej wymarzonych wakacji:
Najbardziej 'zapachowy' jest cynamon, wyznaczył kontury gór i strefy basenowej, a nawet rysy twarzy naszej rodzinki. Wnętrze 'projektu' bogate jest w grapefruita (opalone słońcem szczyty gór), jabłko (turyści na wyciecze górskiej), paprykę czerwoną i liście laurowe (to wodne orzeźwienie basenów). Słońce to piękne must have WAKACJI - cytrynowe i cynamonowe, ale w wersji light! ;)
Promienie słoneczne oraz nasze 'łapki', nóżki i czupryny, Hanulka stworzyła z makaronu suchego - (stwierdziła, że faktycznie suche mamy końcówki włosów), a nasze ciała - to bananowa masa. ;) oj tam, takie tam szczegóły. ;)

Fotki:
1. Przygotowanie bananów 'pod człowieka'.
2. Chwilka na zastanowienie się nad całością... i spróbowanie czy banan ma odpowiedni smak. ;)
3 i 4 i 5. Słońce świeci coraz bardziej cynamonowo.
6. Robi się rodzina... choć chwilka, teraz jednak góry...turyści, do rodziny jeszcze wrócimy. :)
7, 8, 9,10,11. Powstają góry, szczyty i kontury tras.
12. cd. rodziny.
13, 14, 15,16. Liście laurowe to cudowne baseny.
17 i 18. Wymarzone Wytęsknione Wakacje :)

Pozdrawiamy smacznie i wonnie ;)
Hania lat 5 - wykonanie :)
O wakacjach marzą również:
siostra mała Pola, mama i tata, wspólnie lat - lepiej nie pamiętać. ;)
Serdeczności!

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60224.jpg

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60225.jpg

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60226.jpg

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60227.jpg

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60228.jpg

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60229.jpg

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60230.jpg

monthly_2017_08/konkurs-kreatywnosc-dzieci_60231.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...