Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny jestem rozwalona. Właśnie dowiedzialamsie że mam pulpasiec. To 10 tydzień i moja gin na urlopie, pojechałam do rodzinnego okazało się ze ona od dziś też na wakacjach. Przyjęła mnie inna lekarka po zbadaniu stwierdziła że to pulpasiec. Jak to określiła najgorszy moment kiedy to mogło się zdarzyć. Jedyny plus jest taki że chorowałam na ospę i że mam już jakieś przeciwciała więc może się uda że wirus nie przenikanie przez łożysko. Któraś z was spotkała się z tym kiedyś. Moja siostra też miała pulpasca w ciąży ale to już była końcówka drugiego trymestru i wszystko potoczyło się dobrze

Odnośnik do komentarza

Hej,

aktualizauję naszą listę, bo gdzieś po drodze ktoś źle skopiował - mam termin na walentynki tak jak Ana86, a nie 18.02 ;-)

monka899 02.02.2018
Jagoda1985 02.02.2018r
Judit 02.02.2018
A31M7 02/03.02.2018
Wiola86 07.02.2018
Paris86. 08-02-2018
Amme 12.02.2018
Ana86 14.02.2018
Lucky 14.02.2018
Asia30-85 15.02.2018
Katie_88 18.02.2018
MalaMi 18.02.2018
Lutówka 2018 26.02.2018
Niuniaa 26/27.02.2018
Iwanka 27.02.2018
Lavina 28.02.2018

Wiola86 - a co to jest pulpasiec? Nigdy nie słyszałam. Swoją drogą w dzieciństwie nie miałam żadnych chorób typu: świnka, ospa, różyczka, odra itd. więc mam nadzieję, że teraz mnie nie dopadnie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny półpasiec to choroba zakaźna. A zarazić podobno mogłam się wszędzie, w sklepie, na ulicy, w kościele. To ten sam wirus co wywołuje ospę wietrzna. Ospę przeszłam w dzieciństwie i Ospy nie dostaje się drugi raz tylko właśnie półpasiec. Jedyny plus z tego to to że mam przeciw ciała które mogą zachamowac wirus i zatrzymać przed przedostaniem się do łożyska. Skontaktowalam się z kuzynem męża który jest ginekologiem i kazał kupić heviran bo potencjalne zagrożenie dla płodu po kontakcie z wirusem jest większe niż stosowanie leku. Oprócz wysypki nie mam żadnych objawów.

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Już pare dobrych lat temu , również namiętnie korzystałam z tego forum jako przyszła kwietniówka 2010 :)

Teraz piszę tu do Was jako mama już 7 latki, mama fotograf. I chciałabym Was zapytać czy myślałyście może o reportażu z porodu ?

Pozwolę sobie tu z paroma zdaniami wtrącisz się w Wasz wątek , a Wasze opinie będą dla mnie ogromnie cenne .
Reportaże z porodu są bardzo popularne w Stanach u nas pomalutku zaczynają kiełkować.
Oczywiście nie mówię tu o zdjęciach robionych między nogami ( chociaż i takie się zdarzają:) ale o zdjęciach , które oddają chwilę, pokazują pierwszy krzyk dziecka, Wasze łzy radości czy przerażoną minę taty :) ( potem przecież i tak każdy się chwali jaki to był dzielny :)
Zdjęcia które są Waszą pamiątką na całe życie . Pamiątką dla Ciebie i Twojego dziecka .
Z doświadczenia wiem jak często później wraca się myślami do tego dnia, jak próbujemy przypomnieć sobie każdy szczegół . Czy nie byłoby fajnie móc przypominać sobie te chwile patrząc na zdjęcia ? Dodam raz jeszcze nie zobaczycie na nich nic oprocz ogromnej radości, emocji. Ja jako fotograf staram się tak wybrać czas i kadr abyście wyglądały jak najpiękniej . Podczas porodu nigdy nie stoje po stronie Waszych nóg, jestem jak cień, nie jestem z Wami cały czas podczas porodu, macie też czas tylko dla siebie i partnera. Uwierz , że momentami zapomnisz , że tam jestem :)
I moje pytanie brzmi czy są tu jakieś przyszłe mamy które takim reportażem były by zainteresowane ?
Oczywiście tych zdjęć nigdzie nie upubliczniam , są tylko dla Was.
Bardzo prosiłabym o Wasze opinie przyszłe Mamuśki :)

Pozdrawiam Paula

Odnośnik do komentarza

Hej dziewuszki jak tam dzaś samopoczucie? Ja musze kawę bo kaczek chodzi nie będę ciśnienie mam 90/60 myślicie że kawusia zaszkodzi?
Ogólnie u mnie samopoczucie ok bez nudności i wymiotów w zasadzie tak samo jak w 1 ciąży wiec ok. 24.07 mam prenatalne oby wszystko było ok. Co do listy i terminow to zapisze się po prenatalnych bo teraz lekarz mi go nie wyliczył.
Pozdrawiam i zdrówka

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3qtkfj2r8gfdn.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...