Skocz do zawartości
Forum

wlasciwa temperatura w ciazy


Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem. gdzies przeczytalam ze podczas ciazy temperatura ciala wzrasta do 37 st. moj problem jest taki ze moja temperatura ciala jes 36.6 a w srodku dnia okolo 15 (co zauwazylam od 2-3 dni) jest bardzo niska mianowicie 35.6 lub 36.1i dodatkowo towarzysza mi bole glowy, potem bol przechodzi i temperatura sie podnosi. czy powinna, sie niepokoic?? czego moze to byc oznaka??

Odnośnik do komentarza

Piszą że tempka w ciąży powinna być ok 37oC ale nie do końca tak jest.
Wszystko zależy od tempki jaką miałaś w fazie folikularnej :) czyli przed owu jeśli była niska (a sporo dziewczyn tak ma) to i w ciąży nie będzie wynosić 37oC
Dla przykładu ja miałam tempke przed skokiem 36,2oC w ciąży mam średnio 36,7-36,9oC i nic złego się nie dzieje.
Wiem że są na forum dziewczyny które mialy w ciąży jeszcze niższą tempkę :)

Odnośnik do komentarza

Ja mierzę rano temperaturę ale pomiędzy 7-9, czasami zdarzy mi się przed mierzeniem polecieć wysiusiać jeszcze wiec nie wiem czy to miarodajne, ale: w pierwszej połowie cyklu miałam 36,6 36,5 36,9 potem miałam 5 dni przerwy w mierzeniu( ze względu na wyjazd)i teraz jak mierze mam 77,2 przez 3 dn ijuz i dziś 37.
Hmmm wedle instrukcji sprawdzam sobie moja szyjkę i jak na początku nie mogłam jej wybadać to teraz jest bardzo nisko ( takie mam wrażenie)- czy to oznaka że zbliża się @
Dodam, że planowana powinna być dziś ( 28dzien cyklu) gdyby brac pod uwagę to, że ostatnio tak sie pojawiła, a generalnie mam nieregularną zdarza się ze dochodzi do 33 dnia cyklu ale to z dwa razy w tamtym roku tak było -moje max!!!!
Proszę o opinie na ten temat?bo sama nie wiem jak interpretować, i czy w ogóle est co!!!

Odnośnik do komentarza

Ważne przy mierzeniu temperatury jest stała pora (plus–minus pół godziny), najlepiej przed godziną 7.30, trzymając termometr pod językiem przez 8 minut, w pochwie przez 5 minut lub w odbycie również przez 5 minut. No i przed wstaniem z łóżka. Niższa temperatura w pierwszej połowie cyklu to zjawisko normalne, skok następuje podczas owulacji i podwyższona utrzymuje się do następnej miesiączki> Przed miesiączką spada do niższych wartości. Jeżeli utrzymuje się podwyższona (zazwyczaj ok. 37 st.) i mija termin miesiączki, można spodziewać się ciąży :)

Szyjka mięknie i zmienia położenie, gdy zbliża się owulacja, a nie miesiączka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...