Skocz do zawartości
Forum

Plecak czy tornister dla dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Plecak :)
Nie chciałabym tornistra, bo jest cięższy od plecaka, a przy tylu książkach każde 5 deko ma znaczenie. Poza tym tornister jest sztywniejszy i niezbyt komfortowo się z niego korzysta, w sensie wyjmowania czy chowania książek, stroju na w-f, itd.
Plecak oprócz chodzenia do szkoły, można też wykorzystać na wycieczki, a z tornistrem się tak nie da.
Plecak jest na kilka lat (często ten sam do 3 kl.), a tornister bywa, że po 1 klasie idzie w odstawkę i kupuje się plecak.
Ale pewnie ile mam tyle opinii :)
W każdym razie moi synowie idąc do szkoły mieli kupowane plecaki i najmłodszy też go dostanie ;)

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam plecak z cool packa, który waży trochę ponad 0,6 kg. Po co dziecku robić dodatkowy bagaż.. Zresztą wszystko kupuję pod kąt funkcjonalności aby moje dziecko nosiło ze sobą jak najmniej. Jeśli kredki to dwustronne zamiast wielkiego zestawu, jeśli kolorowy długopis to jeden z kilkoma wkładami zamiast zestawy. Zakupy staram się robić przez internet żeby to wszystko nie było takie na "łapu capu" tylko właśnie przemyślane. Polecam wam papierniczy online sklep [Usunięcie reklamy]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

qianaa6
Mój pierwszy wybór padł na tornister, ale szybko zmieniłam. Strasznie ciężki. Tyle książek teraz noszą dzieci. A moje zawsze jeszcze jakąś dodatkową książkę, to pamiętnik dołożą. Drugi wybór padł na [url=https://bagazowo.pl/plecak-mlodziezowy-coolpack-cross-mosaic-dots-72540cp]. Córce się podoba. Ma wszystko co potrzeba i cenowo wypada całkiem dobrze. Przy trójce dzieci to też dla mnie ważne.

sanderson
Jak budżet pozwala;) Ja jeszcze swoim staram się kupować z usztywnieniem. Boję się o plecy. Chociaż może przesadzam?

Odnośnik do komentarza

Zależy od wieku dziecka. Ja na [reklama usunięta] wyczytałam, że ogólem lepiej jest wybrać tornister bo, jest usztywniany czyli rozkłada masę równomiernie i żadna książka czy zeszyt nie będzie dźgał dziecka w plecy. Jest profilowany i usztywniany, ale tutaj pojawia się inny problem - jest też cięższy... Moim zdaniem jeśli dziecko jest młodsze lepiej tornister (ale i tak zwracaj uwagę żeby było najlżejszych) a jak jest starsze to dobrze wyprofilowany plecak. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

W tym roku kupiłam dla bliźniaków jeden z coolpack i drugi wlasnie starpack. Jakość porownywalna. Wg wykonanie obu jest super. Oba pojemność 23 L.

Podręczniki szkolne oraz inne pomoce naukowe polecam zamawiać w księgarniach internetowych -  z uwagi na o wiele korzystniejsze ceny niz w przypadku punktów stacjonarnych:

[Usunięcie reklamy]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...