Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Kreatywność dzieci”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Budowle z klocków to najfajniejsza zabawa moich synków.Budujemy różne rzeczy poczawszy od domków,samochodów, sklepów itd.Jest to świetna zabawa, która wpływa na kreatywność, pobudza myślenie,rozwija wyobraznie, sprawność manualna, koordynację wzrokową, ucząc przy tym kolorów, kształtów, klasyfikowania(mniejszy, większy) liczenia oraz relacji przestrzennych ( nad, za, pod, przed itd.), oraz najważniejsze w naszym przypadku uczy współpracy i dzielenia się zabawkami z młodszym rodzeństwem.

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_59220.jpg

Odnośnik do komentarza

Drodzy Rodzice, czy znacie kręgle? Takie zwyczajne, plastikowe, do gry. Czy wiecie, ile zastosowań mogą mieć takie kręgle? W naszym domu...wiele! Naszej córce kręgle jako gra nie przypadły do gustu, nie chciała się nimi bawić. Jednak wychodzę z założenia, że kupione zabawki nie mogą się kurzyć, trzeba robić z nich użytek i... fajną zabawę! Dlatego zaproponowałam córce grę w "Hopa-hopa". Zaciekawiona patrzyła na mnie, co też takiego wymyśliłam i kiedy zobaczyła jak rozkładam na podłodze kręgle jeden za drugim w małych odstępach, a potem skaczę przez nie jak konik, od razu podchwyciła zabawę. Kiedy zauważyłam, jak bardzo jej się spodobało, zaproponowałam slalom biegiem, slalom na jednej nodze, slalom skakany -z powodzeniem. Potem wymyślałyśmy coraz to nowsze zabawy z kręglami, do których córka w końcu się przekonała. Miała oczywiście kilka swoich pomysłów, i tak kręgle stały się pałkami do bębnów (czytaj: garnków) w naszej zabawie w koncert, pałeczkami do żąglowania w zabawie w cyrk (mamo, jestem klałnem!), torem przeszkód dla samochodzików, przedmiotem do rzutu wzwyż (mamo, zobacz jak wysoko!), zabawy w chowanego (mamo, szukaj, są gdzieś w kuchni... Tak, tak, w lodówce!), aż w końcu pomyślałam, że można by wykorzystać kręgle do nauki- tak więc liczyłyśmy je, nazywałyśmy kolory po polsku, po angielsku, ustawiałyśmy je w rządku i córka uderzała kulą w nazwany przeze mnie kolor. Taaaak, zabaw z kręglami było w naszym domu już wiele, a kto wie, co jeszcze wymyślimy? Jak się okazuje, czasem do zabawy nie jest potrzebny tuzin mega wypasionych zabawek- czasem wystarczy jedna niepozorna rzecz, by móc stworzyć zabawy, o jakich do tej pory nie mieliśmy pojęcia! Na zdjęciu: niezbyt imponujący, ale zapewniam- niezwykle interesujący slalom z kręgli.

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_59261.jpg

Odnośnik do komentarza

Zabawy kreatywne córeczka uwielbia
Na świeżym powietrzu często czas swój spędza
To klucz do bogatej wyobraźni rozwijania
spełniania marzeń i świata poznawania :)

Stylowy pokaz mody? To dopiero gratka!
z kartonu modelki są przebierane w szmatkach...

A gdyby tak pociągiem móc wyruszyć w drogę?
razem z zabawkami przeżyć swą przygodę?
Stworzyć wymarzony pojazd swój w "fabryce"
a moc radości z tego w maluszku zobaczycie :)

Kamienie pozbierajmy do dużego wiaderka
farbkami namalujmy oczy i skrzydełka
słońce oraz chmurki tutaj też się znajdą
łąka z robaczkami będzie wielką frajdą :)

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_59395.jpg

Odnośnik do komentarza

Synek uwielbia zabawę w farmera. Zbudował farmę z zagrodami, stodołą i plastikowymi zwierzątkami. Ma parę traktorów, jeepa i przyczepy. W ogóle nie wysiadał by z traktora. Ciągle jeździ na pole, kosi, wozi siano. Przecież na farmie tak wiele się dzieje. Trzeba nakarmić zwierzątka, zwieźć siano do stodoły, naprawić traktor, zagonić stado na łąkę. Zabawa w farmę jest świetna, ciągle jest coś do zrobienia, rozwija wyobraźnie, uczy, śmieszy. Ostatnio przybiegł do mnie z wiadomością: - Że krowa jest niegrzeczna, co chwilę ucieka z zagrody i robi mu wiele strat w gospodarstwie!!! :)))))))) Zabawa w farmera daje mnóstwo radości i możliwości kreatywnego spędzania czasu. Miłej zabawy! :)))))))

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_59419.jpg

Odnośnik do komentarza

U nas kreatywność rozwijamy od najmłodszych lat. Dzieci to wspaniali aktorzy. Ulubiona zabawa to przebieranie i w domowym teatrzyku granie. Dzięki takim zabawą rozwijaja wyobraźnię, ćwiczą wymowę, uczą występów przed publicznoscia. Wymyślają nowe postacie i historyjki na poczekaniu. Spedzamy wspólnie czas przy tworzeniu dekoracji, rekwizytow i stroiow

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko od zawsze uwielbia zabawy z kolorowym ryżem (który sami barwimy na takie kolory jakie chcemy), przesypuje, robi: zupy, herbatki, kawy itd. Kolejna zabawa to zabawa ciastoliną, z której najczęściej tworzy ciasta i torty a sztuczne kwiatki służą jako świeczki. Zabaw kreatywnych wymyślamy bardzo dużo, ale opisałam te, które są przedstawione na zdjęciu.

monthly_2017_07/konkurs-kreatywnosc-dzieci_59540.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...