Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

U nas się w szpitalu pytają czy chcemy by dokarmic dziecko czy nie. Ja po cc miałam pokarm w 3 dobie wiec córka płakała z głodu pierwsze 2 dni. Pozowolilam ja dokarmiać bo nie mam z tym problemu ze mm jest bezwzględnie zle. Podkłady po porodowe pierwsze dwa dni dawali ze szpitala. Piżame tez. Później na 3 dzień jak człowiek już zaczął śmigać po korytarzu kazali się ubrać w swoje rzeczy. Rożek dla dziecka mój też nie był potrzebny bo mieli swoje szpitalne. Myślę że wszystko zależy od szpitala

Odnośnik do komentarza

Ja nie twierdze że mm jest zle.jeśli taka potrzeba ok. Ale jeśli nie to ja jestem z tych co wolą same. Ostatnie dziecię karmiłam tylko 3 miesiące bo darła sie i nie przybierała na wadze jak powinna więc ciężko mi było ale robiłam dla córki co trzeba. Zobaczymy jakvteraz będzie.jestem nastawiona na cycowanie jak długo sie da. Ale jeśli będzie taka potrzeba nie będe glodzić dziecka.

Odnośnik do komentarza

W szpitalu którym rodziłam to jeżeli dziewczyny nie miały pokarmu lub jeżeli miały problem z przystawianiem to nie było problemu- dawali w takich jednorazowych buteleczkach mleko tylko trzeba było poprosić. Ja chociaż miałam c.c. to pokarm miałam odrazu i synuś pieknie jadł także nie potrzebowałam dokarmiania
Co do laktatora mam z avantu ręczny i w sumie oki tylko ja rzadko używałam bo nie miałam potrzeby. A wkladek laktacyjnych wogole nie używałam bo mi wogole nie ciekło a karmiłam osiem miesięcy i dziecko było tak tłuściutkie że bałam się karmić dalej :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/h4zp0dw44u1w4gqc.png

Odnośnik do komentarza

Tak jak podpowiadaja dziewczyny jest sens bo wtedy robi pomiary zupełnie innych rzeczy pierwsze USG tzw genetyczne jest pod względem właśnie wad genetycznych a to drugie bardziej skupia się na ocenie rozwoju fizycznego dziecka i przede wszystkim ocenie serca i główki i mózgu. Idę dziś na wizytę to się pytam co tam dokładnie będzie sprawdzanie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Gość MartynaMegi

Witam Was przyszłe mamy :) śledzę Wasze posty. Jestem w 1 ciąży :) rownież spodziewam sie bobasa w lutym.
Od niedzieli dopadło mnie przeziębienie czuje sie z każdym dniem coraz gorzej.. byłam u lekarza, zalecił odpoczynek, leki Prenalen dla kobiet w ciąży oraz sól morska inhalacje.. czy macie jeszcze jakies domowe sposoby aby stanąć na nogi?
Dodam rownież przyjmuje duphaston poniewaz w 13 tyg pojawiły sie plamienia. Powtórzyły sie w niedziele, bylismy w szpitalu wszystko jest w porządku, lekarz zwiększył dawkę duphastonu.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

AśkaS tez dzis mogla bym spac caly dzien. To badanie w 20 tc jest platne? Ja jestem w 17tc termin mam na 13 lutego a do lekarza ide na wizyte 21 wrzesnia teraz nie wiem co robic czy zapisac sie prywatnie lekarz mi nic nie powiedzial o tym badaniu...

Odnośnik do komentarza

Zuzu jak cie stać to idź prywatnie bo zanim sie doczekasz będzie za późno na badanie. Ja ze względów finansowych niestety chodze na nfz.ale na połówkowe ide prywatnie bo to jedyna szansa na usg 3d.i chyba zrobie wyjątek od reguły i zaczne pomału kompletowac wyprawke. W ten sposób kupie jak trzeba wszystko na full.będziemy papmersów używać ale na początek gdy maluch popuszcza często zastanawiam sie nad tymi wielorazowymi pampersami z wkładką. Tylko nie wiem czy to sie opłaci.

Odnośnik do komentarza

Ej patrzcie, już się majówki pojawiły! A ja mam wrażenie że my ciągle na początku ciąży jesteśmy, a tu już kurcze że miesiąc półmetek.

Jak u Was z apetytem? Miewacie dni że byście przeżyły na suchej bułce a kolejnego dnia jadły non stop? Ja tak właśnie co kilka dni mam gastro fazę jak na największym kacu ;) aż strach wejść za miesiąc na wagę... póki co jestem na "0". Ale ewidentnie apetyt lepszy niż w 1 trym. Trzeba się trzymać w ryzach, coby tylek nie urósł za bardzo :D

Odnośnik do komentarza

AśkaS no wlasnie nie bardzo mnie stac... oszaleje z tymi badaniami chce wiedziec czy wszystko jest ok... dlaczego gin mi nie mowi takich rzeczy gdyby nie wy to bym byla zielona.. amma1 ja teraz mogla bym jesc same slodycze i to robie myslalam ze przytylam a na wadze pol kilo mniej... ale od 2 dni slabo sie czuje zaczelam sie zmuszac do owocow...

Odnośnik do komentarza

Ja za 3 tygodnie mam polowkowe i powiem wam, ze jak byłam na pierwszych prenatalnych to lekarz tłumaczył mi ze te usgUSA to nie do końca jest takie jak sie wszystkim wydaje. Tłumaczył mi, ze jest to obraz dla lekarzy, który przekształca sobie komputer i w rzeczywistości ma niewiele wspólnego z faktycznym wyglądem dzidziusia. Sama już zgłupiałam z tych badan.. aczkolwiek doplace i zrobię 3d bo to jednak fajna pamiątka. Mnie dzis też głowa pobolewa, po pracy przelezalam kilka godzin. Wstałam tylko do kąpieli i uciekam spać. Trzeba sie psychicznie przygotować na jutrzejszy dzień bo znów ma byc upał, więc ciężko to zniose.

Odnośnik do komentarza
Gość saskiaaa28

Staram się jeść różnorodnie i względnie zdrowo, czasami mi się jakiś zachcianek przytrafi, ogólnie niebo lepiej z jedzeniem niż pierwsze 14 tygodni. Ale wagi nie odzyskałam. Aż mnie łamie niestrawność czasami ;)
Mam też więcej energii tak do 16, później łapie mnie zmęczenie i zwalniam prędkość. Ogólnie staram się nie przemęczać, krzątam się w swoim tempie.

Na połówkowe idę do swojego lekarza, ale mam w planach pójść także na USG 3d dodatkowo, pomyśle o tym po wizycie w przyszłym tygodniu, bo nie wiem jak terminy.

Odnośnik do komentarza
Gość MartynaMegi

Ja korzystam z usług ginekologa do którego chodzę od lat w lux medzie.. robie tan wszystkie usg, słyszałam, ze 3D sporo kosztuje.. ale jesli byłaby taka potrzeba zrobiłabym bez wahania prywatnie. Co do podjadania to tez mi sie zdarzają dni w których moge jeść co godzinę :) szczególnie teraz jak przebywam na zwolnieniu.. az dziwie sie, ze podczas przeziębienia tez tak mam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...