Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Jagoda, a w jakim wieku jest Twoj synek? Bo nie pamiętam czy pisałaś. Najważniejsze żebyś już teraz go przygotowała na to co się wydarzy- rozmawiaj z nim, opowiadaj mu ze będzie mała dzidzia, że będziesz ją karmila piersią (może mieć z tym problem), że będzie trochę płakać i że jak trochę podrośnie to będą się razem bawić. Podobno dobrym pomysłem jest też prezent od nowego dziecka (coś super wymarzonego, żeby starszak zapamiętał że to prezent od malucha) tuż po narodzinach. I trzeba robić wszystko żeby #1 nie poczuł się odtrącony. Żeby nie mówić ciągle "nie dotykaj go", "ostroznie", "nie teraz". Wiadomo że trzeba uczulic żeby nie przytulał bobasa za mocno albo nie wkładał palców do buzi czy oczu ale nie można się złościć jeśli będzie chciał dziecko "zagłaskać "- bo tak będzie pokazywał swoją miłość.
Dzieci lubią czuć się pomocne- warto angażować starszaka w opiekę nad maluchem- tj podawanie pieluch, chusteczek, smoczka itp. Później karmienie papkami - oczywiście wszystko pod naszą kontrolą.

Ale nie czuję się ekspertem w temacie bo mnie czeka dokładnie to samo- mój synek będzie miał 2 lata i 9mcy jak się urodzi #2. Może wypowiedza się mamy które mają już co najmniej 2jke dzieci?

Odnośnik do komentarza

Najmlodsza miała 6 kat jak urodzilam kolejne.zero zazdrosci.od początku pomagala opiekowała sie.zmieniała pampersa a nawet ubierała śpioszki.wszystko pod noją kontrolą .ogólnie to sie mało nie pobiły wszystkie na kupe bo nie mogły sie dogadać kiedy która będzie bawić. Wozić.było wesoło. Najstarsza miała niecałe 12 lat wtedy a mogłam jej najmlodszą na krótką chwile samą zostawić. Opieke nad maluchami ma we krwi chyba.teraz nie mam sie o co martwic starsze prawie dorosle. To po szkole jak bede musiala cos zalatwic to spokojnie bede mogla malucha zostawić w domu jak będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia 12345

Wiecie to dużo od dziecka zależy moja pierwsza córka miała rok i 4 miesiące jak urodziła sie druga, był prezent starałam się poświęcać jej uwagę w równym stopniu pod koniec ciazy tlumaczylam ze dzidzo bedzie itp i powiem wam ze nie balam sie je same zostawic i pojsc siku np bo ona wcale nie miala jakis odruchów zeby krzywdzic czy cokolwiek jak ludzie przychodzili to pokazywala ze dzidzio i ciii:-)
No a druga córka będzie miała 20 miesiecy jak urodzi się dzidzio i aż się boje bo ona jest straszna pod wzgledem delikatnosci teraz bylismy u niemowlaka i tragedia trzeba calutki ale to calutki czas pilnowac bo ona jest bardzo szybko i koniecznie do dzidzia chciala mocno wszystko robic, masakra jakas. Tak się boję że na siku z wózkiem będę chodzić że to głowa mała :-(

Odnośnik do komentarza
Gość saskiaaa28

Inka - spróbuj przekrojoną cebulę przyłożyć, śmierdzi, ale troszkę redukuje swędzenie (i redukuje uczucie ciepła na ugryzieniu) lub coś chłodnego. Jak czymś smarować to jedynie alantan / coś z panthenolem, nie powinno zaszkodzić, a ciężej się podrapać.
Komary mnie kochają, więc sporo na sobie testowałam, to wydaje mi się najmniej inwazyjne.
No i jeśli opuchlizna jest duża i rozległa to poszłabym do lekarza.

Kiedy zaczynacie kompletować wyprawkę? Doświadczone mamy - jak było u Was w poprzedniej ciąży?

Odnośnik do komentarza

Saskia, to zależy czy masz coś po poprzednim dziecku/ dzieciach znajomych czy wszystko musicie kupić sami. Wszystko też zależy od zasobności portfela i tego jak duża "gadżeciarą" jesteś :)

Jeśli chodzi o ciuchy to dla takiego noworodka warto kupić lepszej jakości bo one się nie niszczą a potem.moga posłużyć drugiemu dziecku lub można sprzedać. Ja kupowałam ubranka w second handach (idealny stan, często nieuzywane), w H&m, Tesco, Smyk, Lidlu. (Pepco ma słaba jakość- można kupić tam tanie bodziaki ale raczej jednorazówki)
Ciuchy można zacząć kompletowania powoli do stycznia jak poznasz płeć.

Wózek, łóżeczko, warto.kupic używane żeby nie przepłacać, ale to Twoja decyzja.
Fotelik samochodowy warto kupić nowy że sklepu.

Tekstylia typu ręczniki, pieluchy tetrowe, kocyki, rożki taniej wyjdą przez internet (np allegro)

Kosmetyki i środki higieniczne dla dziecka i dla nas po porodzie najtaniej w Rossmann lub w aptece Gemini (przez internet)

Odnośnik do komentarza

Ja wózek i łóżeczko używane kupie.nowy ewentualnie materacyk.nawet z przesyłka taniej na allegro jak w sklepie.kilka nowych ciiszków kupie a tak to ciotki jak sie dowiedzą będą zbierać. Kosmetyki dla dziecka w aptece kupie.na początek tak wiele nie trzeba. Puser oliwka mydełko albo jakis żel do kąpieli. I co u mnie ważne bez odciągacza pokarmu do szpitala nie ide.jak nawał będzie znowu po szklance mleka będę z siebie doić. I w domu sie przyda bo ja zamierzam cyckiem karmić. A jak bede wychodzić to będę ściągać mleko.

Odnośnik do komentarza
Gość saskiaaa28

Anne - właśnie główny 'problem' to brak dzieci w najbliższym otoczeniu, cośtam dostanę od cioci, która ma córę, ale wiadomo, że większa część zostaje na mojej głowie i nie wiem kiedy najlepiej się za to zabrać...
Chcemy z mężem podejść racjonalnie do wydatków i kupić to, co jest faktycznie potrzebne, żeby nie tracić pieniędzy na rzeczy, które będą leżały ;)

Juz wiemy, że pierwszy wózek będzie używany, mieszkamy w bloku, więc nie ma sensu szaleć.
Chciałabym rozłożyć wydatki w czasie, bo jednak trochę się tego uzbiera :)

Odnośnik do komentarza

Ja wyprawke zaczęłam już robić żeby rozłożyć wydatki na kilka miesięcy. W tym miesiącu skupiłam się na ciuszkach z dwóch pierwszych rozmiarów. W przyszłym pewnie wezmę kocyki i ręczniczki rożek i jeszcze pare sztuk ciuszków. Na grudzień zostawiam łóżeczko i wózek i wszystkie drobiazgi smoczki butelki kosmetyki. A na styczeń swoje rzeczy do szpitala. Taki mam plan a co z tego wyjdzie to się zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza

Lavina ja poza usg nie miałam żadnych badań.jeszcze nawet książeczki ciążowej nie mam.gin kazał mi na poczatku września przyjść.wątpie że prenatalne zrobi no chyba że da ze względu na mój wiek i poprzednie cc.póki co mam skierowanie na mocz i krew.w tym oznaczenie grupy toksoplazmoza i cukier.bede wiexej wiedziała w piątek albo poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

Aśka to już chyba będzie za późno na badania prenatalne bo robi się je między 11 a 13 tygodniu. i 6 dniem. A u ciebie zaczął się już 14 tydzień tak jak u mnie prawda? Według ostatniej miesiączki termin porodu mam na 26 lutego a z badań prenatalnych na 21 lutego. Będę miała planowaną CC Poproszę lekarza żeby dał mi skierowanie na cc w 38 tygodniu. Nie chcę dłużej czekać bo się boję że coś się może stać.

Odnośnik do komentarza

On na urlopie.od pierwszego będzie więc nie ma szans. Ja najprawdopodobniej też w 38 tygodniu cc będę miała.Lavina kiedy tzn w którym tygodniu powinno być skierowanie na cc wystawione? I jak sie nie myle na planowe cc trzeba wcześniej w szpitalu się umówić.u nas jak był stara ordynatorka to nie lubiała nieplanowanych zabiegów. Jak mi lekarz skierowania nie chcial dac poszlam do niej termin mi ustaliła a lekarza przez telefon tak zrypała że cały szpital słyszal jak sie darła.

Odnośnik do komentarza

Moje drogie mi udało się od koleżanki kupić łóżeczko Klupś w dobrym stanie więc już mam pierwszą rzecz dla Maleństwa choć zakupy zacznę po badaniu połówkowym.
Jeśli chodzi o aspirator do nosa to nie jest potrzebny dopiero przyda Ci się jak dziecko będzie miało katar.

Muszę wam powiedzieć że brzuszek wogole mi nie urósł nawet za bardzo nie mam apetytu.
Od siedzenia dłuższego bądź chodzenia boli mnie tak jakbym miała rwe kulszową mam wizytę 05.09 więc się upewnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkrqvl5z62s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia 12345

Ja aspirator do nosa kupię od razu bo u jednej córki musiałam od razu korzystać bo przy porodzie się plucka nie oczyściły całkiem. Ja wyprawkę prawię całą mam, zależy jaka płeć zastanawiam się nad wózkiem bo mam miejski a przeprowadziłam się jakiś czas temu na tereny nazwijmy je trudne. Kosmetyki kupie w styczniu. Bez względu na płeć kupie kilka nowych ubranek bo lubię one sa takie sliczne :-) Nie planowana ciąża i trochę gadzetow sprzedałam, miałam huśtawkę przy drugim bardzo się przydała, przy pierwszym wcale wiec tu poczekam do narodzin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...