Skocz do zawartości
Forum

Kolory w pokoju młodzieżowym


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie połączenie kolorów do pokoju młodzieżowego ?
Będę miała niedługo pokój robiony i nie wiem jaki mogłoby być połączenie kolorów ścian. W pokoju raczej będę miała białe meble i chce aby był przytulny, taki wieloma poduszkami, zdjęciami, świeczkami. Żeby tez mi się tak szybko ten kolor nie znudził. Polecacie coś ?

Odnośnik do komentarza
Gość Ekspert_Dekoral

Witaj.

Białe meble są na tyle uniwersalne, że doskonale prezentują się w niemal każdym połączaniu kolorystycznym. ;) Masz szerokie pole do popisu :) W wyborze kolorów kieruj się upodobaniami, podążaj za kobiecą intuicją! Ja natomiast przygotowałam dla Ciebie kilka propozycji. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj: szarości, biele, delikatne fiolety, róże, czy niebieskości. Unikaj bardzo intensywnych barw – mają to do siebie, że mogą się szybko znudzić. A tego chcemy uniknąć. :) Jest na to sposób! Możesz pomalować ściany na nie jeden ale dwa kolory tj. skontrastuj delikatną barwą z wyrazistą. Takim zabiegiem zdynamizujesz przestrzeń i nadasz jej ciekawego charakteru. W Twoim przypadku idealnie sprawdzą się: batystowy fiolet/natchnienie, aksamitny burgund/naturalna bawełna, intuicja/ perłowa organza, atłasowy grafit/ bezmiar przestrzeni. Całość utrzymałabym w lekkim i minimalistycznym stylu. Dorzuć kilka poduszek, świeczki i może jakiś mięsisty dywan – będzie przytulnie i romantycznie ;) Dodatki czasem potrafią zdziałać cuda. :) Przykryj łóżko narzutą o ciekawym, jasnym deseniu (mogą być to kwiaty czy geometryczne wzory, ważne jednak, żeby odcienie były delikatne.)

Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Dekoral

Odnośnik do komentarza

patenas, mój najstarszy syn ma 12 lat, a więc mogę go podciągnąć pod młodzież ;) i też ma białe meble (takie chciał), a ściany ma jasno szare (takie chciał). Moim zdaniem to super baza, kolor nie przytłacza, a wręcz sprawia wrażenie ożywienia pokoju, poza tym ten szary jest naprawdę jasny i taki elegancki ;). Syn lada dzień na ścianach w okolicach łóżka będzie miał położone dekoracyjne panele fluffo w kolorach jasnoszarym, ciemnoszarym i dla przełamania kilka czarnych, a dla ożywienia kilka pomarańczowych.
Tak naprawdę ważne jest to, żebyś zrobiła pokój w takich kolorach jakie tobie (a nie innym) się podobają. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...