Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Co do badań 3 trymestru to ja mam zrobiony antygen hbs i wymaz na GBS. Cos jeszcze trzeba??
Już nie pamiętam z tamtej ciąży nic.
A w ogóle to już chyba mam ten stan w którym mózg chce odpocząc bo jakoś się nie mogę ogarnąc. Ciągle czegoś zapominam i dziś bym prawie wypadek spowodowała . Chyba trzeba przestać w biegu żyć i zacząć wiecej odpoczywac.
Savana, super ze z małą wszystko oki:)
Co do wyprawki to ja już wszystko ogarnełam. Poszłam na zakupy, wróciłam z niczym i zamówiłam wszystko przez neta. I szczesliwa jestem jak nie wiem co z tego powodu. Zamówienie przyjdzie pewnie w piątek. Dopakuje pare rzeczy do torby i mogę rodzić:) Tyle, ze pewnie przenoszę jak poprzednią ciązę i mój dzieć bedzie gigantem wtedy:P

Odnośnik do komentarza

Savana, jagodowa super że po wizytach wszystko OK :)

Melliska ja dostałam informacje, że do porodu trzeźwa mieć między innymi:
• oryginał grupy krwi
• wszystkie badania z ostatniego trymestru, a w tym najważniejsze:
USG,OWA(VDRL,USR), HBS, morfologia, mocz, wymaz z pochwy i odbytu w kierunku GBS, HIV, HCV

Dziewczyny, macie/kupujecie termometr dla dziecka? Nie wiem jaki wybrać :(

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxmfv59klzl.png

Odnośnik do komentarza

EjMI dziwne ze nie miałaś robionego GBS bo jest to badania obowiązkowe. Jeśli wyszedłby Ci wynik dodatni to by zapobiec zakażeniu u noworodka, stosuje się antybiotyk. Nie będziesz miała wyniku w szpitalu to dadza Ci antybiotyk dożylnie tak na wszelki wypadek bo wtedy nie będzie już czasu by pobrać i zbadać wymaz

Odnośnik do komentarza

Han, ja wiem że trzeba na tzreźwo choć może po lapmce wina wytrawnego było by lepiej:P Takie płata figle słownik hihi.
Jagodowa, to też masz duże dziecie:) A cc za 3 tyg? Czyli bedziesz prawdopodobnie pierwsza!:)
Ja mam termin na 21 luty ale znając życie przenoszę..
Alexia, super ze wizycie oki:) Twoja córa też duża:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mam fajne ubranka, które kupowałam mojej malutkiej kwietnióweczce 2017, może chciałaby któraś z Was zerknąć. Dla chłopca też mam wyprawkę 62-74, ponieważ w pierwszej wersji miał być chłopiec:) Ceny od 2zł za niedrapki, skarpeteczki do 25zł za komplety, sukieneczki, sweterki. Dajcie znać na priv jeśli chcecie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór mamuśki!
Byliśmy na szkole rodzenia, omawialiśmy plan porodu, podobno fajnie go mieć, najlepiej napisane odręcznie także na pewno się za to zabiorę. Rozmawiałam z położna powiedziala że ciężko będzie mi samej stwierdzic czy ruchy dziecka są za słabe albo zbyt gwaltowne bo różnie dzidzia reaguje ale jak będę tylko zaniepokojona to mam jechać na IP, nie ważne czy czuje czy nie, muszą mnie przyjąć i zbadac i to natychmiast, mam nie czytać nic na internecie a liczenie ruchów w takiej sytuacji będzie ciężkie bo jak to zrobić? Jak sama mam odróżnić czy jest za bardzo aktywne lub za mało, różnie dzieci reagują . Mam jechać jak coś mnie martwi i tyle a przede wszystkim skonsultować się z innym lekarzem jeszcze..
Han dziękuję Kochana za wsparcie i kciuki.
Savana jagodowa gratulacje pozytywnych wiadomości na badaniach. No właśnie savana Już za 1,5 tyg Dostaniesz skierowania na resztę badań,dzisiaj na jednym ze stron na Facebooku czytałam co potrzebne do jednego ze szpitali były tam wyniki badań np.HBS i odczyn WR, zastanawiam się co ze mną skoro mam wizytę 13.02 to będzie już 33 tydzień i kiedy ja będę miala to zrobić? A teraz dostałam następne moczu i krwi..
Melliska widzisz Ty na odwrót wróciłaś z niczym a ja mam zamiar jechać w piątek albo sobotę i kupić wszystko w hurtowni ( drozej niż przez neta) ale nie mam głowy do zamówienia przez internet co chce przez Gemini to nie ma tego co ja sobie gdzieś wyczytam a kupowanie na raty chyba mnie nie bawi. Do tego te wszystkie podkłady, nowe ciuszki chce zobaczyć na żywo..
alexia gratulacje, dawaj znać jak to wszystko się u Ciebie rozwiązuje!
Ogólnie dziewczyny aż niewiarygodne jak ten czas leci, jak już blisko jesteśmy, mam nadzieję że dla każdej z nas będa szczęśliwe rozwiązania i zazdroszczę Wam że czekacie już na maluchy bez zmartwień!

Odnośnik do komentarza

2:26... oby moja pobudka była chwilowa... Ja chcę jeszcze spać! ;)

RoseBelle mi położną coś wspomniała, że te badania na paciorkowca (gbs) lekarze zlecają jakoś ok.36 tc bo mają swoją "ważność" ok 4 tygodnie. Mi dopiero będzie pani dr pobierać wymaz właśnie za dwa tygodnie w 37 tc.
Ale jak się nie ma tych badań to tak jak Roks pisze - w szpitalu dają wtedy antybiotyk tak profilaktycznie.

Melliska - no moja gin.prognozuje, że Mała urodzi się z podobną wagą do synka (3560) zobaczymy ;) 7 lutego poznam dokładną datę :)

Han - oj co do termometrów to opinie skrajnie różne ;) ja miałam dla synka taki termometr bezdotykowy ale sama nie wybierałam, dostałam go od mamy bo miała u siebie w gabinecie jeden zbędny. Działa, nie narzekam, nie wymieniam :) https://www.aptekagemini.pl/termometr-microlife-nc-100-bezkontaktowy.html

Ja torbę już spakowałam, fotelik mąż też wczoraj wieczorem przyniósł z garażu, rozpakował. Jutro przygotuję i włożę do fotelika to co razem z nim będzie zabierał do szpitala (ubranko dla małej + dla mnie). I koniec.

Zostały mi już takie rzeczy do kupienia lajtowe, które mogę kupić właściwie w każdej chwili, niekoniecznie do porodu - upattzylam sobie na stronie Samiboo ochraniacz do łóżeczka i prześcieradło z kolekcji Łąka ale są póki co nie niedostępne i mają być pod koniec miesiąca.
No i torbę do wózka chce kupić. Bo troszkę się umordowałam z poprzednim wózkiem i torba do kompletu. Mieliśmy wózek Tutek Grander Play. Wózek super się sprawdził, byliśmy zadowoleni ale torba miała praktycznie jedną kieszeń tylko i ueczny bałagan. Teraz kupiliśmy anex sport i jest dołączony taki mały plecak. Moim zdaniem niepraktyczny. Więc sobie wymyśliłam, że chce jeszcze fajną torbę. Ja dużo jeżdżę samochodem i ogólnie "nosi nas" więc chce mieć teraz coś praktycznego. Patrzyłam sobie torby skip-hop ale zanim m kupie to chciałabym poriwnac stacjonarnie kilka modeli ale to chyba niemożliwe bo zazwyczaj w stacjinarnych sklepach są pojedyncze sztuki.
Catarisa - może Ty wiesz gdzie w Poznaniu stacjonarnie są torby skip-hop?

Ale się rizpisakam, zrobiła się 2:52 . Ciekawe czy jeszcze zasne ;)

Odnośnik do komentarza

Ależ się wyspałam, cała noc przespać nawet do łazienki nie wstawalam milusio:)

Rose spokojnie wyniki badań masz na drugi dzień więc zdążysz na pewno one i tak muszą być aktualne, na stronie mojego szpitala wymagają hbs grupę krwi wszystkie usg z całej ciąży i badania laboratoryjne a gbs i tak ważny jest tylko z 35-37tc... Powodzenia na wizycie, o wszystko dokładnie wypytaj ta gin.
jagodowa wow piękna już waga! o temacie toreb myślałam identycznie i Mikołaj w tym roku przyniósł mi właśnie torbę skip hop duo signature polecam, bardzo pojemna, noszę ja cały czas ma też zaczepy do wózka bo domyślam się że przy dwójce dzieci to i walizki będzie mało :)
Han rodzic po prosecco to był by luksus może bym tak się nie darla i nie płakała :D termometr mam bezdotykowy do czoła i ok ale dla noworodka bardziej sprawdził mi się elektroniczny do pupy z miękka końcówka...

https://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8m8rtjfjr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw12lfqo7i5.png

Odnośnik do komentarza

jagodowa no niestety Ci nie mogę z tą torbą.
Ja mam wózek z lander I do niego mega dużą i pojemną torbę, więc nie miałam nigdy powodu by szukać.

Ja dziś też wyspana, cała noc bez wstawania.
Idę dzisiaj na wizytę, mam stresa ciekawe jak tam moją szyjka. I w ogóle wczoraj poleciało mi coś po nogach, nie dużo dosłownie takie kropelki wyglądało jak mydliny. Byle by wody mi się nie sączyły. Dziś o tym powiem mojemu GP.

savana, jagodowa dobrze że wizyty udane
savana, katolinatr śliczne maluszki.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Gratuluję udanych wizyt i dużych dzieciaczków :)
Zazdroszczę snu :) ja dziś wreszcie nie najgorzej, bo córka tylko raz się obudziła, ale kaszlała czasem. Mam nadzieję, że już będzie tylko lepiej, wczoraj pół dnia w stanie podgorączkowym na mnie spędziła bidulka, aż się młoda denerwowala i rozpychała się mocno, bo jej siostra i tak małe mieszkanko jeszcze bardziej ograniczyła :p
O, właśnie mi uświadomiłyście, że potrzebuję nową torbę do wózka :D w naszej właśnie też jedna kieszeń i wieczny pierdolnik,a teraz z dwójką to przyda się coś praktyczniejszego. Ale te skip hop drogie... :/
Ja gbs będę miała pobierany na początku lutego na kolejnej wizycie (36tc). Ostatnio miałam dodatni, ale nie zdążyli mi podać antybiotyku, bo urodziłam w 40 min od przyjazdu do szpitala (przyjechałam już z partymi), także musieli córce zaaplikować profilaktycznie antybiotyk. Nawet do końca nie wiem w jakiej formie, bo nie wszystko ogarniałam, co się działo na porodówce :p
Śliczne maluszki :) ja nie miałam nigdy usg 3d, ale ostatnio dostałam zwykłe zdjęcie ust i noska córeczki :) i chwilę dał nam pooglądać jak wyciagała język, a potem jak wsadziła sobie rączkę do buzi i ssała :) się uśmialiśmy z mężem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Mi z tych skip hop podoba się (przynajmniej na zdjęciach) model Chelsea ale cena masakr, prawie 500 zł ... jeszcze te torby lassig niektóre wyglądają spoko, cena niestety podobna :/
Próbuje znaleźć coś w normalniejsze cenie co będzie mi się podobało, bo w sumie takie typowo wózkowe torby mi się niestety nie podobają, i jednocześnie mój Mąż spokojnie bedzie też mógł to zabrać i nie wyglądać dziwnie :P a to już nie jest takie proste bo te ładne, w mojej ocenie, torby nie mają miliona przegródek i boję się, że poza estetyką nie będą zbyt trafionym zakupem... Za dużo tych wyborów w ciąży :D
Karolinatr, savana śliczne Maleństwa :)
Catarisadaj znać po wizycie co powiedział gp
Zastanawiam się, czemu mi moja gp nigdy nie zmierzyła szyjki i w sumie nie wiem czy jest krótka, długa czy jaka...

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxmfv59klzl.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Kochane.
Jagodowa spoko Kochana ja do 2 nie śpię takze wiem co czujesz :( ja też się zastanawiam nad torba skip hop ale nie wiem jaki kolor wózka jeszcze będę miała i ta cena :o :( coś teściowie się nie spiesza z kupnem..
Savana sliczna córa! Jak już wszystko widać,masakra gratulacje:)
Karolonatr śliczny małych!:) u mnie też coraz mniejsze skurcze to normalne?
Jagodowa ja mam naprawdę spore upływy i mówiłam lekarzowi ale wody płodowe są ok więc nie wiem taki urok?
Han myślę że jakby było coś nie tak to by gp powiedział, mój też nic nie mówił jak badal az w końcu zapytałam czy się skraca zaśmiał się i powiedział że nie, ok!

Odnośnik do komentarza

Hwj dziewczyny u nas rownież wizyta udana. Szyjka prawie 4 cm. Młoda wazy prawie 1700 g także wszystko w normie .
Blizna po cc moze sie robić czerwona od ucisku.
Zapisałam sie wkoncu do położnej . Wizytę bede miała 2 lutego i ten wymaz który jest wymagany po 35 Tyg rownież mi pobierze.
Jeżeli chodzi o torbę to ja mam z firmy
la millou piękna torba. Która bede mogla pozniej wykorzystac

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjgemcen5tr.png

Odnośnik do komentarza

u mniecdzis chwilke byli goscie to i dzien milo zlecial.

my mielismy tez z babyono najwieksza jska byla wzielismy bo urzywalismy jej na wyjazdy wekendowe. a tak na cidzien jak szlismy do lekarza czy na spacer to pare drobiazgiw mi sue miescilo w mojej torebce. teraz bedzie jakas w zestawie przy wózku mniejsza troche. zobacze ja w hurtowni dopiero.

ja ciagle tez mam uplawy. teraz przy tym antybiotyku dopochwowym ciagle takie zolte geste gluty mi wyciekaja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...