Skocz do zawartości
Forum

Letnie aktywności dla mamy i malucha


ali.cja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama 2 latka

U nas: nauka pływania od 6 mż, zajecia gordonowskie 2x w tygodniu, codzienne spacery na inny płac zabaw( dojeżdżamy czasem nawet autobusem, ale nie dłużej niż 10 min), place sie w końcu powtarzają, ale dziecko juz nie pamięta, karmienie kaczek nad stawem( mamy 2 okolicy), rysowanie kredą na chodniku, kiedy deszcz pada chodzenie po kałużach lub grzebanie patykiem w kałuży, w parku rysowanie patykiem po ziemi, zbieranie liści ,szukanie robaków w trawie, zrywanie kwiatów i dmuchawcy, wyobraźnia jest nieograniczona. Wszystko robimy razem, a nie dziecko swoje a mamusi z telefonem w ręku, jak rysujemy kreda, to mamusia tez sie brudzi z dzieckiem, bo na tym polega spędzanie czasu razem...

Odnośnik do komentarza

Możliwości jest sporo, myślę, że najważniejsze to poświęcenie uwagi dziecku a nie spoglądanie co chwile na telefon i pisanie na fejsie. Jeśli weźmiemy kocyk na polankę i będziemy patrzeć w chmury i zgadywać kształty z dzieckiem to lepiej będzie spędzony czas niż rodzic będzie co chwilę patrzył w telefon i kupi dziecku nie wiadomo jak drogie zabawki.
My spędzaliśmy dużo czasu na powietrzu, na wyżej wspomnianym basenie, i rowerem przejechaliśmy wiele kilometrów :)

Odnośnik do komentarza

KarolaKorala
Cześć, czy ktoś może mi podpowiedzieć i doradzić w sprawie zajęć dla maluszka? Franio ma 2 latka i zastanawiam się na jakie zajęcia najlepiej byłoby go zapisać, żebym ja albo mąż mogli z nim chodzić i rozwijać w jakiś kreatywny sposób:) doradźcie coś ;)



KarolaKorala
my przez ostatnie dwa miesiace zapisalismy małą na rytmike w Artyzie i tam razem z dziecmi w grupie maluchów Zosia poznawała podstawowe zabawy muzyczne i dzięki temu możemy w wakacje sami się z nią bawić w podobne zabawy :) a poźniej od nowego roku znowu wróci do kolegów i koleżanek z grupy :)

KarolaKorala, kolejny raz natykam się na ciebie i na Artyz. Raz masz syna, raz córkę, czy ty w ogóle masz dzieci???
Proszę o zaprzestanie reklamowania, bo inaczej zostaniesz zbanowana.

Odnośnik do komentarza

A może do tematu podejść tradycyjnie i jeśli nie ma możliwości iść akurat na basen albo na plac zabaw, to zainstalować najprościej huśtawkę taką drewnianą z materiałowym siedziskiem np. ja znalazłam Heze retro, która w moim domu jest uwielbiona i przeze mnie i przez moje dziecko. Dodam, że łatwo ją utrzymać w czystości a zabawy mamy całkiem sporo, bo synek domaga się huśtania kilka razy dziennie. Poczytałam trochę i okazuje się, że huśtanie całkiem dobrze wpływa na rozwój dziecka. Bujanie zachęca do aktywności, ćwiczenia motoryki - maluch zyskuje świadomość ruchu i swojego ciała, bujanie wpływa na zmysły – maluch uczy się łączyć doświadczenia zmysłowe w spójny, całościowy obraz. Więc huśtajmy nasze dzieciaczki :)

monthly_2018_07/letnie-aktywnosci-dla-mamy-i-malucha_68374.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...