Skocz do zawartości
Forum

Szkoła podstawowa dla chłopców/dziewcząt - dobry pomysł?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość desolinka

No nie wiem, mnie sie średnio ten pomysł podoba, bo niby po co to robić? Co jest złego w tym, że dziewczynki ucza się z chłopcami? Moim zdaniem kontaky z rówieśniakmi obu płci jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Gość Fanfara

No ale przecież nie jest powiedziane, że dziewczynki nie maja kontaktu z chłopakami. To przecież nie klasztor tylko szkoła, zresztą zwykle jest część zajęć łączonych. A co do samego pomysłu, moim zdaniem jest fajny, ale chyba trudny do zastosowania masowo. Takich szkół jest coraz więcej, ale większość i tak zawsze będą stanowić koedukacyjne. Za to te rozdzielnie uchodza za bardziej prestiżowe, ale nic dziwnego, wiele badań mówi, że to sie nie dzieje przypadkowo.

Odnośnik do komentarza

No własnie też czytałam, że dzieci w takich szkołach osiągają lepsze rezultaty, bo nauczanie jest dostosowane do ich potrzeb. Ale też nie ma takiego stereotypowego traktowania, wiec chłopaków zagania sie do książek, a dziewczyny wymiatają z matmy.
Znacie takie szkoły w swojej okolicy?

Odnośnik do komentarza

Ja jestem ze śląska i wiem o istnieniu dwóch takich szkół, jedna z Gliwicach a druga w Katowicach. Osobiście znam jedną rodzinę, która wysłała swojego syna do szkoły Kuźnica http://kuznica.edu.pl/ i z tego, co mówią, to była dla nich dobra decyzja. Często się chwalą, że chłopaki zdobywają pierwsze miejsca w róznych konkursach i ogólnie szkoła jest naprawdę wysoko w krajowym rankingu.

Odnośnik do komentarza

astridia
Ja jestem ze śląska i wiem o istnieniu dwóch takich szkół, jedna z Gliwicach a druga w Katowicach. Osobiście znam jedną rodzinę, która wysłała swojego syna do szkoły Kuźnica http://kuznica.edu.pl/ i z tego, co mówią, to była dla nich dobra decyzja. Często się chwalą, że chłopaki zdobywają pierwsze miejsca w róznych konkursach i ogólnie szkoła jest naprawdę wysoko w krajowym rankingu.

Haha, nawet nie wiedziałam, że mam u siebie takie szkoły. Trzeba się dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki i chlopcy naprawde roznia sie od siebie, podzial wg plci jest jak najbardziej naturalny. Jesli z tego naturalnego podzialu wynika, ze zarowno dziewczynki, jak i chlopcy beda traktowani zgodnie z ich potrzebami, to tylko sie cieszyc, ze jest taka mozliwosc. To w koedukacyjnych szkolach traktuje się chlopcow jak dziewczynki: "badz grzeczny", "nie biegaj", "czemu krzyczysz", "stoj spokojnie"... grzecznosc i spokoj leza w naturze naprawde niewielu chlopcow, dobrze ze ktos to w koncu bierze pod uwage dajac im mozliwosc wybiegania i wyszalenia sie przed lekcjami zeby w czasie lekcji dali rade sie skupic i wlasnie "siedziec spokojnie" nad tematem. Czesto krytycy edukacji zroznicowanej zapominaja, ze poza szkola dzieci tez maja zycie i mnostwo okazji do kontaktow z plcia przeciwna, a szkola nie odzwierciedla naturalnego srodowiska czlowieka (malo kto np. ma w najblizszym otoczeniu tylko rowiesnikow, ktorzy wszystko robia razem), nie ma "uczyc zycia", a tylko "uczyc"

Odnośnik do komentarza

Ja nigdy nie zastanawiałam się nad tym. Szczerze mówiąc nie wiem nawet, czy tego typu szkoły znajdują się w moim mieście. Sama zapisałam córkę do niepublicznej szkoły podstawowej [reklama usunięta] we Wrocławiu. Dysponują nowoczesną placówką, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą nauczycielską oraz szeroką ofertą zajęć dodatkowych.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...