Skocz do zawartości
Forum

Jaki fotelik 9-18 kg?


Gość Weronikkk

Rekomendowane odpowiedzi

Starszy syn ma 2 latka i 2 miesiące, waży 13 kg. Teraz jeździ w foteliku Espiro Oprima (0-25kg), ale nie wydaje mi się, że będzie się w nim mieścił do tej wagi.
Młodszy (2 miesiące) na razie podróżuje w foteliku-nosidełku z wózka (x-lander).
Przed wyjazdem w dłuższą podróż (pewnie maj/czerwiec) chcemy go przesadzić do innego fotelika. Ale wydaje się, że lepiej kupić nowy starszemu. Tylko jaki? chyba jeszcze nie można będzie od 15 kg? Czytałam gdzieś, że w nim od 4 lat się jeździ. Czy ktoś może coś doradzić?
Nie mamy w samochodzie mocowania isofix.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/12412

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/12411

Odnośnik do komentarza

mika.k
Starszy syn ma 2 latka i 2 miesiące, waży 13 kg. Teraz jeździ w foteliku Espiro Oprima (0-25kg), ale nie wydaje mi się, że będzie się w nim mieścił do tej wagi.
Młodszy (2 miesiące) na razie podróżuje w foteliku-nosidełku z wózka (x-lander).
Przed wyjazdem w dłuższą podróż (pewnie maj/czerwiec) chcemy go przesadzić do innego fotelika. Ale wydaje się, że lepiej kupić nowy starszemu. Tylko jaki? chyba jeszcze nie można będzie od 15 kg? Czytałam gdzieś, że w nim od 4 lat się jeździ. Czy ktoś może coś doradzić?
Nie mamy w samochodzie mocowania isofix.

najlepiej wziąć dziecko do sklepu z fotelikami i pomierzyć różne modele, sprzedawcy doradzą, co teraz będzie dobre

Odnośnik do komentarza

dotusia
tylko zwracaj uwagę na atesty :)
nie atesty, tylko crashtesty :) atest ma każdy, nawet kawałek styropianu obszyty materiałem :/

skoro teraz mały ma 2 miesiące, to maj/czerwiec będzie miał zaledwie 5-6 miesięcy
na pewno będzie stanowczo za wcześnie, żeby posadzić go przodem do kierunku jazdy

dlaczego na wakacje chcecie zmieniać fotelik? w tym będzie najbezpieczniejszy...

moja córka w październiku skończyła rok, we wrześniu byliśmy na trzytygodniowych wakacjach w różnych miejscach (mieszkamy na pomorzu, dojechaliśmy w góry i po drodze zwiedzaliśmy jeszcze kilka miejsc) i nie myślałam nawet, żeby ze względu na podróż zmieniać fotelik...
teraz ma 15 miesięcy i nadal jeździ w 0-13, starsza jeździła 22 miesiące- dopóki się mieściła, teraz nadal jeździ tyłem, bo tak bezpieczniej

SisiBabyCare
Ja od siebie mogę zaproponować i polecić fotelik samochodowy firmy BabySafe. Przeznaczony jest dla dzieci od 9-36 kg lub w wieku od 9 miesięcy do 12 lat. Jest to fotelik, który rośnie wraz z dzieckiem. Zaprojektowany ergonomicznie, najszerszy zakres fotelika takiego typu. Idealny do przewozu dzieci w różnym wieku. Posiada pozycję siedząca i wypoczynkowa.
bezpieczniejsze są foteliki w jak najmniejszych przedziałach wagowych, na pewno nie jest dobry dla maluszka przesadzonego dopiero z pierwszego fotelika

Odnośnik do komentarza

Nowy fotelik będzie dla starszego...a właściwie już jest. Młodsze dziecko przesadzimy do fotelika który mamy (0-25kg), jest montowany tyłem, ma pozycję prawie leżącą. Chciałam zmienić fotelik ponieważ ten który mamy (nosidełko do wózka x-lander) ma materiały jakieś takie nie bardzo i starszego podczas podrózy nad morze latem strasznie odparzył :(
Zdecydowaliśy się teraz na Graco Nautilus a była okazja więc już kupiliśmy. Tyle tylko, że póki jest zimna wolę młodszego wozić w nosidełku bo jest wygodniej tak go zapakować, okryć kocem, wlożyć do auta i odkryć :) nie trzeba już przekładać na mrozie

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/12412

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/12411

Odnośnik do komentarza

AsiaczeK_S_88

SisiBabyCare
Ja od siebie mogę zaproponować i polecić fotelik samochodowy firmy BabySafe. Przeznaczony jest dla dzieci od 9-36 kg lub w wieku od 9 miesięcy do 12 lat. Jest to fotelik, który rośnie wraz z dzieckiem. Zaprojektowany ergonomicznie, najszerszy zakres fotelika takiego typu. Idealny do przewozu dzieci w różnym wieku. Posiada pozycję siedząca i wypoczynkowa.
bezpieczniejsze są foteliki w jak najmniejszych przedziałach wagowych, na pewno nie jest dobry dla maluszka przesadzonego dopiero z pierwszego fotelika

Nie do końca to prawda. My mamy fotelik Cybex (model chyba Pallas, ale nie jestem pewna). Jest on od 9 do 36kg. Crashtesty na bardzo wysoką ocenę, dodatkowo nagradzany na jakichś targach itp. W momencie, gdy go kupowaliśmy, był to jeden z najbezpieczniejszych fotelików. Nadal noty ma bardzo wysokie. Zresztą bardzo go polecam. Nasz synek ma 13kg i niecałe 3 latka i nadal jeździ z tą osłoną biodrową (świetny wynalazek, bo nie ma problemu ze zsuwającymi się z ramion pasami). W późniejszym etapie zdejmuje się osłonę i fotelik rośnie z dzieckiem.

Naprawdę z czystym sumieniem polecam.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

j_kaminska
AsiaczeK_S_88

SisiBabyCare
Ja od siebie mogę zaproponować i polecić fotelik samochodowy firmy BabySafe. Przeznaczony jest dla dzieci od 9-36 kg lub w wieku od 9 miesięcy do 12 lat. Jest to fotelik, który rośnie wraz z dzieckiem. Zaprojektowany ergonomicznie, najszerszy zakres fotelika takiego typu. Idealny do przewozu dzieci w różnym wieku. Posiada pozycję siedząca i wypoczynkowa.
bezpieczniejsze są foteliki w jak najmniejszych przedziałach wagowych, na pewno nie jest dobry dla maluszka przesadzonego dopiero z pierwszego fotelika

Nie do końca to prawda. My mamy fotelik Cybex (model chyba Pallas, ale nie jestem pewna). Jest on od 9 do 36kg. Crashtesty na bardzo wysoką ocenę, dodatkowo nagradzany na jakichś targach itp. W momencie, gdy go kupowaliśmy, był to jeden z najbezpieczniejszych fotelików. Nadal noty ma bardzo wysokie. Zresztą bardzo go polecam. Nasz synek ma 13kg i niecałe 3 latka i nadal jeździ z tą osłoną biodrową (świetny wynalazek, bo nie ma problemu ze zsuwającymi się z ramion pasami). W późniejszym etapie zdejmuje się osłonę i fotelik rośnie z dzieckiem.

Naprawdę z czystym sumieniem polecam.nie do końca się z tym zgodzę, coraz częściej czytam o tym, że te foteliki są ustawione pod wymiary manekina i dlatego tak dobrze przechodzą testy... nie da się dopasować idealnie jednego fotelika do roczniaka i do 12letniego dziecka...
tu teksty akurat z bloga, ale takie info podają też eksperci, czytałam, ale na płatnej stronce, a już mi niestety abonament wygasł :(
Foteliki samochodowe oczami sprzedawcy: Foteliki z poduszką? Bambuko, sorry bardzo.
Foteliki samochodowe oczami sprzedawcy: 9-36 kg - oszczędność czy bambuko?
Foteliki samochodowe oczami sprzedawcy: Poduszkowce ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza

Z doświadczenia nie polecam Wam fotelików dwuczęściowych tzn takich z których później można oparcie odczepić i zostaje sama nakładka.Są niestabilne!!!
I lepiej jest jechać do sklepu samochodem i poprosić o możliwość przymierzenia fotelika do siedzenia w aucie,bo tez nie wszystkie spasują.

Odnośnik do komentarza

~zołzia
Ktos pisał że w dobrej cenie kupił UZYWANY fotelik
a jaka jest gwarancja że taki fotelik jest bezpieczny ? że nie uległ wypadkowi i zniszczeniu?
Lepiej szukać promocji na nowe foteliki niż kupować uzywany i kupić jeden uniwersalny żeby zaoszczędzić pieniazki

Graco Nautilus to dobry wybór z takich uniwersalnych fotelików

Podejrzewam że to do mnie więc odpowiadam :D
Ja kupiłam używany fotelik dobrej marki i miałam to szczęście że mogłam go dokładnie pooglądać przed zakupem.Więc mam pewność że nie jest powypadkowy.
Fotelik to nie samochód,który można nie zauważalnie poskładać po wypadku.Jest jedną bryłą,na której widać każde pęknięcie czy próbę klejenia. :)
Pozdrawiam!

]

Odnośnik do komentarza

Specjaliści odradzają zakup używanych fotelików, bo "na oko" nie da się określić czy fotelik brał udział w wypadku. Skoro specjaliści nie są w stanie, to przeciętna osoba też nie. Taki fotelik nie musi mieć żadnego widocznego pęknięcia, a i tak nie będzie już chronił należycie.
Odkupić można od kogoś kogo się zna i mamy pewność, że nie oszukuje nas co do historii fotelika. Poza tym "żywotność" fotelika to jakieś 7 lat, a po tym okresie materiały się starzeją i fotelik powinien iść w odstawkę, bo będzie coraz gorzej pełnił swoja funkcję.

Odnośnik do komentarza

To, ze fotelik rosnie razem z dzieckiem od roku do 12 lat akurat nie jest zaleta...
Jesli zdjecie przedstawia Wasz fotelik, to niestety nie jest to najlepszy wybor.

Co do fotelikow uzywanych zgadzam sie w 100%, ze nie da sie golym okiem sprawdzic czy nie bral udzialu w wypadku. I ta data waznosci tez bardzo wazna sprawa. A szycie nowego pokrowca pozostawie bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Użytkownik

Ja nabyłam fotelik Avionaut Glider Royal, ale jest do 25 kg... Zależało mi na montowanym przodem z dwóch powodów: córka nie wysiedziala by sama z tyłu, gdy ja bym kierowała a i ja wole widzieć dziecko w lusterku, gdy prowadzę auto). Przed zakupem szukałam w internecie najlepszego ale i nie najdrozszego. Ten jest bardzo wygodny (możliwość odchylenia, gdy dziecko zasnie), łatwy w utrzymaniu czystości. Zagłówek elegancko podtrzymuje główkę, fotelik jest stabilne osadzony (mam montowany za pomocą pasów, ale z isofix też jest dostępny).

Odnośnik do komentarza
Gość KatarzynaZL

My kupilismy fotelik Babysafe montowany tylem 9-18 kg. Jest najbezpieczniejszym o kakim czytalismy - w koncu skandynawska firma a oni maja bzika na punkcie bezpoeczenstwa. Kosztowal 2 tys. ale warto bylo, by Maluch byl bezpieczny i mial wygodnie. Ponadto mamy 3 dzieciakow wiec szukalismy tez takiego, zeby sie w kombi z tylu dwa foteliki zmiescily i jeszcze ja miedzy nimi:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...