Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Ewelina gratulacje spotkało ci podwójne szczęście.

Dziewczyny ja też problem z tarczyca narazie jest w normie ale w 5 tygodniu wynosiło 1,9 a teraz 10 tydz i 2,3 czyli powoli rośnie. Pewno za niedługo też będę musiała zwiększyć dawkę. A do endorfin miałam się umówić ale jak to możliwe jak okazało się ze nie mogę wychodzisz z domu około 14 dni póki strupkami całkowicie nie zajdą. A do gin mam na środę i też będę musiała zadzwonić do niej co zrobić bo też nie chce innych ciężarnych pozarazac. Najczęściej w poczekalni są dwie trzy osoby ale zawsze ktoś jest.

Odnośnik do komentarza

IWANECZKA oraz inne dziewczyny z zaparciami. Sama przechodziłam ten temat w ciąży i polecam syropek bez recepty i mogą stosować kobiety w ciąży LACTULOSUM. Nawet w szpitalu zazywalam. Działa cuda!!# powodzenia

Odnośnik do komentarza

Ewelina - Ale super :) też bym chciała :)

Asia - wg norm chyba zależy od trymestru, ale poniżej 2,5 mówiła moja gin, moja endokrynolog jest jeszcze bardziej rygorystyczna bo mi powiedziała do 2...

ale spokojnie, mam koleżankę, która zaszła mając 5,7, a potem to wyrównali i wszytsko było ok... ja zaszłam wszytsko na to wskazuje mając ok 0,1...

Wiolu - a Ty może spróbuj do endo zadzwonić powiedzieć co i jak, może Cię skonsultuje inaczej, przez tel albo jakaś wizyta domowa?

Odnośnik do komentarza
Gość Monka899

Któraś z was pytała się o krem na rozstępy. Polecam jeszcze raz Perfect mama osobny na brzuch i uda, i drugie Perfect mama na biust. Od 4 miesiąca. Teraz zwykla oliwka bambino lub olejek kokosowy.

Dziewczyny współczuję Wam problemów z tarczyca, zaparciami i cukrzyca. Szkoda ze tez czas nie może być dla nas taki bezproblemowy. Moim problemem w pierwszej ciąży była mega zgaga. Ale pojawiła się ona pozniej, kolo 6-7 miesiąca. Bardzo źle to wspominam...

Odnośnik do komentarza

Monka co do inf o kręgach dziękuję za odp..

Wiola86 nie dosc ze polpasiec to tez widzę że masz tarczyce już 2.7..jak prawie ja 2.79:/ dużo z nas tutaj ma podwyższoną tarczyce:(i kurde od czego to zależy?yh a wpływ na dziecko mega duzy:(

Odnośnik do komentarza

Mnie też w ciąży od 6 miesiąca męczył straszna zgaga w nocy nie mogłam spać przez to. Ale jak powiedziałam o tym mojemu lekarzowi to mi przepisał tabletki o nazwie IPP brałam jedną rano pół godziny przed jedzeniem i problem zgaga się skończył.
Na rozstępy ja stosowalam olejek bio-oil po trzecim miesiącu raz, dwa razy dziennie i rozstępy nie mam zadnego

https://www.suwaczki.com/tickers/h4zp0dw44u1w4gqc.png

Odnośnik do komentarza

Ewelina- WOW, gratulacje bliźniaków :))

A31M7 I MOOLI- Dzięki za sugestie, sprawdzę oba produkty :)

A w ogole to dorwał mnie jakiś wirus, dreszcze, ból gardła, zwolniłam sie dziś z pracy o 12...brrrr, 2 swetry i hektolitry herbaty.

A co do kremow na rozstępy to widziałam teraz całą serię bielenda dla Kobiet w ciązy i po ciąży.

Odnośnik do komentarza

Iwaneczka i inne dziewczyny z "BALONAMI" - właśnie siedzę w pracy w dżinsach XS z rozpiętym rozporkiem - gdybym tego nie zrobiła to mój brzuch te spodnie by rozsadził ... też mam ten sam problem. 22.07 jadę na wakacje, chciałam iść na zakupy po strój kąpielowy, ale chyba się jeszcze powstrzymam, bo nie wiem co będzie za 2 tygodnie (brzuch jak balon, piersi też większe i bolące). Oprócz wzdęć i zaparć dochodzi zmęczenie, senność, częste siusianie i w niektórych sytuacjach zadyszki, gdzie wcześniej się to nie zdarzało.
Co do sportu...właśnie! Lekarz mi powiedział, żeby dla bezpieczeństwa odpuścić sobie wszytsko w I trymestrze, odpoczywać i ewentalnie spacerować, w II można zacząć delikatne ćwiczenia nie obciążające mięśni brzucha. A mi się wydaje, że to właśnie m.in. przez brak ruchu jestem jeszcze bardziej zmęczona i senna. Czy któraś z Was konsultowała sport w I trymestrze (i ogólnie w ciąży) z lekarzem?

P.S. Ewelina...wow! Też byłabym przerażona, ale mam przyjaciółkę, która miała za 1 razem bliźniaków i teraz jest najszczęśliwszą mamą pod słońcem! Będzie dobrze:-)

Odnośnik do komentarza

Lucky zazdroszczę Ci na starcie rozmiaru xs:) obecnie mam rozmiar M..yh..7l temu przed pierwszą ciaza miałam taki rozmiarek..

Iwaneczka mnie też coś dziś rano jakby brało.. Ale póki co przeszło.. cały dzień coś jem..obled..

Justi a ty co masz?

Odnośnik do komentarza
Gość Monka899

Domyśliłam się :) bio-Oil tez polecam. Ja go nie używałam ale widziałam jaki cuda zdzialal u szwagierki na juz powstałe rozstępy. Bardzo jej zmniejszył także działanie ma dobre :)

Jagoda zapisze sobie te proszki bo moja jakieś na G które stosowałam nie dawaly rady a czuje ze teraz zgaga tez będzie :( jesli by wierzyc przesada zgaga podobno jest na włosy u maluszka, u nas się w sumie sprawdziło :)

Odnośnik do komentarza

A 31 coś źle doczytałas u mnie tarczyca jest 2,3 to znaczy że jeszcze w normie.

Jeśli chodzi o kremy to ja stosowałam Elancyl do kupienia tylko w aptece. Zero rozstępow.

Iwaneczka dużo odpoczywaj i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Justi co to znaczy do czyszczenia? Ja w poprzedniej ciąży miałam krwiaka podkosmowkowego połączone z lekkim odklejaniem kosmowki. Zabiegu czyszczenia nie wykonuje się w ciąży. Trzeba czekać aż krwiak się zasklepi i wchłonie. Ja miałam wtedy zlecone całkowite leżenie wstawanie tylko do toalety i krótki prysznic.

Odnośnik do komentarza
Gość Monka899

Wiola wiem wiem :) ja ogólnie z tych co nie wierzy w przesady. Myślę że co ma być to będzie...

Jeszcze odnośnie tych bliźniaków mojego kolegi z pracy żona była 2 razy w ciazy. Obie ciążę blizniacze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...