Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, od dwóch dni nie czuję ruchów. W żadnej pozycji, ani w nocy ani w dzień. Myślicie że na tym etapie to normalne? Dziś 16+3tc. Może dziecko jest tak.male że jest w stanie się gdzieś "schowac"? Nie chce panikować i dzwonić do lekarza a z drugiej strony przyznam że nie daje mi to spokoju.
Wy czujecie ruchy już CO-DZIEN- NIE?

Odnośnik do komentarza
Gość saskiaaa28

Amme nie martw się, dzidziuś jest jeszcze malutki więc to nic dziwnego, że nie czujesz codziennie :)
Mój szkrab po ostatnim ujawnieniu swojej obecności jest cichutko, no może coś mi tam czasem plumknie, ale od jelit ciężko odróżnić :)

Kwasu foliowego nie biorę od 13 tygodnia, mam witaminy, biorę 1 dziennie zamiast dwóch, bo wyniki miałam dobre i jem w miarę. Konsultowałam to z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Hey. Ja jestem do końca tygodnia na urlopie to jem co godzine i wróciłam do wagi sprzed ciąży. Także wyszłam na zero. Ale za to brzuszek mi wywaliło. U mnie już 17 tydzień i 1 dzień. Ruchy dziecka bardzo rzadko czuje. Też chwilowo się bałam że coś jest nie tak aż w końcu się odezwał bobas. Kwas foliowy biorę cały czas. Tak kazała mi ginekolog. Ale to mam w suplementach. Pytanie mam...
Jakie miałyscie koszule do porodu? Czy może w ogóle nie kupiłyscie i miałyscie szpitalne? W sklepie powiedziała mi ekspedientka ze miała aż trzy. Jedna na poród i dwie do przebierania, bo bardzo się pocila.

Odnośnik do komentarza

Lavina, 1.5cm ma Fasolka w okolicach 7 tygodnia :)

Danuta- ja miałam jedna na poród a po porodzie przebrałam się w czysta i "ładniejszą". Zależy ile trwa poród i tego czy potrzebujesz się przebrać. Ja miałam w d... myślenie o świeżej koszuli ;) jeśli masz się lepiej czuc- weź druga na zmianę

Odnośnik do komentarza

Teraz jest taki przeskok jeśli chodzi o wymiary, bo dziecko prostuje nogi i nagle z 7 cm robi się ponad 10 :)
Ja słyszałam że koszul dobrze mieć te 3, bo ta porodowa najczęściej nadaje się do wyrzucenia, a jednak dobrze mieć się w co przebrać, bo na oddziałach najczęściej jest ciepło i nocą można się spocić :)
Znam też przypadki kiedy mama nie chodziła w koszuli tylko w zwykłej piżamie, też dało radę ;)

Odnośnik do komentarza

Ziz nie wydaje mi się ze przeskok jak lekarz podaje ci dlugosc to mierzy od główki do pośladków. A w późniejszym etapie tak jak teraz to mierzy 4 obwody- główki, brzuszka, jeszcze jakiś jeden tylko już nie pamiętam i długość kości udowej i po tym ci program oblicza wagę i długość. Wiem bo podczas wizyty zawsze moja gin dokładnie wszystko tłumaczy co gdzie jest co mierzy i do czego to jest potrzebne. Bo długości już nie zmierzysz normalnie bo już leży jak klebuszek a nie wyprostowane jak na początku. Ja jestem w połowie ciąży prawie i dziecko wcale jeszcze nie jest duże ja jak byłam w pierwszej ciąży to przeżyłam szok jak w siódmym miesiącu byłam i poszłam po miesiącu na kontrolę i dziecko miało 1kg więcej niż poprzednio a teraz po 3 tyg tylko jakieś 5cm urosło. Porostu teraz dziecko bardziej przybiera na długości a potem bardziej na wadze.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Kurde zazdroszcze wam tej wagi. Ja mam juz 3 kg na plusie. Masakra...fakt faktem ze pozwalam sobie na wiecej.

Az mnie dziw bierze ze lekarze przepisują prenalen. Chyba muszą być bardzo zachęcani przez firme ktora to produkuje.

Co do usg w 3d. Ja mialam to pierwsze robione prywatnie bo na NFZ nie chodze, w ciagu tygodnia i dnia pracy musialabym latac wiec poszłam prywatnie i lekarz pokazał zdjęcie 3d ale nie było to jakoś dodatkowo płatne.

Dziewczyny a jak kupujecie pierwsze spiochy to z reguły w jakim rozmiarze? Chodzi mi o wyprawke bo ja jak glupia zamówiłam na przecenie spioszki w rozmiarze 50 i tak czytam ze to chyba rozmiar dla wcześniaka. Nie wiem czy uda mi sie zwrócić...

Odnośnik do komentarza

Jak chodzi o piżamy do porodu to ja miałam jedna całkowicie rozpinana żeby było dobrze po porodzie kangurowac. Jak ci podają takie dziecko to normalne że piżama się wybrudzi a potem miałam dwie takie do karmienia. Jakby coś żeby się przebrać jak jedna była nie świeża (zawsze mleko może się dziecku ulać na ciebie czy poplamic się od krwi bo wkładka gdzieś przecieknie) to zakładałam druga a mąż pral i przewoził świeża. Bo w szpitalu byłam z małym 10 dni.

Odnośnik do komentarza

Iwaneczka 50 to małe ja miałam dwie pary i na szczęście synek się zmieścił ale tylko dlatego że numeracja była zanizona. Tak to 56 i 62. Po sobie wiem że ja bym teraz kupiła tylko kilka 56 a więcej 62 a jak miesiąc przed porodem by się okazało że dzidzi będzie małe to wtedy dokupiła jeszcze kilka w rozmiarze 56. I wbrew pozorom wcale jeśli chodzi o body to tego trzeba trochę bo maluszkom się zdarza że nawet trzeba je 4/5 razy dziennie jak się zaczyna przebierać a ono wtedy zaczyna sikać albo kupkę robić to leci po wszystkim.

Odnośnik do komentarza

A ja mialam dwie koszule do karmienia.z odpinana klapka na cyca. Teraz kupie z dwie nowe.stare do dzisiaj mi służa do spania.są wygodne.tylko klapki na cyca pozaszywałam.

Lavina po cc długo leżałaś w szpitalu? Ja po pietwszym 5 dni bo to standard potem skrocili do czterech a ostatnio to na trzecia doba wyszlam. Z czego dwie na głodzie trzymali.słaba jak kret byłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...