Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Rosebelle, no co Ty... Może akurat tak reagujesz na ciążę, że potrzebujesz tego snu i już. Ach te tesciowe... Moja kiedyś powiedziała, że jak mi się chce spać to żebym się poszła położyć, bo widocznie dziecku też chce się spać :)))
Ale do spacerów może się przekonasz :) może z mężem wieczorem? Będzie Cię holowal w razie jakbyś nie dawała rady :)

Karolinatr, mi dzisiaj się śniło właśnie, że szykowalam pranie ciuszków :) widać, że o tych ciuszkach ostatnio myślę. A Ty musisz całkiem leżeć czy możesz siedzieć? Bo jakbyś mogła siedzieć to prasowanie na siedzaco. Ale pewnie lezysz plackiem...

Odnośnik do komentarza

Melisska nie mam póki co wskazań do CC, więc będę próbować rodzić SN.
Jaki macie stosunek do znieczuleń? Bierzecie? Ja się chyba zdecyduje na PDA.

Rosebelle nie jesteś sama :D ja też śpię do 12-13, ale chodzę spać koło 1, 2 w nocy. Też mi się czasami nic nie chce, ale czasem się zmuszam dla dziecka. (Spacery)
Nie mam apetytu i jem mało. Zawsze tak miałam.. teraz wmuszam w siebie jedzenie.

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1ydqk3vuoznslg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Karolina. Dzielna jesteś ze już tyle wytrwałas, jeszcze te kilka tyg dasz radę, będziemy się wspierać, bo ja dołączam do grona leżących . mimo oszczędnego trybu mi się skróciła w czasie świąt szyjka. Nie bolą Cię plecy od leżenia? Ja staram się czasem trochę w pozycji półsiedzącej być ale żeby brzuch płasko byl- wtedy kark boli. A jak leżę to krzyż. haha jak babcia jakas... Ale pobolewań żadnych związanych z szyjka nie mam, brzuch tez mało skurczy ma, ktoś pytał, już nie widzę kto...
Rosebelle widocznie masz taki organizm, śpij póki możesz. tez śpię po10-12 godz. Ale radzę spróbować jeść regularniej, te 3 posiłki to minimum, może niech mężu przygotowuje, a Ty tylko jedz? Więcej paliwa=więcej energii, a zauważysz też na pewno i wzrost wagi :)
Melisska to normalne że się człowiek obawia choroby, to co nieznane zawsze napawa lękiem. Ale prawda jest taka że dopóki nie urodziny żadna nie wie jakie bedzie dziecko, poród... Trzeba ufać że da się radę jako matka, niezależnie od okoliczności. Ale życzymy sobie by wszystkie nasze maluchy były zdrowe i zdrowo rosły!
Mogę doradzić byś córeczkę pozytywnie motywowała opowiadaniem jak będzie fajnie z tatem/babcią (czy kto tam będzie jak będą sami) by nie czuła Twoich obaw. Wyjście specjalne do np. kinderplanety, podczas gdy mama w szpitalu, może pomóc jej w oczekiwaniu na ten czas z większym zapałem. I oczywiście obiecać że dostanie osobiście wybrany prezent od braciszka. :)
Metrszescdziesiat to co dostalas to nystatyna, podstawowy ratunek przy infekcji grzybiczej. Ogranicz lub wyeliminuj cukry na czas kuracji to będą trwalsze efekty
Poha napisz jak tam po wizycie?
Lidi pytałaś o szczoteczki? Można i elektryczne z końcówkami miękkim tj dla dzieci i soniczne używać od początku. Maluszkowi co ma 4 zęby wygodniej szczoteczka manualna ale 2 latkowi z kilkunastoma zębami to bez problemu. w dodatku jest to atrakcyjniejsze dla dziecka. I nawet do 8 r.z. można myć lub poprawiać po dziecku.
Z ciekawostek- w PL teraz weszła procedura lakowania zębów '7', do 14 rz na NFZ, '6' są do 8 rż. Warto zabezpieczyć waszym starszym dzieciom.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

azol mnie bolaly w pierwszym tyg. teraz juz nie. ja glownie na lewym boku ciagle leze przy oparciu kanapy o nie opieram plecy miedzi nogi duza poducha albo rogal musi byc i jakos jest ok. pod wieczor bola mnie wnetrznosci z kazdej sstroy :) ale to chyba przez ucisk macicy.
i z doswiadczenia wiem ze szyjka nie boli jak sie skraca. w pierwszej ciazy nie bolala i teraz tez nie

Odnośnik do komentarza

Ja dziś po wizycie :) mala wazy 1660, 32 tc. Lekarz powiedział ze idealnie rośnie :) prosiłam dziś o zdjęcie maluszka bo chciałam dac na urodziny tatusiowi małej ale zakrywała się rączka. Zrobił mi za to zdjęcie warg sromowych bo na każdej wizycie pytam czy to oby na pewno dziewczynka :D badanie ginekologiczne tez wyszło Ok, szyjka długa, wszystko pozamykane. Następna wizyta za 3 tygodnie, a po niej ostatnia w lutym. Ale to zleciało!

Odnośnik do komentarza

Roks super! Cieszę się bardzo :D szkoda że malutka się zakrywała, byłby super prezent. Ja też 32 TC.
W ogóle na kontroli wczoraj mój ginekolog dalej nie był pewny co do płci! I młody lekarz w szpitalu śmiał się, że dalej nie wiemy czy chłopak czy dziewczyna i w końcu nam zrobił badanie i powiedział że dziewczynka :D
Mona u nas będzie Anastazja.
Azol tak, dokładnie taka nazwa mi wyskakiwała jak wpisywałam ten lek w google. Biorę tak jak mi dziewczyny mówiły.
Zapytam z ciekawości, pochodzisz gdzieś z gór? Mój tata i babcia mówili "z tatem". Tak się chyba mówi w górach :p

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1ydqk3vuoznslg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Długo nie pisałam Ale cały czas czytam. Myślałam, że moje skurcze są męczące ale widzę, że część z was ma je dużo częściej. Moje niby nie są bardzo często ale niestety są bardzo bolesne. Ja z wyprawki mam niewiele i zazdroszczę tym z Was które mają już ogarniete. Muszę się za to w końcu zabrać. Tak samo za pranie a z tym czekam aż kupimy jakaś komodę na te wszystkie ubranka. Z kupnem natomiast czekam aż ruszymy z remontem pokoi - dla dziecka i sypialni dla nas, bo od kiedy się wprowadziliśmy mieszkamy w salonie (1,5roku...). I tak wychodzi, że ciągle coś odkładamy. Ja chyba dlatego że przeraża mnie ten remont... A tu termin coraz bliżej. Nawet w szkole rodzenia jeszcze nie byłam...
Któraś z Was pytała o USG prenatalne w 3 trymestrze - ja już na początku postanowiłam że zrobię wszystkie, chyba głównie dla swojego spokoju. Dziś właśnie miałam to trzecie i Maleństwo jest zdrowe, ma niecałe 1600 gramów ale póki co się nie obróciło. Niby ma na to jeszcze 4 tygodnie ale ma już mało miejsca i chyba czeka mnie cc. A to pewnie będzie oznaczało inny szpital niż początkowo zakładałam a właśnie miałam kontaktować się z położna z tego pierwotnego i teraz nie wiem czy czekać czy jednak dzwonić... Co sądzicie? I jeszcze w dodatku właśnie sprawdziłam dzisiejsze badanie moczu i są w nim liczne bakterie.
Roks moja Mała też się zakrywala rączka. Na polowkowym było dokładnie to samo i też zdjęcie takie mało wyraźne bo tylko troszkę buźki widać.
Rosebelle, Metrsześćdziesiąt zazdroszczę, że możecie tyle spać. Ja się budzę koło 4:30 a dziś o 3:20 i mam problem ze spaniem.

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxmfv59klzl.png

Odnośnik do komentarza

Han jest taka pozycja, tzw meksykańskich położnych na obrócenie dziecka. Musisz polozuc się na ziemi i oprzeć stopy o krzesło, a pod biodra dać gruby wałek z np kołdry,, tak by ciało z podłogą i krzesłem tworzyło trójkat prostokątny. i 2 razy 20 minut. Wtedy dzidzia ma dużo miejsca i się powierci, nie reaguj tylko leż i tak do kolejnego badania.
Metrszescdziesiat jestem z Wrocławia a przodkowie ze wschodu obecnej Ukrainy ;)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

Mona, witaj u nas :)

Han, mi jak wyszły bakterie w moczu to dostałam skierowanie na posiew. Może Tobie też każą robić posiew. Wtedy wyjdzie czy coś jest faktycznie. U mnie były wtedy bardzo liczne bakterie, ale dlatego, że się nie podmylam rano. Powtorzylam na własną rękę jeszcze raz i były już tylko "liczne", ale były niestety. Potem posiew. Żadnych objawów nie miałam przy tym. Leczylam antybiotykiem, na razie spokój. W następnym tygodniu mam badania, więc zobaczę jak teraz. Han, Nie martw się..

Czyli wszystkie robicie to trzecie usg?ciekawe czy moja doktorka coś wspomni o tym. Głównie wszyscy mówią tylko o tym pierwszym i o polowkowym..

Odnośnik do komentarza

Melliska to Twój dzieciaczek duży, pewnie szybciej przyjdzie na świat :) bo ja 32 tc i 1660.
Metrszescdziesiat przynajmniej w końcu się dowiedziałaś, oby tak zostało już do końca i nie było już żadnych niespodzianek :D
Han moze akurat się obróci przez te pare tygodni, słyszałam ze nie raz przed samym porodem dzieci zmieniały pozycje. Położna w szkole rodzenia mówiła nam ze jest kilka szpitali/ klinik w Polsce gdzie dziecko obracają przez brzuch, poważnie. Ze jeżeli do 37 tygodnia dalej będzie siedział na pośladkach to można się tam wybrać. Ponoć nie trzeba się bać, robią to przez skore

Odnośnik do komentarza

Han ależ cię dobrze rozumiem prawie każdej nocy budzę się ok 4 i mecze do 3 godzin a potem jakbym poszła spać to muszę wstawać core szykować do przedszkola...
Metrszescdziesiat mierzą wszystko na takim usg sprawdzają dokładnie serducho, wody łożysko generalnie narządy wew, najważniejsze jest to że szacują już wage urodzeniowa bo większość kobiet do końca ciąży już nie ma usg...

Zazdroszczę wam że znacie wagi maluchów ja muszę poczekać jeszcze dwa tyg do usg, wczoraj byłam na zakupach i skurcze łapią niemiłosiernie chyba już tylko internet mi zostal :/
Ja osobiście nie zgodziła bym się na obracanie dziecka przez lekarzy uważam że to ryzykowne ale nie martwcie się dziewczyny bo maluchy potrafią się obrócić na samej końcówce zawsze przed cc robią usg i słyszałam mnóstwo histori że odstepowali od operacji i pozwalali SN...

https://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8m8rtjfjr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw12lfqo7i5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...