Skocz do zawartości
Forum

Ochraniacz na materac - stosujecie?


Gość Iwonka44

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję nasz ochraniacz AeroSleep Baby Protect. Stosowanie ochraniacza ma same zalety (no chyba że korzysta się ze zwykłej ceratki, w której dziecko się dusi - wtedy dużo minusów). Konstrukcja ochraniacza powinna pozwalać na swobodny przepływ powietrza, posiadać powłokę absorpcyjną wchłaniającą wilgoć oraz powłokę nieprzepuszczalną zabezpieczającą materac przed zamoczeniem. Zaletą jest też możliwość łatwego prania w pralce oczywiście w wysokiej temperaturze oraz ochrona dziecka przed alergenami z materaca.

Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam dokłądnych modeli, ale stosowałam - zarówno w łóżeczku ze szczebelkami, jak i w tym kolejnym "dorosłym" - aż do etapu, gdy córka przestała mieć wpadki z siusianiem w nocy :) Teraz ma 4 lata i mam w domu takie podkłady (jak poporodowe czy dla niemowląt na przewijak) - wkładam pod prześcieradło, gdy córka np. ma jelitówkę i zdarza się nam nie dobiec do łóżka zanim zwymiotuje ;P

Odnośnik do komentarza
Gość Karolkaiii

Też mam ochraniacz i nie wyobrażam sobie bez niego będzie tak długo jak trzeba żeby dziecko lepiej spało i w wypadku niekontrolowanego zalania (np. wymioty jak u happymom:P) ochraniacz wystarczy wyprać a materac jest w stanie nienaruszonym i pachnie jak nowy :P

Odnośnik do komentarza

Polecam używanie ochraniacza na materac, ja mam w domu jeden w łóżku w sypialni i w pokoju dziecka. To jest super praktyczne rozwiązanie. Oszczędziło mi to wiele nerwów gdy np. moja córeczka posikała się w nocy. Ochraniacz na materac fajnie go ochrania przed jakimiś przykrymi niespodziankami np. wymioty itp. Uważam, że to świetna inwestycja, bo dzięki temu nasz materac się tak nie niszczy i nie psuje i możemy spać spokojnie że się nie pobrudzi nic. Fajnie jak taki ochraniacz ma gumkę, która zapobiega przesuwaniu się produktu. Ważne jest również żeby był on oddychający i miał sporo bawełny w składzie. [reklama usunięta]  

Ja je prałam wiele razy już i wszystko z nimi ok. Są przyjemne dla skóry i fajnie, że nie wymagają prasowania. Polecam je też kobietom które mają obfity okres  i boją się że przemokną w nocy i zabrudzą materac. Teraz warto wspierać polskie firmy i polskie produkty. 🙂 Planuję kupić jeden ochraniacz na materac rodzicom, myślę, że ucieszą się z takiego prezentu! 😊
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja na materac używam prześcieradła bez gumki z  [reklama usunięta]. Z resztą mam takie i takie - z gumką i bez. Z pewnością zaletą prześcieradła bez gumki jest fakt, że nie zwijają się one podczas prania. Jedynym minus to taki, że mogą one zwijać się na materacu po nocy. Ja jednak je specjalnie zaginam za materac i jest okej 🙂 Ochraniacz na materac sprawdza się szczególnie przy osobach starszych, które np. nie trzymają moczu i mogą zalać cały materac. Później mogą być problemy z dobraniem plam. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...