Skocz do zawartości
Forum

Do szkoły


KK35

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was ma taką sytuacje że w przedszkolu są dwie grupy. Jedna 5 i druga 6 latków i obie przygotowują sie do pójsćia od szkoły? Czy te co maja teraz 5 lat a za rok 6 i już będa mogły iść do szkoły musza dostać jakieś dokumenty z przedszkola że sa gotowe, że przeszły przygotowanie do szkoły?

Odnośnik do komentarza

KK35, ja dokładnie takiej sytuacji, to nie miałam, ale mój najstarszy syn szedł do I klasy jako 6-latek i w ostatniej grupie przedszkolnej w trakcie roku mieli 3 testy sprawdzające ich "zdolności" szeroko rozumiane. Takie testy robione były we wszystkich przedszkolach. Podsumowanie i określanie zdolności dziecka, które pozwoliłoby mu iść do I klasy w wieku 6 lat (teraz idą jako 7-letnie) było w 3 widełkach typu "wysoka zdolność", "przeciętna" i "nie nadaje się". Oczywiście trochę przerysowuję, ale nie mam pod ręką tych arkuszy, żeby zobaczyć jak dokładnie to zostało nazwane.
Natomiast od zeszłego roku szkolnego dzieci idą do I klasy jako 7-latki, a jak ktoś chce puścić 6-latka, to musi ono przejść dodatkowo testy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...