Skocz do zawartości
Forum

Odszkodowanie za wypadek w szkole


Gość Jolka_mama_itata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolka_mama_itata

Drogie Mamy,
mam problem a jak się wygadam, może będzie mi lżej. Moja 10-letnia córka zemdlała w szkole, tak po prostu. Gdy upadała uderzyła dość mocno głową (a raczej twarzą) o podłogę. W efekcie tydzień spędziła w szpitalu z wstrząśnieniem mózgu, teraz skutkiem tego są uciązliwe bóle głowy. Oprócz tego miała potłuczoną twarz, rozcięty łuk brwiowy, wybita (połowicznie) górna jedynka. Myślałam, że to szkolne ubezpieczenie pokryje w jakiś sposób nasze wydatki. okazało się jednak, że omdlenie nie jest nieszczęśliwym wypadkeim i ubezpieczyciel nie wypłaci żadnych pieniędzy.... To po co my płacimy takie ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Gość MichelinaPedagog

Cześć Jolka,
faktycznie masz ciężką sytuację. Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia, choć z tego co wiem, omdlenie prawie zawsze NIE jest uznawane za nieszczęśliwy wypadek. Stąd wszystkie kłopoty i brak świadczenia. Nieszczęśliwy wypadek przez towarzystwa ubezpieczeniowe to zdarzenie, które zostało wywołane czynnikiem zewnętrznym (czyli np. córkę musiałby popchnąć kolega z klasy).
Jako rodzic trójki dzieci i pedagog wiem też, że warto zaglądać do umowy z ubezpieczycielem tzw. OWU - ogólnych warunków ubezpieczenia, bo tam mamy klucz do wszystkiego i wiemy za co płacimy. Bardzo ważna w tym wszystkim jest też całkowita suma ubezpieczenia - jeśli wynosi ona 10 tys zł, to wiadomo, że odszkodowanie będzie dość niskie. Przy sumie 50 tys. byłoby 5 razy wyższe.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, też się zastanawiam nad sensem ubezpieczenia jak czytam takie historie jak opisuje Jolka. Jolka, a próbowałaś pisać jakieś odwołania?
Ja ostatnio wałkuję temat ubezpieczeń, może warto zainwestować nie w szkolne a w takie indywidualne? Ono jest droższe, ale i wieksza suma ubezpieczenia... Musisz tylko poszukać dobrego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza

Jolka, Dziubala ma rację, pisz odwołanie! Poza tym wyczytałam, że kiedyś było głośno o takiej aferze bardzo podobnej do waszego przypadku. Odbiło się to szerokim echem w mediach, więc myślę że coraz częściej pojawia się w ofercie ubezpieczycieli odszkodowanie za uszczerbek przy omdleniu. Tylko trzeba przejrzeć najpierw oferty. No ale wszystkich sytuacji niestety nie przewidzimy :(

Odnośnik do komentarza

Wiem, że Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w wyniku omdlenia. Mieli chyba taką jedną sprawę na ten temat i włączyli to do zakresu swoich świadczeń. Jak narazie spotkałam sie też z tym w PZU, a czy inni ubezpieczyciele mają? trzeba sprawdzać!

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, też mam problem z odszkodowaniem za wypadek dziecka. Syn w ubiegłym roku w szkolnym, na poczatku czerwca złamał rękę. Ubezpieczyciel wyliczył, że to 2% uszczerbku na zdrowiu i dostaliśmy 300 zł. Czy to nie za mało? Syn całe wakacje chodził na rehabilitacje, do tej pory ma często problem z poruszaniem ręką. Może ktoś zwas miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza

rezigiusz, 2% to niewielki uszczerbek, a kwota jest wyliczona od sumy ubezpieczenia. 2% i 300 zł, to wychodzi od sumy 15.000 zł, to i tak jest więcej niż gdzie indziej, bo najczęściej w szkole to 10.000-12.000 zł.
Jeśli uważasz, że kwota jest za mała i nie wystarczyła np. na rehabilitację, to spróbuj się odwołać od decyzji, którą dostaliście. Tylko czy nie jest na to za późno.

Odnośnik do komentarza

Dziubala, kontaktowałem się z ubezpieczycielem i złożę wniosek o pozytywne rozpatrzenie sprawy, tym bardziej, że nie dostaliśmy żadnego świadczenia rehabilitacyjnego a ubezpieczyciel je oferuje. Napiszę, jak coś się uda zdziałać. Może już po ptokach, jak to mówią ale jak nie spróbuję nie b ędę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Gość Miłka1809

Jezu ty;e czytam o tych wypadkach w szkole, aż włos się jeży. Na szczęście moja trójeczka do tej pory nie miała żadnych wypadków :) ALe mam historię z życia dobrej znajomej: córka po szkole, wracając rowerem do domu (mała wioska, żadne miasto) najechała na kamień. Spadła z roweru, mocno się poobijała ale złamań nie byo. Ubezpieczyciel nic nie wypłacić, bo rzekomo nie było trwałych uszczerbków. ALe rodzice nie ali za wygraną bo mała ze 3 dni leżała na obserwacji i ze 2 tygodnie nie chodziła do szkoły (zdarte ręce, siniaki na buzi - nie puszczali jej do szkoły do czasu aż nie poschodziło). Musieli jakoś dobrze zaargumentować odwołanie, bo dostali ok. 200 zł odszkodowania z a pobyt w szpitalu i czasową niezdolność do nauki. także zawsze warto złożyć wniosek, a nawet odwołanie jak za pierwszym razem się nie uda :)

Odnośnik do komentarza

Miłka1809 - jestem tego samego zdania, że zawsze warto próbować, nawet pisać odwołania. Nigdy nie wiemy, czy czegoś nie ugramy :) A jak towarzystwo jest fair i OWU maja porządne to raczej nie ma się co obawiać o wypłatę odszkodowania.

Odnośnik do komentarza

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ubezpieczyciele będą unikać wypłaty całkowitej kwoty odszkodowania, a te pieniądze przecież się nam należą. Sama jakiś czas temu miałam problem, żeby uzyskać zadośćuczynienie, sprawę oddałam w ręce firmy odszkodowawczej, gdyby nie oni raczej nigdy nie zobaczyłabym żadnych pieniędzy. Sprawdźcie sobie opinie klientów auxilia: http://auxilia.pl/opinie-klientow, firma ma dobrych prawników, wynagrodzenie pobierają dopiero po wykonaniu pracy.

Odnośnik do komentarza

Z takimi problemami najlepiej radzą sobie kancelarie, które na co dzień zajmują się dochodzeniem roszczeń ubezpieczeniowych jak m.in. Casus https://www.casus.biz/ Owszem płacisz jakiś niewielki procent od uzyskanej kwoty ubezpieczenia, ale to co dostaniesz to i tak niewspółmiernie wysoka kwota niż gdyby ubezpieczyciel wypłacił ci jakiś ochłap jakbyś sam się do niego zgłosił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...